Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 175 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli kolm avaliku korra rasket rikkumist, 58 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine ja 48 vargust (viis eluruumidest ja kaks sõidukitest) ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti 17 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada 20 inimest. Tabati 67 alkoholijoobes ja 11 narkojoobes sõidukijuhti. Möödunud nädala jooksul registreeriti kaks euro võltsimisega seotud kuritegu. Piirilt väljastati kaks sisenemiskeeldu. Registreeriti üheksa Schengeni viisaeeskirja ja kaheksa piirirežiimi rikkumist. Eestist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
25. septembril teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval asuvas korteris lükkas 22-aastane mees oma elukaaslast, 24-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

25. septembril teatati, et Kristiines Energia tänaval asuvas korteris ründas mees oma elukaaslast 37-aastast naist ja viskas ta korterist välja. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. septembril teatati, et Kesklinnas Narva maanteel asuvas korteris lõi 56-aastane mees oma endist abikaasat, 53-aastast naist. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes.

25. septembril teatati, et Kesklinnas Vana-Viru tänaval ründas 31-aastane mees 18-aastast meest. Politseinikud pidasid ründaja kinni.

26. septembril teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Kopli tänaval löödi pudeliga pähe 44-aastasele mehele. Mees tundis füüsilist valu. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

26. septembril teatati, et Haabersti linnaosas Ehitajate teel torkas ühise joomingu käigus 28-aastane mees klaasiga 31-aastasele mehele kätte. Politsei pidas torkaja kinni.

26. septembril teatati, et Mustamäe linnaosas A. H. Tammsaare teel toimus kaklus mitme inimese vahel. Kakluse käigus sai viga 36-aastane naine. Teos kahtlustatavana peeti kinni 32-aastane mees.

26. septembril teatati, et Kristiine linnaosas Tulbi tänaval toimus kaklus joobes 47-aastase mehe ja 39-aastase naise vahel. Politsei pidas mehe kinni.

27. septembril teatati politseile, et Kopli tänaval tungis seni tuvastamata mees kallale 58-aastasele mehele, tekitades talle valu ja kehavigastusi.

27. septembril teatati politseile kaklusest Viru tänaval, mille käigus läks 18-aastane mees kallale 19-aastasele naisele ja kahele 19-aastasele noormehele, tekitades neile valu ja kehavigastusi. 18-aastane mees peeti politseinike poolt kinni.

27. septembril teatati politseile kaklusest Pärnu maanteel asuvas korteris, mille käigus tekitasid teineteisele valu ja kehavigastusi 20-aastane mees ja 38-aastane mees. 20-aastane mees toimetati kainestusmajja.

27. septembril teatati politseile kaklusest Katleri tänaval. Politseinikud pidasid kinni kolm isikut ning üks kinnipeetavatest lõi politseiametnikku, millega tekitas politseinikule valu.

Vargused
27. septembril teatati politseile vargusest Pühavaimu tänaval asuvast büroost, mille käigus varastati erinevat tehnikat. Kahjutasu ligikaudu 2600 eurot.

27. septembril teatati politseile vargusest Rotermanni tänaval, kust oli panipaigast varastatud erinevaid tööriistu. Kahjusumma hinnanguliselt üle 5000 euro.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
26. septembril teatati, et Saue vallas tekitas 41-aastane mees noahaava 46-aastase naise õlale, põhjustades sellega kannatanule valu ja kehavigastuse. Politsei pidas mehe kinni.

26. septembril teatati, et Klooga alevikus tiris 39-aastane mees juustest 32-aastast naist, tekitades kannatanule valu ja kehavigastusi. Politsei pidas mehe kinni.

26. septembril teatati, et Viimsi vallas lõi 53-astane mees enda endist elukaaslast, 35-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

27. septembril teatati, et Viimsi vallas läks 53-aastane mees enda endisele elukaaslasele, 35-aastasele naisele kallale, tekitades talle valu. Mees peeti politseinike poolt kinni.

27. septembril teatati politseile peretülist Tabasalus, mille käigus läks 28-aastane mees kallale oma elukaaslasele, 25-aastasele naisele. Mees lahkus enne patrulli saabumist.

