Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 149 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli kaks avaliku korra rasket rikkumist ja 53 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine, 39 vargust (üks eluruumist ja üks sõidukist) ning kaks sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Registreeriti 20 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada 22 inimest. Tabati 50 alkoholijoobes ja viis narkojoobes sõidukijuhti. Piirilt väljastati kaheksa sisenemiskeeldu. Registreeriti kaheksa Schengeni viisaeeskirja rikkumist, üks ebaseaduslik riigipiiri ületamine, üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine. Eestist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Ähvardamine
7. augustil teatati, et Kesklinna linnaosas Müürivahe tänaval meelelahutusasutuses ähvardas 54-aastane mees 52-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kehalised väärkohtlemised
6. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Telliskivi tänaval lõi 50-aastane alkoholijoobes mees oma elukaaslast, 41-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

7. augustil rünnati Põhja-Tallinnas Kopli tänaval 19-aastast meest. Kiirabi vaatas mehe üle. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

7. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Maleva tänaval kortermaja trepikojas viskas 23-aastane mees pudeliga 35-aastast meest, tekitades sellega kannatanule füüsilist valu ja vigastuse. Politsei pidas 23-aastase mehe kinni.

7. augustil teatati, et Kesklinnas Sadama tänaval toimus kaklus, mille käigus löödi 21-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

7. augustil alustati menetlust selles, et Põhja-Tallinnas Sitsi tänaval lõi seni tundmatu mees jalaga näkku 29-aastasele mehele. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

7. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Vabriku tänava korteris lõi 24-aastane naine enda endist elukaaslast, 27-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

7. augustil teatati, et Kesklinnas Viru tänaval tekkis kaklus noorte vahel, mille käigus sai vigastada 18-aastane mees ja 18-aastanen naine. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

7. augustil teatati, et Kesklinnas Sadama tänaval meelelahutusasutuses tekkis konflikt 29-aastase ja 20-aastase mehe vahel, mille käigus tekitati teineteisele kehavigastusi.

7. augustil teatati, et Mustamäel E. Vilde teel korteris lõi 49-aastane mees enda abikaasat 40-aastast naist. Politsei pidas mehe kinni.

7. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Telliskivi tänaval toimus kaklus, mille käigus löödi 21-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

7. augustil teatati, et Kesklinnas Logi tänaval toimus kaklus, mille käigus 18-aastane mees lõi 24-aastast ja 27-aastast meest. Politsei pidas 18-aastase mehe kinni.

7. augustil teatati, et Lasnamäel Kivila tänaval korteris tekkis konflikt naiste vahel, mille käigus tekitas 26-aastane naine 20-aastasele naisele füüsilist valu.

8. augustil teatati, et Kristiines A. H. Tammsaare teel korteris tekkis tüli 27-aastase alkoholijoobes mehe ja tema elukaaslase, 29-aastase naise vahel. Politseinikud pidasid mehe kinni.

8. augustil teatati, et Kesklinnas Sadama tänaval majutusasutuses ründas alkoholijoobes 36-aastane mees oma elukaaslast, 30-aastast naist. Kiirabi toimetas naise haiglasse. Mees lahkus sündmuskohalt enne politsei saabumist.

8. augustil teatati, et Kesklinnas Harju tänaval kaklesid 34-aastane ja 43-aastane mees. Mõlemad osapooled said vigastada.

8. augustil teatati, et Nõmmel Vana-Mustamäe tänaval ründasid kolm naist 47-aastast naist. Politseinikud pidasid kinni 45-aastase ja 51-aastase naise.

8. augustil teatati, et Kristiines Lille tänaval korteris ründas 39-aastane mees 43-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused
6. augustil teatati, et Kristiines Sinika tänaval on varastatud mootorratas KTM Husaberg.

6. augustil teatati, et Pirital Rummu teel varastati lukustamata jalgratas. Kahju üle 200 euro.

6. augustil teatati, et Mustamäel Sipelga tänaval on lõhutud sõiduauto Ford tagumine klaas ja varastatud seest tööriistad. Kahju 2200 eurot.

