Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 92 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 42 varavastast kuritegu, sh üks röövimine, 28 vargust (eluruumidest üks, sõidukitest kolm). Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 21, narkojoobes sõidukijuhte üks. Piiril väljastati viis sisenemiskeeldu, Eestis saadeti välja 3 inimest. Schengeni viisaeeskirjade rikkumisi registreeriti kolm, piirirežiimi rikkumisi üks.

PÕHJA PREFEKTUUR

Raske tervisekahjustuse tekitamine
27. juulil teatati, et 44-aastane mees lõi Mustamäel A.H. Tammsaare teel noaga endale tuttavat 30-aastast meest. Kiirabi toimetas raskelt viga saanud mehe haiglasse. Politseinikud pidasid sündmuskohalt lahkunud 44-aastase mehe hiljem kinni.

Avaliku korra raske rikkumine
27. juulil teatati, et tundmatu mees lõi Harku vallas Merikülas 61-aastast meest, tekitades talle kehavigastusi, ja lõhkus tema fotoaparaadi. Juhtunu asjaolud selguvad alustatud menetluses.

Kehalised väärkohtlemised
27. juulil teatati, et Nõmmel Pärnu maanteel löödi 48-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

27. juulil teatati, et Lasnamäel Paekaare tänaval löödi 24-aastast meest. Kiirabi toimetas mehe haiglasse.

27. juulil teatati, et 41-aastane mees lõi Põhja-Tallinnas Sõle tänaval 51-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid 41-aastase mehe kinni.

27. juulil teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel löödi 45-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi. Kiirabi viis kannatanu haiglasse.

Vargused
27. juulil teatati, et Lasnamäel Tähesaju teel varastati lukustamata kontoriruumist sülearvuti väärtusega 1200 eurot.

27. juulil alustati menetlust selles, et Põhja-Tallinnas Nabra tänaval varastati hoovist lukustamata jalgratas väärtusega 800 eurot.

27. juulil alustati menetlust selles, et kannatanu teadmata on tema pangakaardiga tehtud mitmeid tehinguid kogusummas ligikaudu 500 eurot.

Kelmus
27. juulil alustati menetlust selles, et Mustamäel elav kannatanu leidis internetist kõlarite müügikuulutuse ning kandis välisriiki üle 3200 eurot, kuid pole seni kätte saanud kaupa ega tagasi oma raha.

Teise isiku identiteedi ebaseaduslik kasutamine
27. juulil alustati menetlust selles, et poest vargusega vahele jäänud mees esitas kontrollimisel teise isiku dokumendi ja esines teise isikuna.
Harjumaa

Kelmus
27. juulil alustati menetlust selles, et Maardu linnas elavale kannatanule helistas väidetav pangatöötaja, paljudes sisestada oma pangakonto PIN-koodid. Hiljem avastas kannatanu, et tema kontolt on kadunud 1740 eurot.

Vargused
27. juulil alustati menetlust selles, et Paldiski linnas varastati mobiiltelefon Samsung väärtusega 750 eurot.

27. juulil teatati, et Harku vallas Tiskre külas varastati ehitusobjektil erinevatest sõidukitest kütust. Kahju on täpsustamisel.

27. juulil teatati, et Maardu linnas Vana-Narva maanteel varastati ehitussoojakust tööriistu. Kahju on 890 eurot.

Piiriturvalisus
27. juulil saabusid Kiievist Tallinna lennujaama neli Ukraina kodanikku: mehed sünniaastatega 1972, 1997, 1979 ja 1987. Meestel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid ning kahel neist ka piisavad elatusvahendid. Meestele väljastati sisenemiskeeld ja nad ootavad tagasilennu võimalust kinnipidamiskeskuses.

27. juulil koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja sissesõidukeeld kolmeks kuuks kolm päeva Schengeni alal seadusliku aluseta viibinud 1995. aastal sündinud Ecuadori Vabariigi kodanikust mehele.


LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
26. juulil sai politsei teate, et Põltsamaa vallas taluõuel lõi 39-aastane mees oma endist elukaaslast, kes sai viga.

Vargus
27. juulil teatati politseile, et Põltsamaa vallas Pikknurme külas taluõuelt on varastatud muruniiduk. Kahju on umbes 4000 eurot.

