Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 84 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine, 33 varavastast kuritegu, sealhulgas 18 vargust (viis eluruumidest; üks sõidukist). Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada neli inimest. Tabati 12 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 327 väärtegu.

Piiril väljastati kolm sisenemiskeeldu ning registreeriti üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

27. mail teatati Tallinnas Kapi tänaval toimunud peretülist, mille käigus lõi 56-aastane mees oma abikaasat, 51-aastast naist kätega vastu pead. Mees peeti politsei poolt kinni ja toimetati jaoskonda.

28. mai öösel teatati Tallinnas Raadiku tänaval peretülist, mille käigus lõi 37-aastane mees oma elukaaslast, 23-aastast naist rusikaga näkku.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised

27. mail teatati Harjumaal Altkülas naabritevahelisest tülist, mille käigus üks mees lõi 25-aastast meest rusikaga ja põletas teda põleva suitsuga näkku.

27. mail teatati Harjumaal Maardus toimunud peretülist, mille käigus lõi mees oma elukaaslast, 39-aastast naist rusikaga näkku.

Valeraha

27. mail teatati Tallinnas Mustakivi teel asuvas kaupluses avastatud valerahast. 69-aastane naisterahvas avastas kassas, et 50eurone kupüür, millega ta maksta soovis, on võltsing.

Juhtumid piiril

27. mail saabusid Tallinna lennujaama kaks Ukraina kodanikku, 24-aastane ja 20-aastane mees, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki. Samuti puudusid piisavad elatusvahendid, arvestades riigis viibimise kestust ja olemust. Meestele koostati piiril väljastatud sisenemiskeelud ning isikud viibivad Tallinna lennujaama non-Schengeni alal kuni võimaluseni tagasilennuks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine

Politseile laekus teade, et ööl vastu 25. maid lõi 24-aastane mees Kanepi vallas Saverna külas puhkenud tüli käigus 25-aastast tuttavat meest. Juhtunu üksikasju ning tüli tagamaid selgitab politsei kriminaaluurimises.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine

27. mai hommikul sai politsei väljakutse Nõo aleviku korterisse, kus pereisa oli laste nähes löönud 46-aastast abikaasat. Naine sai rüseluses viga ning meedikud andsid talle esmaabi kohapeal. Mees lahkus enne korrakaitsjate saabumist ning ümbrusest teda leida ei õnnestunud. Juhtunu üksikasju selgitab edasine uurimine.

Looma julm kohtlemine

Politseile laekus teade, et 24. mail lasti Elva vallas Kaimi külas õhupüssist 22-aastase mehe kassi. Mees viis oma lemmiku loomakliinikusse, kus ta senini ravil viibib. Juhtunu üksikasju ning teo toimepanijat selgitab politsei kriminaaluurimises.

Valgamaa

Vargus

26. mail teatati, et Valgas Laial tänaval murti sisse korterisse ning varastati Huawei tahvelarvuti, selle laadija ja kaks mobiiltelefoni laadijat. Varguse ja sissemurdmisega tekitatud kahju on 229 eurot.

Juhtum piiril

27. mail kella 11.30 paiku tuvastasid Piusa kordoni piirivalvurid valveseadmetega Võrumaal piiriposti juures kahe inimese liikumise. Piirivalvepatrull pidas turistid kinni ning toimetas nad menetlustoiminguteks kordonisse, kus neile määrati piiriribal ebaseadusliku viibimise eest rahalised karistused kogusummas 200 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine

27. mai hommikul teatati, et 38-aastane mees ähvardas Sillamäe Vanalinna koolis lapsi ning kasutas ühe suhtes vägivalda. Esialgsetel andmetel sisenes mees enne tundide algust kooli, kus ta kasutas füüsilist vägivalda 5. klassi õpilase suhtes. Seejärel tekkis tal koridoris sõnavahetus 9. klassi õpilasega, mille tagajärjel ta poissi tõukas ning relvataolise esemega ähvardas ja siis koolist teadmata suunas lahkus. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni ning täna taotleb prokuratuur tema vahistamist.

Kehalised väärkohtlemised

27. mail teatati, et aiandusühistus Narva-Jõesuu linnas lõi 46-aastane mees oma 45-aastast elukaaslast. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

27. mail teatati, et Narvas Rahu tänaval lõi 39-aastane mees oma 54-aastast elukaaslast. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

Vargus

22. mail varastati Kohtla-Järvel Sinivoore tänaval korterist teler LG, sülearvuti Lenovo ja kellraadio Philips. Kahju on 1000 eurot.

Asja omavoliline kasutamine

27. mail õhtul kella 18.30 paiku leiti Sillamäe rannast vesijalgratas. Selgus, et see oli Ranna tänavalt varastatud.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine

27. mail alustati kriminaalmenetlus selles, et Haapsalus tungis 67-aastane mees kallale oma 61-aastasele abikaasale.

Ähvardamine

27. mail alustati kriminaalmenetlus selles, et Haapsalus ähvardas 37-aastane mees oma 42-aastast endist elukaaslast.