8. augustil teatati, et Lasnamäel Kalevipoja põik, Liikuri, Koorti ja Võru tänaval on varastatud kümne erineva sõiduauto (BMW, Mercedes-Benz, Toyota) küljepeeglid. Vargusega tekitatud kahjusummad on täpsustamisel. Suureks abiks on, kui varguste piirkonda jäänud korter- ja eramajadel on valvekaamerad, mille pilt võib oluliselt politseitööd lihtsamaks teha. Kui kellelgi on täiendavat informatsiooni varguse toime pannud isiku kohta või kellegi kaamera on salvestanud varguse, palun sellest teada anda uurija Andres Tomingasele ..., tel 6124881).

8. augustil teatati, et Pirital Paabusilma tänaval on sisse murtud ehitusobjektile ja varastatud tööriistad. Kahju 2000 eurot.

Kelmused
7. augustil alustati menetlust selles, et Haabersti linnaosas elavale 29-aastasele mehele helistas ennast pangatöötajana esitlenud vene keelt kõnelev mees, kes väitis, et kannatanu pangakontolt sooritatakse kahtlast tehingut. Helistaja küsis kannatanu internetipanga kasutajatunnust ja isikukoodi nelja viimast numbrit. Tehingu blokeerimiseks paluti kannatanul sisestada Smart-ID pin-paroolid, mida kannatanu ka tegi. Pärast seda sooritati kannatanu pangakontolt ülekanne summas 9979 eurot. Kannatanu tegi panka avalduse raha tagasikandmiseks ning talle kanti tagasi 2110 eurot.

7. augustil alustati menetlust selles, et Haabersti linnaosas elavale 47-aastasele mehele helistas end Swedbanki töötajana esitlenud naine, kes sõnas, et kannatanu kontolt tehakse kahtlast tehingut. Seejärel suunati kõne edasi vene keelt kõnelevale meesterahvale, kes tutvustas ennast panga turvaosakonna töötajana. Tehingu peatamiseks paluti kannatanul sisestada mobiil-ID paroolid, mida kannatanu ka tegi. Hiljem selgus, et kannatanu kontolt oli tehtud ülekanne summas 9700 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
7. augustil toimus Rae Vallas Vaida alevikus kaklus alkoholi tarvitanud meeste vahel. 40-aastane mees toimetati tervisekontrolliks haiglasse. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

7. augustil teatati, et Anija vallas Lükati külas tekkis tüli meeste vahel, mille käigus 62-aastane mees lõi rusikaga pähe 40-aastasele mehele. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.
Piiriturvalisus
5. augustil juhtis 1993. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik Mustakivi teel sõidukit BMW, omamata vastava kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust. 6. augustil lõpetas Põhja prefektuuri ametnik mehe viisaga lubatud viibimisaja ennetähtaegselt, koostas ettekirjutuse Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ning kohaldas sissesõidukeeldu üheks aastaks.

6. augustil esitas Maardus 1988. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik kontrolliks Poola Vabariigi juhiloa, mille Põhja prefektuuri dokumendiekspert tunnistas täielikuks võltsinguks. Mees tasus riigi tuludesse 300 eurot ning Põhja prefektuuri ametnik lõpetas mehe viisaga lubatud viibimisaja ennetähtaegselt ja koostas ettekirjutuse Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ja kohaldas sissesõidukeeldu üks aasta.
8. augustil pani 1973. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodaniku Tallinnas kaupluses toime varavastase süüteo väheväärtusliku asja vastu, üritades kauplusest lahkuda ilma maksmata. Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik lõpetas ennetähtaegselt mehe viibimisaja ja lühendas seda ühekordselt. Mehele koostati vabatahtlik ettekirjutus Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ja kohaldati kolmeks aastaks sissesõidukeeld.

8. augustil teatati, et Tallinna Lennujaama lennueelses turvakontrollis on G4S avastanud reisija ära antavas pagasis teleskoopnuia. Sündmuskohale suundunud Tallinna piiripunkti ametnik tuvastas, et teleskoopnui oli 1976. aastal sündinud Soome Vabariigi kodaniku pagasis. Koostati vallasasja hoiulevõtmise protokoll ja teleskoopnui võeti mehelt ära. Lisaks võeti mehelt seletuskiri, pärast mida lubati ta reisile.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
9. augustil teatati, et Põltsamaa vallas puhkes elukaaslaste vahel tüli, mille käigus tiris 35-aastane mees oma elukaaslase sõidukisse, kust naise mõne aja möödudes maanteeserva viskas. Meedikud viisid viga saanud naise esmaabiks haiglasse. Juhtunu täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised
8. augustil sai politsei väljakutse Tartus Küüni tänava meelelahutusasutusse, kus joobes külastaja oli erimeelsuse käigus löönud turvatöötajat. Turvatöötaja viga ei saanud ning ta jätkas oma tööpäeva. Joobes kliendi toimetasid politseinikud meelelahutusasutusest välja ja et naine oli juba rahunenud, viisid politseinikud ta koju peatäit välja magama. Juhtunu üksikasjade selgitamiseks alustati kriminaalmenetlust.

