Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 166 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 1 raske tervisekahjustuse tekitamine, 5 avaliku korra rasket rikkumist, 48 varavastast kuritegu, sealhulgas 1 röövimine ja 1 väljapressimine, 30 vargust ning 1 sõiduki omavolilise kasutamise juhtum. Registreeriti 8 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 9 inimest. Tabati 61 alkoholijoobes ja 1 narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti 679 väärtegu.

Piiril väljastati 10 sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja 8 isikut, Schengeni viisaeeskirja rikkumisi avastati 5 juhul ning piirirežiimi rikkumisi tuvastati 2 korral.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

5. aprillil teatati Lasnamäel Pallasti tänava majas tekkinud konfliktist 44-aastase ema ja 23-aastase tütre vahel, mille käigus tütar ründas ema. Mõlemad osapooled olid alkoholi tarvitanud.

5. aprillil teatati, et Lasnamäel Katleri tänaval ründas 27-aastane mees oma elukaaslast, 22-aastast naist. Kannatatu toimetati kiirabiga haiglasse kontrolli.

6. aprillil teatati Lasnamäel Ussimäe teel tülist abikaasade, 42-aastase mehe ja 45-aastase naise vahel, mille käigus mees ründas naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

6. aprillil teatati Lasnamäel Sikupilli tänaval alkoholijoobes seltskonnas tekkinud kaklusest, milles sai kannatada 40-aastane mees. Kannatanu toimetati kiirabiga haiglasse.

6. aprillil teatati Kaarli puisteel tekkinud konfliktist abikaasade vahel, mille käigus 47-aastane mees ründas 40-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

6. aprillil teatati, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval kaklevad kaks alkoholijoobes meest, mille käigus 44-aastane mees ründas 57-aastast meest. Politseinikud toimetasid mõlemad osapooled jaoskonda.

6. aprillil teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Kopli tänaval ründas seni tuvastamata naine 33-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

6. aprillil teatati, et Põhja Puiesteel ründas 30-aastane mees 31-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse, politseinikud viisid ründaja jaoskonda.

6. aprillil teatati, et Vana-Posti tänaval ründas alkoholijoobes 29-aastane mees ööklubis 38-aastast turvameest. Politseinikud toimetasid ründaja arestikambrisse.

6. aprillil teatati, et Põhja-Tallinnas Ehte tänaval ründas 39-aastane mees oma abikaasat, 38-aastast naist. Politseinikud toimetasid mehe jaoskonda.

7. aprilli öösel teatati, et Põhja-Tallinnas ründas seni tuvastamata naine 36-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Asja rikkumine või hävitamine

7. aprillil teatati Tallinnas Nõmme linnaosas toimunud vandalismijuhtumist. Hauakivide valmistamisega tegeleva ettevõtte territooriumil olid mitmed hauakivid ilmselt haamri või kangiga puruks pekstud. Territoorium on piiratud aiaga, ent värav ei ole lukus. Esialgne kahjusumma on umbes 15 000 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised

7. aprillil teatati Paldiskis toimunud baarikaklusest, mille käigus sai kannatada 34-aastane meesterahvas. Kannatanu viidi koju, lööja isikut tuvastab politsei.

7. aprillil teatati, et Kloogarannas ründas alkoholijoobes 46-aastane mees endist elukaaslast, 52-aastast naist ning lukustas ta korterist välja.

Juhtumid piiril

7. aprillil lahkus Tallinna lennujaama kaudu Kiievisse 1998. aastal sündinud Ukraina kodanik. Mehele oli koostatud ettekirjutus Eestist lahkumiseks. Sissesõidukeeldu ei kohaldatud.

7. aprillil vormistasid piirivalvurid 1972. aastal sündinud Ukraina kodanikule ettekirjutuse Eestist lahkumiseks ja määrasid talle kuueks kuuks sissesõidukeelu. PPA otsusega lõpetati mehe ennetähtaegne viibimine Schengeni territooriumil, sest mees pani toime varguse.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
6. aprillil sai politsei teate, et Türi vallas lõi 28-aastane mees teist meest ja põhjustas sellega füüsilist valu ja kehavigastusi. Lööja on kahtlustatavana kinni peetud.

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
6. aprillil teatati politseile, et Haapsalu toitlustusasutuses löödi 30-aastast meest ja põhjustati sellega füüsilist valu. Juhtunu asjaolud on täpsustamisel.

Pärnumaa

Avaliku korra raske rikkumine

5. aprillil teatati politseile, et Pärnus lõi seni tuvastamata mees 30-aastast meest ning põhjustas sellega viimasele füüsilist valu ja kehavigastusi.

Raplamaa

Avaliku korra raske rikkumine

6. aprillil sai politsei teate, et Kohila vallas viskasid 33- ja 44- aastane mees telliskiviga 37-aastast meest ning ähvardasid relvataolise esemega lähedalasuvas hoovis viibinud inimesi. Mehed on kahtlustatavana kinni peetud.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Asja omavoliline kasutamine

Politseile teatati, et ööl vastu 1. aprilli ärandati Tartus Teguri tänava ettevõtte õuelt Ford Transiti kaubik, millega mõni aeg hiljem Harjumaal Laagris liiklusõnnetus põhjustati. Ärandamisega tekitatud kahju on 13 500 eurot. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaaluurimises.

Vargused

Ööl vastu 3. aprilli varastati Tartus Ülikooli tänaval Samsungi mobiiltelefon. Kahju on 1000 eurot.

