Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 131 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 49 varavastast kuritegu, sealhulgas 41 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 130. Juhtimiselt kõrvaldati 39 narko või alkoholi tarvitamistunnustega sõiduki juhti.

PÕHJA PREFEKTUUR
Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
16. detsembril teatati, et Tallinnas Ehitajate teel kortermaja keldris kägistas 59-aastane mees 49-aastast naist, tekitades sellega kannatanule valu. Politsei pidas mehe kinni.

16. detsembril teatati, et Mustamäel Sääse tänaval korteris läksid alkoholi tarvitanud 23-aastane ja 24-aastane mees kaklema. Politsei toimetas 23-aastase mehe kainenema. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

16. detsembril teatati, et Kesklinnas J. Köleri tänaval toimus konflikt kahe seltskonna vahel, mille käigus sai 40-aastane mees vigastada. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

17. detsembril teatati, et Nõmmel Nelgi tee kortermajas lõi 42-aastane mees oma abikaasat, 40-aastast naist. Politseinike saabudes oli mees kodust lahkunud.

17. detsembril sai politsei teate Põhja-Tallinnasse Kopli tänavale, kus toimus tüli 39-aastase mehe ja 45-aastase naise vahel.

17. detsembril teatati, et Põhja-Tallinnas Randla tänava korteris lõi 41-aastane mees oma elukaaslast, 32-aastast naist. Politseinikud pidasid lööja kinni.

17. detsembril teatati, et Kesklinnas Kiisa tänava kortermajas lõi 29-aastane mees oma elukaaslast, 39-aastast naist.

17. detsembril teatati, et Lasnamäel Asunduse tänava kortermajas lõi 28-aastane mees 26-aastast naist.

18. detsembril sai politsei teate Lasnamäele Raadiku tänava kortermajja, kus alkoholijoobes 32-aastane mees lõi 26-aastast naist.

18. detsembril teatati, et Mustamäel Ehitajate tee kortermajas lõi 39-aastane mees 38-aastast meest.

18. detsembril teatati, et Mustamäel A. H. Tammsaare tee kortermajas lõi 46-aastane mees oma õde, 45-aastast naist.

18. detsembril sai politsei teate Lasnamäele M. Härma tänava kortermajja, kus 47-aastane mees lõi oma kasutütart, 21-aastast naist.

Piiriturvalisus
17. detsembril tuvastatu kaks Usbekistani Vabariigi kodanikku, kes olid Schengeni riikide territooriumil seadusliku aluseta 208 kalendripäeva, neist 123 päeva Eesti Vabariigis. Meestele koostati ettekirjutused Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeelud kolmeks aastaks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
17. detsembril avastati, et Kastre vallas Roiu alevikus on sisse murtud keldriboksi, kust varastati tööriistu. Kahju on 1000 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
17. detsembri varahommikul sai politsei väljakutse Tartus Ülikooli tänava meelelahutusasutusse, kus oli löödud 45-aastast meest. Meedikud toimetasid mehe tervisekontrolliks haiglasse, kust ta peale esmaabi kodusele ravile lasti. Juhtunu täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Süütamine
16. detsembri hommikul sai häirekeskus teate, et Kambja vallas Soinaste külas põleb elumaja. Päästjad alustasid kustutustöödega, mille käigus leiti majast kaks hukkunut. Lisaks toimetati põlevast hoonest haiglasse 38-aastane mees. Päästjad kustutasid põlengu ning selle tekkepõhjuseid ja täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
18. detsembril avastasid piirivalvurid, et Luhamaa piiripunkti saabunud Venemaa numbrimärgiga Porsche juht esitas ametnikele kontrolliks võltsimistunnustega registreerimistunnistuse. Dokument ja sõiduk võeti hoiule ning mehe suhtes alustati menetlust.

18. detsembril tõkestati Luhamaa piiripunktis piiriületus kahel Venemaa Föderatsiooni ja kahel Moldova Vabariigi kodanikul, kel puudus seaduslik alus sisenemiseks Eesti Vabariiki. Neile väljastati sisenemiskeeld ning nad saadeti tagasi.

17. detsembril tõkestati Luhamaa piiripunktis piiriületus ühel Ukraina, ühel Serbia, kahel Venemaa Föderatsiooni ja kahel Moldova Vabariigi kodanikul, kel puudus seaduslik alus Schengeni territooriumile sisenemiseks. Neile väljastati sisenemiskeeldu ning nad saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
16. detsembril sai politsei teate Ahtmes Maleva tänavale, kus mees lõi 39- aastast naist ja 34-aastast meest. Politseinikud pidasid 33-aastase mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

17. detsembril teatati politseile, et Püssis Metsa tänaval lõi 29-aastane mees omavahelise konflikti käigus 30-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

17. detsembril teatati politseile, et Narvas Võidu prospektil lõid seni tuvastamata isikud 37-aastast meest, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

17. detsembril teatati politseile, et Narvas Rakvere tänaval on tekkinud taksojuhi ja klientide vahel konflikt, mille tagajärjel löödi 34-aastast taksojuhti. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

17. detsembril sai politsei teate, et Narvas Energia tänava kortermajas löödi 37-aastast meest. Politseinikud pidasid 43-aastase mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

18. detsembril teatati politseile, et Narvas 26.Juuli tänaval lõi 39-aastane naine 34-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

18. detsembril sai politsei teate, et Narvas lõi 48-aastane mees konflikti käigus 42-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
Nädalavahetusel tuvastati Narva-1 piiripunktis viisaeeskirja rikkumine Venemaa Föderatsiooni kodanikul. Naisele määrati rahatrahv, koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ning kohaldati sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile.

Nädalavahetusel tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise kaheksateistkümnel Ukraina, kaheteistkümnel Venemaa, neljal Valgevene, kolmel Moldova, kahel Kirgiisi ning ühel Ameerika Ühendriikide ja Kasahstani kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
19. detsembril sai politsei südaöö paiku teate, et Lääne-Nigula vallas lõi 38-aastane mees oma elukaaslast, 39-aastast naist, kes sai viga. Nii mees kui naine olid joobes. Lähisuhtevägivalla juhtumi asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluse käigus.

Pärnumaa

Avaliku korra rikkumine
18. detsembri varahommikul kell 4 sai politsei teate, et Pärnus lõi 25-aastane naine Rüütli tänaval kaht inimest.

Raplamaa

Omavoliline sissetung
18. detsembril sai politsei teate, et sama päeva varahommikul kella 4 paiku lõhkus 29-aastane mees Märjamaa alevis elumaja ukseklaasi ja proovis võõrasse hoonesse sisse tungida. Lõhkumisega tekitatud varaline kahju on 100 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.