7. augusti õhtul lõi 37-aastane mees Tartus Mõisavahe tänava korteris puhkenud tüli käigus oma elukaaslast. Meedikud viisid naise tervisekontrolliks haiglasse. Mees oli enne politseinike saabumist kodust lahkunud ning ümbrusest teda tol õhtul ei leitud. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Ööl vastu 7. augustit löödi Tartus Lootuse tänaval meest, kes kutsus korrale öisel ajal linnatänaval räusanud seltskonda. Meedikud toimetasid kannatanu tervisekontrolliks haiglasse. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 23-aastase mehe.

Varguskatse
7. augustil pidas turvatöötaja Tartus Sõbra tänava kaupluses kinni mehe, kes püüdis kauplusest varastata erinevaid rõivaid 169 euro väärtuses. Mees anti üle politseile ning tema suhtes alustati kriminaalmenetlust.

Looma julm kohtlemine
6. augusti õhtul teatasid tähelepanelikud inimesed, et Tartus Pika tänava korrusmaja aknast visati alla kass. Ärevale teatele reageerinud politseinikud võtsid kassi omanikult ning viisid loomakliinikusse meedikute hoole alla. Mehe suhtes alustati kriminaalmenetlust looma julma kohtlemise paragrahvi alusel.

Valgamaa

Vargus
6. augustil avastati, et Valgas A. Neulandi tänaval seisnud lukustamata pagasiluugiga sõiduautost Volkswagen varastati kaks hekitrimmerit. Kahju on 1400 eurot.

Viljandimaa

Ähvardamine
Ööl vastu 8. augustit teatati, et Mulgi vallas Mõisakülas liigub ringi mees, kes peksis puuhaluga majade seinu, kahjustas vähemalt ühte sõidukit ning ähvardas vägivallaga teda korrale kutsunud kohalikku. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning viis ta esmalt kainenema. Juhtu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
Nädalavahetusel tõkestati Kagu piiripunktides Eestisse sisenemine neljal Venemaa Föderatsiooni ja ühel Moldova Vabariigi kodanikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse määrusega sätestatud põhjused. Isikud lahkusid tagasi Venemaa Föderatsiooni.

7. augustil tõkestati Koidula piiripunktis riiki sisenemine 1955. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kuna tema viisa oli kehtetu. Naine saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

7. augustil kella 17.30 ajal tõkestati Koidula piiripunktis Eestisse sisenemine Valgevene Vabariigi kodanikul, kelle Läti Vabariigi Schengeni viisa oli Läti poolt mõned päevad tagasi kehtetuks tunnistatud. Isikule koostati sisenemiskeeld ning lahkus tagasi Venemaa Föderatsiooni.

8. augustil kella 11.30 paiku avastasid piirivalvurid Võrumaal Rõuge vallas Parmu külas piirirežiimi rikkumise. Piirimärgi lähistel peeti kinni 1989.aastal sündinud Eesti mees, kes tunnistas rikkumist, piiriribal viibimist ning kinnitas, et viibis keelatud kohas uudishimust. Riigipiiriseaduse rikkumise eest määrati mehele rahatrahv.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine
7. augustil sai politsei väljakutse Kohtla-Järvel Salu tänavale, kus 54-aastane mees sooritas relvataolisest esemest ühe lasu õhku. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Röövimine
6. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et Narvas Mõisa tänaval löödi 60-aastast meest ning temalt võeti ära mobiiltelefon maksumusega 200 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kehalised väärkohtlemised
8. augustil sai politsei väljakutse Narvas Kangelatse prospekti korterisse, kus 41-aastane mees lõi enda poega ja abikaasat. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

8. augustil sai politsei väljakutse Narvas Vestervalli tänava korterisse, kus 28-aastane mees lõi enda elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

8. augustil sai politsei väljakutse Narvas Tallinna maanteele, kus 33-aastane mees tekitas füüsilist valu enda abikaasale. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

7. augustil teatati politseile, et Sillamäel V.Tškalovi tänava korteris lõi 48-aastane mees enda abikaasat. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