Vargus
26. septembril teatati, et Peetri alevikus varastati kuurist kaks jalgratast, tööriistad ja muruniiduk. Vargusega tekitatud kahju 1000 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Juhtumid piiril
25. septembril pidasid Põhja prefektuuri ametnikud kinni 1988. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodaniku, kelle elamisluba on tunnistatud kehtetuks ning kellele on koostatud ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldatud sissesõidukeeld. Seega viibis mees Eestis ebaseaduslikult. Mees toimetati väljasaatmiseks kinnipidamiskeskusesse.

26. septembril kontrolliti Tallinna vanasadamas 1982. aastal sündinud Ameerika Ühendriikide kodanikku. Mehel puudusid kehtivad dokumendid ning ta viibis Schengeni alal seadusliku aluseta. Mees toimetati edasisteks menetlustoiminguteks kinnipidamiskeskusesse.

27. septembril viidi läbi illegaalimenetlus 1989. aastal sündinud Kirgiisi Vabariigi kodaniku suhtes, kes juhtis mootorsõidukit joobeseisundis. Mehe viisa tunnistati kehtetuks ja talle kohaldati sissesõidukeeld üheks aastaks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Tulirelva, selle olulise osa ja laskemoona ebaseaduslik käitlemine
27. septembri hilisõhtul teatati politseile, et Tartus Roopa tänaval seisab keset teed sõiduauto Mercedes ning selles on liikumatu inimene. Teatele reageerisid nii politseinikud kui ka meedikud, kes leidsid masinast magamast joobekahtlusega mehe. Mehe kontrollimisel leiti tema juurest ebaseaduslik tulirelv, mille politseinikud hoiule võtsid. Ebaadekvaatses seisus 30-aastane mees viidi esmalt terviseasutusse ekspertiisi ning seejärel toimetati ta kuriteos kahtlustatavana arestimajja. Juhtunu täpsemaid üksikasju uurib politsei kriminaalmenetluses.

26. septembril sai politsei väljakutse Elva valda, kus kuuldi paugutamist. Teatele reageerinud politseinikud tuvastasid hoone, kust laske kuuldi, nad sisenesid majja ning pidasid kuriteos kahtlustatavana kinni 42-aastase mehe. Tema kodu läbiotsimisel leiti üks isevalmistatud tulirelv ning relvataoline ese, mille politseinikud hoiule võtsid ning jaoskonda toimetasid. Juhtunu täpsemaid üksikasju selgitatakse edasises kriminaaluurimises.

Vargus
27. septembril avastati, et Tartus Ilmatsalu tänaval seisnud sõiduautost Iveco on varastatud Makita tööriistu. Esialgne kahju on umbes 700 eurot.

26. septembril teatati politseile, et Tartus Magasini tänaval varastati mobiiltelefon Huawei. Vargusega tekitatud kahju on 549 eurot.

26. septembril avastati, et Tartu vallas varastati ehitusobjekti soojakust tööriistu. Esialgne kahju on 10 000 eurot.

26. septembril avastati, et Tartu vallas on sisse murtud garaaži, kust varastati Makita tööriistu ning HP sülearvuti. Vargusega tekitatud kahju on 1200 eurot.

Kehalised väärkohtlemised
26. septembri hilisõhtul sai politsei väljakutse Tartus Annemõisa tänavale, kus olid koduteel tülli pööranud elukaaslased. Tüli käigus lõi 38-aastane alkoholi tarvitanud mees oma elukaaslast ning väänas õlast alaealist last. Politsei pidas mehe kinni ning viis esmalt kainenema. Naine ühes lapsega pöördus tervisekontrolliks haiglasse, kust nad peale esmaabi koju lubati. Juhtunu täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

26. septembri õhtul teatati, et Kambja vallas lõi joobes 39-aastane mees alaealist noormeest, kes vanemate tüli lõpetada püüdis. Poiss ühes emaga pöördus peale vahejuhtumit tervisekontrolliks traumapunkti. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Ööl vastu 26. septembrit sai politsei väljakutse Tartus Jaama tänavale, kus oli tüli käigus terava esemega löödud 24-aastast meest. Meedikud viisid mehe esmaabiks haiglasse. Politsei kontrollis ümbrust, kuid kirjeldustele vastavat isikut tabada ei õnnestunud. Juhtunu üksikasju ning lööjat selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
25. septembril sai politsei väljakutse Valgas Petseri tänava bussipeatuse lähistele, kus oli löödud 65-aastast meest. Lööjat ümbrusest leida ei õnnestunud ning politseinikud toimetasid kannatanu tervisekontrolliks traumapunkti. Politseile on arvatav lööja teada ning juhtunu täpsemaid üksikasju selgitatakse kriminaaluurimises.