Tartumaa

Vargused
Politseile laekus 28. juulil teade, et Ülenurme alevikus Paruni tänaval eramu õuelt on varastatud SUP-laud. Kahju on 650 eurot.

27. juulil avastati, et Luunja vallas Kabina külas on ehitusobjektilt varastatud ehitusmaterjali. Kahju on umbes 3000 eurot.

27. juulil sai politsei teate, et Tartus Uuel tänaval maja juurest varastati jalgratas Sub Cross. Kahju on ligi 800 eurot.

27. juulil sai politsei teate, et Tartus Raatuse tänaval maja trepikojast on varastatud jalgratas Radon. Kahju on umbes 500 eurot.

Valgamaa

Vargused
26. juulil sai politsei teate, et Tõrva vallas Pilpa külas murti sisse garaaži ning varastati survepesur, kolm saagi ja jalgratas. Kahju on 2175 eurot.

27. juulil sai politsei teate, et Otepää vallas Kääriku külas rannas varastati naise kott isiklike esemetega. Esialgne kahju on umbes 1000 eurot.

Viljandimaa

Valeraha teade
Politseile laekus info, et 19. juulil avastati Viljandis Tartu tänaval sularahaautomaadist võltsimistunnustega 20-eurone rahatäht, mis saadeti ekspertiisi.

Piiriturvalisus
27. juuli päeval avastasid piirivalvurid Setomaa vallas piiriribalt mehe, kes peeti kontrollimiseks kinni. Selgus, et tegu oli turistiga, kes ei teadnud, et viibib piirialal ja sattus piiriribale eksituse tõttu. Talle määrati 60-eurone rahatrahv


IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
27. juulil teatati politseile, et Vajangu külas toimus ühise alkoholi tarvitamise käigus inimeste vahel kaklus, mille tagajärjel lõi 39-aastane mees 44-aastast meest. Politsei pidas 39-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Vargus
27. juulil sai politsei väljakutse Rakvere valda Haljala tee kauplusesse, kust süstemaatilisi vargusi toime pannud 29-aastane mees alkoholi varastas. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Omastamine
27. juulil alustati Rakvere politseijaoskonnas kriminaalmenetlust selles, et Käsmus omastati 47-aastase naise mobiiltelefon. Esialgu naine ise kaotas telefoni ära ning otsides ta seda enam ei leidnud. Kui ta õhtul enda numbrile helistas, siis pandi telefonikõne kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Ida-Virumaa

Vargused
27. juulil alustati kriminaalmenetlust selles, et Kohtla-Järvel Outokumpu tänava kauplusest varastati laoruumist kaupu ligikaudu 350 euro eest.

Ajavahemikul 26. – 27. juuli varastati Narvas A. Puškini tänava elumaja trepikojast jalgrattad. Vargusega tekitatud esialgne kahju on 830 eurot.
Omavoliline sissetung ja lahkumisnõude täitmata jätmine
27. juulil teatati politseile, et Narvas Spordi tänava korterisse sisenes 49-aastane mees omaniku tahte vastaselt. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Piiriturvalisus

27. juulil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestist väljumisel 1982. aastal sündinud Ukraina kodanikku, kes viibis Schengeni riikide territooriumil 12 päeva seadusliku aluseta. Mehele koostati ettekirjutis Eestist lahkumiseks ning kohaldati sissesõidukeel kuueks kuuks. Mees lahkus Venemaa Föderatsiooni.

27. juulil kontrolliti Narva-2 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1980. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kelle reisi eesmärgi kohta antud ütlused olid ebaselged ning tal puudusid asjakohased dokumendid. Naisele väljastati sisenemiskeeld ja tema viisa tunnistati kehtetuks. Ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

27. juulil viis Ida prefektuuri piiri-ja migratsioonitalituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1986.aastal sündinud Ukraina kodaniku suhtes, kes juhtis 24. juulil Kohtla-Järvel sõidukit alkoholijoobes ning ühtlasi ületas ta ka sõidukiirust. Tema viisa tunnistati kehtetuks ning tema viisavaba viibimine lõpetati ennetähtaegselt. Talle koostati ettekirjutis Eestist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld kolmeks aastaks.


LÄÄNE PREFEKTUUR
Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.