7. augustil sai politsei väljakutse Narvas Tallinna maantee korterisse, kus 39-aastane mees lõi enda elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

7. augustil teatati politseile, et Sillamäel Ranna tänava korteris tekitas 65-aastane mees füüsilist valu 68-aastasele naisele. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

7. augustil sai politsei väljakutse Jõhvis Rakvere maanteele, kus 68-aastane mees lõi enda tütart. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

6. augustil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Järveküla teel tekitas 64-aastane mees kehavigastuse 44-aastasele mehele. Politsei pidas 64-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

6. augustil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Põhja alleel tekitas 45-aastane mees füüsilist valu enda elukaaslasele. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

6. augustil sai politsei väljakutse Kohtla-Järvel Mõisa tee kauplusesse, kus 55-aastane mees ähvardas ja lõi kaupluse turvameest. Politsei pidas 55-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

6. augustil teatati politseile, et Sillamäel ranna tänaval lõi 48-aastane mees 50-aastast meest. Politsei pidas 48-aastase mehe kahtlustatavana kinni.
Ähvardamine
8. augustil sai politsei väljakutse Sillamäele, kus 53-aastane mees ähvardas enda abikaasat. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.
Omavoliline sissetung ja lahkumisnõude täitmata jätmine
8. augustil teatati politseile, et 37-aastane mees tungis aknaklaasi lõhkumise teel sisse Sillamäel Viru puiestee korterisse. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Vargused
8. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et Sonda aleviku garaažist varastati erinevaid tööriistu. Esialgne kahju on ligikaudu 1000 eurot.

7. augustil teatati politseile, et Voka alevikus varastati sõidukilt registreerimismärgid ning sõidukist seest varastati sularaha, dokumendid, riideid ja muid esemeid. Esialgne kahju on 1000 eurot.

7. augustil teatati politseile, et Narvas Tallinna maanteelt varastati lukustatud sinise raami ja kollase sadulaga jalgratas. Esialgne kahju on 500 eurot.

6. augustil alustati kriminaalmenetlus selles, et Narvas Uusküla tänaval varastati pargitud sõidukilt lisatuli. Esialgne kahju on 250 eurot.

6. augustil alustati kriminaalmenetlus selles, et Kohtla-Järvel Olevi tänaval varastati pargitud sõidukilt lisatuled, ukse tuuleklaasid ja esikapoti tuulepiiraja. Esialgne kahju on 600 eurot.

6. augustil alustati kriminaalmenetlus selles, et Kohtla-Järvel Endla tänaval varastati pargitud sõidukilt kolm rehvi koos velgedega. Esialgne kahju on 800 eurot.

6. augustil alustati kriminaalmenetlus selles, et Kohtla-Järvel Outokumpu tänaval varastati pargitud sõidukilt rehv koos veljega. Esialgne kahju on 250 eurot.

Piiriturvalisus
6. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 2002.aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Naise viisa veel ei kehtinud ning talle koostati piiril sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
6. augustil sai politsei teate, et Paides korterelamus lükkas 29-aastane mees talle tuttavat 70-aastast naist.

Läänemaa
Kehaline väärkohtlemine
6. augustil sai politsei teate, et Haapsalus Tulbi põik tänaval isiklike suhete pinnalt alguse saanud kakluse tagajärjel said viga 52-aastane ja 54-aastane mees. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Pärnumaa

Kelmus
6. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et möödunud nädalal võttis Pärnumaal elava naisega ühendust vene keelt kõnelev naine ning pakkus investeerimisvõimalust. Anydesk programmi kaudu kanti naise kontolt mitmel korral välja raha ning esialgsetel andmetel tekitati kelmusega varalist kahju ligi 7150 eurot.

Kehalised väärkohtlemised
7. augustil teatati politseile, et Pärnus korterelamus lõi 52-aastane mees oma 42-aastast elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas 52-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

7. augustil sai politsei teate, et Pärnus Ranna puiesteel lõi 39-aastane mees 48-aastast meest, kes sai viga. Politsei pidas 39-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

8. augustil sai politsei teate, et Pärnus majutusasutuses lõi 22-aastane mees oma 30-aastast elukaaslast. Politsei pidas 22-aastase mehe kahtlustatavana kinni.
Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
7. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et Rapla vallas löödi seni kindlaks tegemata isikute poolt ja teadmata ajal 56-aastast meest, kes sai viga.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.