Viljandimaa

Vargus
25. septembril teatati politseile, et Viljandi vallas murti sisse garaaži, kust varastati CFMoto ATV ja selle käru, lisaks varastati talumaja eesruumist kaks motokiivrit. Vargusega tekitatud kahju on umbes 5000 eurot.

Võrumaa

Kelmused
25. septembril pöördus politsei poole Võrumaal elav naine, kes soovis septembrikuu algul interneti vahendusel võtta laenu ning tasus raha kätte saamiseks etteantud arveldusarvele erinevaid makseid summas 294 eurot. Paraku aga naine peale makseid soovitud laenusummat aga ei saanud ning ta pöördus abi saamiseks politsei poole.

Politsei poole pöördus teinegi Võrumaal elav naine, kes soovis niisamuti laenu võtta ning leidis sobiva pakkumise kinnisest Facebooki grupist. Temagi tasus laenusumma kätte saamiseks mitmeid tasusid ning ettemakse summas 7166 eurot, kuid ei ole niisamuti tänaseni soovitud laenuraha oma kontole saanud. Mõistes, et teda on petetud, pöördus naine politseisse.

Vargus
24. septembril avastati, et Võrus Tartu tänaval on sisse murtud eramusse, kust viidi minema Scott jalgratas ning pudel konjakit. Varguse ja lõhkumisega tekitatud kahju on selgitamisel.

Juhtumid piiril
25. septembril kella 14 ajal tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine 1973. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused.

26. septembri hommikupoolikul tuvastasid piirivalvurid Pabra järvel liikumas aluse, mis ei olnud oma piiriveekogule väljumist registreerinud. Ebaseadusliku kalapüügiga tegelenud kaks meest kutsuti asjaolude selgitamiseks kaldale, kus lisaks piiriametnikele tuli meestel vastuseid anda ka keskkonnainspektsiooni ametnikele.

26. septembril pealelõunal tuvastasid Varnja piirivalvurid Peipsi järvel liikumas kommipaadi, millel puudus registreerimisnumber. Kummipaati tüürinud mehele anti korraldus tulla menetlustoiminguteks piirivalvekordonisse, kus talle riigipiiri seaduse rikkumise eest 20-eurone rahatrahv määrati.

Ööl vastu 28. septembril avastasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis kontrollitud Venemaa Föderatsiooni numbrimärgiga sõiduautost Porche kiirusmõõteseadet avastava või selle tööd häiriva seadme ehk antiradari, mille omamine ja kasutamine Eestis on keelatud.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
26. septembril teatati politseile, et Väike-Maarja valla hoolekandeasutuses tõukas 50-aastane mees teist meest, tekitades talle tervisekahjustuse. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

27. septembril teatati politseile, et Tapal Ülesõidu tänava korteris peretüli käigus lõi 46-aastane mees oma elukaaslast, tekitades talle füüsilist valu. Politsei pidas 46-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Ida-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine
27. septembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Järveküla teel tegi 40-aastane mees ühe lasu relvataolisest esemest. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Röövimine
25. septembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Metsapargi tänava promenaadil löödi meest ja võeti temalt jalanõud ära. Juhtunu täpsemaid asjaolusid selgitatakse kriminaalmenetluses.

Kehalised väärkohtlemised
26. septembril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Narvas Rahu tänava maja juures lõi 16-aastane mees 22-aastast meest, millega tekitas talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Politsei pidas 16-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

26. septembril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Narvas I. Grafovi tänava korteris lõi ja ähvardas 53-aastane mees oma abikaasat, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Politsei pidas 53-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

27. septembril teatati politseile, et Narvas Viinamarja tänava maja juures lõi 57-aastane naine teist naist, tekitades talle füüsilist valu. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. septembril alustas Jõhvi politseijaoskond kriminaalmenetlust selles, et Lüganuse valla korteris lõi 57-aastane mees oma poega, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Juhtunu täpsemaid asjaolusid selgitatakse kriminaalmenetluses.

27. septembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Pärna tänava korteris peretüli käigus lõi 23-aastane mees oma ema, tekitades talle füüsilist valu. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

27. septembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Pärna tänava korteris lõi 32-aastane mees teist meest, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Politsei pidas 32-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

27. septembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Outokumpu tänava korteris peretüli käigus lõi 23-aastane mees oma eluskaaslast, tekitades talle füüsilist valu. Politsei pidas 23-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

27. septembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Estonia puiestee korteris löödi meest, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused
25. septembril teatati politseile, et Alutaguse vallas Rausvere külas varastati ATV, millega tekitati kahju ligi 9000 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. septembril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Narvas Kangelaste prospekti korterist varastati sularaha ja mobiiltelefonid, millega tekitati kahju ligi 2000 eurot.

