Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeval 83 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine, 37 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine, 25 vargust ning kaks sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada viis inimest. Tabati 15 alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 203.

Registreeriti neli piirilt väljastatud sisenemiskeeldu ning üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
8. novembril teatati, et Kesklinnas Planeedi tänaval toimus konflikt endiste elukaaslaste, alkoholijoobes 39-aastane mehe ja 32-aastast naise vahel.

8. novembri öösel teatati, et Kesklinnas F.R. Kreutzwaldi tänaval asuvas meelelahutusasutuses toimus konflikt kahe seltskonna vahel, mille käigus tekitati löömisega valu 22-aastasele mehele.

8. novembril teatati, et alkoholijoobes 47-aastane naine lõi Kesklinnas C.R. Jakobsoni tänaval asuvas korteris oma tütart, 18-aastast naist ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid 47-aastase naise kinni.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
8. novembril teatati, et 40-aastane mees lõi Lehetu külas 66-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid 40-aastase mehe kinni.

Juhtum piiril
8. novembril saabus Kiievist Tallinna lennujaama Ukraina kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus

Politseile laekus teade, et 17. oktoobril varastati Jõgeval Põik tänava kauplusest alkohoolseid jooke. Kahju on 285 eurot.

Põlvamaa

Vargus

8. novembril teatati, et Kanepi vallas Erastvere küla metskonna laoplatsilt on varastatud 7 tihumeetrit metsakuivi palke. Kahju on 368 eurot.

Viljandimaa

Vargus

7. novembril varastati Viljandis Tartu tänaval asuvast keskusest 46-aastase naise rahakotist erinevaid ehteid ja sularaha. Kahju on 475 eurot.

Juhtumid piiril

8. novembril õhtupoolikul kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis kahte Venemaa numbrimärgiga sõidukit ning avastasid neist mõlemast Eestis keelatud külmrelva. Tsiviilkäibes keelatud esemed võeti juhtidelt ära, neile koostati väärteoprotokollid ja seejärel lubati mõlemal juhil oma teekonda jätkata.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus

8. novembril teatati politseile, et 1. novembril varastati Rakveres Laada tänaval asuvast õppeasutusest mobiiltelefon iPhone. Kahju on 250 eurot.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

8. novembril lõi Narvas Karja tänaval 34-aastane mees 31-aastast meest.

Asja omavoliline kasutamine

Politseile teatati, et Narvas ärandati 7. või 8. novembril Kosmonaudi tänavalt sõiduauto Honda Civic. Kahjustatud sõiduk avastati 8. novembril Narva linnas Linda tänaval.

Juhtumid piiril

8. novembril kontrollisid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel Ida prefektuuri ja Maksu- ja Tolliameti ametnikud 1998. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Maksu- ja Tolliameti narkokoer andis märku, et mees võis narkootilisi aineid tarvitada, mida kinnitas ka kiirtest. Mehe sõnul oli ta mõned päevad tagasi tarvitanud kanepit. Välismaalase viisa tunnistati kehtetuks ja talle koostati sisenemiskeeld.

8. novembril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1968. aastal sündinud Ukraina kodanikku, kel polnud õiguslikku alust Schengeni alal viibida. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

8. novembril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1996. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikku. Mehel puudusid rahalised vahendid ja asjakohased dokumendid. Talle väljastati sisenemiskeeld ja mees saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus

8. novembril sai politsei teate, et Haapsalus varastati kolm müüginäidiseks olnud hauakivi ja üks hauaääris. Kahju on kokku 632 eurot.

Pärnumaa

Vargus

9. novembri hommikul sai politsei teate, et öö jooksul on Pärnus varastatud sõiduauto Volkswagen Tiguan koos sõidukis olnud sularahaga. Kahju on kokku 38300 eurot.

9. novembri hommikul sai politsei teate, et öö jooksul on Pärnus varastatud Toyota RAV4 koos sõidukis olnud auto dokumentidega. Kahju on kokku 29000 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.