25. septembril teatati politseile, et ajavahemikus 24. – 25. september Püssi linnas varastati raudtee talad ja liiprid, millega tekitati kahju ligi 1932 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. septembril teatati politseile, et ajavahemikus 24. – 25. september Kohtla-Järvel ilusalongist varastati mesoteraapia aparaat, näo- ning juustehoolduse kosmeetika, sularaha ja muid esemeid, millega tekitati kahju ligi 700 eurot.

26. septembril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et ajavahemikus 25. – 26. september Narvas V. Tškalovi tänaval pargitud autost varastati esituled, millega tekitati kahju ligi 500 eurot.

25. septembril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et ajavahemikus 24. – 25. september Narvas Kreenholmi tänava korterist varastati sularaha, mobiiltelefon, dokumendid, jope, müts, ja muid esemeid, millega tekitati kahju ligi 465 eurot.

26. septembril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et ajavahemikus 25. – 26. september Sillamäel J.Gagarini tänaval pargitud autost varastati esituled. Vargusega tekitati kahju ligi 225 eurot.

Omavoliline sissetung
25. septembril teatati politseile, et ajavahemikus 24. – 25. september Jõhvis Nelgi tänaval tungiti sisse eramajja. Tekitatud kahju suurus on täpsustamisel.

Juhtum piiril

25. septembril kella 16.50 paiku avastasid Narva kordoni teenistujad paadi nelja inimesega, kes viibisid ilma loata Narva jõe piiratud ligipääsuga alal. Isikutele määrati rahatrahvid.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehalised väärkohtlemised
26. septembril sai politsei teate, et Türi vallas eramaja hoovis ründas 37-aastane mees oma 39-aastast elukaaslast. Politsei pidas mehe juhtunus kahtlustatavana kinni.

25. septembril alustati kriminaalmenetlust selles, et 23. septembril ründas 44-aastane mees Järvamaal elumaja kõrvalhoones oma 76-aastast ema.

Läänemaa

Avaliku korra raske rikkumine
25. septembril sai politsei teate, et Haapsalus Rannarootsi teel kaupluse juures ründas 43-aastane mees 45-aastast meest.

Pärnumaa

Vargus
26. septembril sai politsei teate, et varem sarnaste tegude eest karistatud 38-aastane mees möödus Pärnus Haapsalu maanteel kaupluses kassadest alkoholi eest tasumata, kuid tegu jäi lõpule viimata, sest kaupluse turvatöötaja pidas mehe kinni ja andis ta üle politseile.

Kehalised väärkohtlemised
26. septembril sai politsei teate, et Põhja-Pärnumaa vallas elumajas lõi 42-aastane mees oma 45-aastast elukaaslast, kes sai viga.

25. septembril sai politsei teate, et Põhja-Pärnumaa vallas Pärnu-Jaagupi alevis elumaja juures lõi 46-aastane mees 31-aastast meest.

Raplamaa

Kehalised väärkohtlemised
26. septembril sai politsei teate, et Kehtna vallas Järvakandi alevis korteris lõi alkoholi tarvitanud 45-aastane mees tuttavaid 52- ja 49- aastast meest, kes said viga. Politsei pidas 45-aastase mehe juhtunus kahtlustatavana kinni.

26. septembril sai politsei teate, et Raplas linnas korteris ründas 31-aastane mees oma 26-aastast elukaaslast. Politsei pidas mehe juhtunus kahtlustatavana kinni.

Vargus
25. septembril alustati kriminaalmenetlust selles, et Kohila vallas varastati ööl vastu 19. septembrit kinnistult ligi 25 tihumeetrit kuuse peenpalki. Vargusega tekitati kahju ligi 1170 eurot.

Saaremaa

Kelmus
24. septembril alustati kriminaalmenetlust selles, et Saaremaa vallas elavale mehele pakuti septembrikuu jooksul telefoni teel investeerimisvõimalust, milleks tema pangaandmeid kasutades kanti võõrale pangakontole erinevaid rahasummasid. Teoga tekitati kahju ligi 430 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.