Ööl vastu 2. aprilli varastati Tartus Narva maantee ehitusobjektilt Bosch laser ja Hilt kruvikeeraja. Kahju ning juhtumi täpsemad üksikasjad on selgitamisel.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine

7. aprilli pealelõunal lõi joobes 49-aastane mees Valgas Sepa tänava korteris 67-aastast naist. Politsei pidas mehe kinni ning viis ta esmalt arestikambrisse kainenema. Viga saanud naine viidi tervisekontrolliks haiglasse.

Avaliku korra raske rikkumine

6. aprilli õhtupoolikul puhkes Valgas linna keskväljakul ühe nooremapoolse joobes mehe ja seal viibinud laste vahel sõnelus ja konflikt, mille tulemusel muutus mees agressiivseks ning ähvardas lapsi terava esemega. Esialgse info kohaselt sai üks 13-aastane poiss intsidendi käigus ka sõrmele viga ning pöördus vanemaga esmaabiks traumapunkti. Juhtunu üksikasju ja terava esemega vehkinud meest selgitab politsei kriminaaluurimises.

Võrumaa

Kehaline väärkohtlemine

6. aprilli pealelõunal puhkes Võru vallas Väimela alevikus elukaaslaste vahel tüli, mille käigus 47-aastane mees lõi 52-aastast elukaaslast. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Juhtumid piiril

6. aprillil avastas Varnja mootorpaaditoimkond Peipsi järvest ja Kargaja jõest ebaseaduslikud nakkevõrgujadad. Piirivalvurid eemaldasid vette lastud nakkevõrgud ning toimetasid need keskkonnainspektsioonile üleandmiseks kaldale.

6. aprillil kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis 44-aastast valgevenelast, kel puudus Eestisse sisenemiseks vajalik viisa. Mehele vormistati riiki sisenemise keeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine

7. aprillil teatati, et Tapa linnas Ülesõidu tänaval ähvardati 20-aastast naist relvaga. Politseinikud pidasid kahtlustatavana kinni 23-aastase mehe.

Kehaline väärkohtlemine

6. aprillil teatati, et Rakvere vallas tungis 28-aastasele naisele kallale tema elukaaslane. Politseinikud pidasid 33-aastase mehe kinni.

Vargused

6. aprillil teatati, et Tapa vallas varastati Sääse tänavale pargitud sõiduauto Volkswagen.

7. aprillil teatati, et Tapa vallas Rabasaare külas tungiti sisse garaažiboksi ning varastati traktori aku ja kaks kasti tööriistu. Kahju on selgitamisel.

Ida-Virumaa

Vägivald võimuesindaja vastu ja kehaline väärkohtlemine

7. aprillil sai politsei väljakutse Jõhvis Kaasiku tänaval korterisse, kus 43-aastane mees oli kasutanud vägivalda oma 36-aastase elukaaslase suhtes. Politseinike saabudes oli naine korterist väljas ning sealt väljus ka mees, kes hoidis käes ehitusnuga ja sooritas mitmeid löögi liigutusi 27-aastase patrullpolitseiniku suunas. Politseinik kasutas agressiivse mehe suhtes gaasipihustit ning pidas ta kinni. Kahtlustatav toimetati politseijaoskonda. Kiirabi osutas esmaabi kannatanud naisele. Politseinik viga ei saanud.

Avaliku korra raske rikkumine

6. aprillil teatati, et Kohtla-Järvel Kalevi tänaval asuva meelelahutusasutuse juures tungiti kallale 27-aastasele mehele ning teda löödi noaga käe piirkonda. Kiirabi toimetas mehe esmaabi andmiseks haiglasse ning seejärel suunati ta kodusele ravile.

Väljapressimine

6. aprillil teatati, et Kohtla-Järvel Põhja alleel on 21-aastaselt mehelt nõutud raha ja ähvardatud füüsilise vägivallaga.

Raske tervisekahjustuse tekitamine

5. aprillil teatati, et Narvas Aasa tänaval majas lõi 57-aastane mees korduvalt noaga oma tuttavat meest. 53-aastane kannatanu sai pindmisi vigastusi. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

Röövimine

2. aprillil rööviti 36-aastasele mehelt Jõhvis Narva maanteel mobiiltelefon Sony maksumusega 20 eurot.

Kehalised väärkohtlemised

5. aprillil teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Estonia puiesteel korteris lõi 33-aastast naist korduvalt tema abikaasa. Politseinikud pidasid 31-aastase mehe kinni.

5. aprillil teatati, et Narva-Jõesuu linnas Kudrukülas löödi 29-aastast naist.

5. aprillil teatati, et Narvas A-A. Tiimanni tänaval tungis 39-aastane mees kallale 47-aastasele mehele.

6. aprillil teatati, et Kohtla-Järve linnas Uus tänaval korteris tungis 32-aastane mees kallale oma 36-aastasele elukaaslasele. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

6. aprillil teatati, et Kohtla-Järvel Outokumpu tänaval korteris tungis 50-aastane mees kallale oma 71-aastasele ämmale. Politseinikud pidasid mehe kinni.

6. aprillil teatati, et Narva-Jõesuu linnas J. Poska tänaval korteris lõi 35-aastast naist korduvalt tema 33-aastane abikaasa.

6. aprillil teatati, et Narvas Mõisa tänaval meelelahutusasutuse juures tungiti kallale 47-aastasele mehele.

6. aprillil teatati, et Narvas Võidu prospektil korteris tungis 36-aastane mees kallale oma 36-aastasele elukaaslasele. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

6. aprillil teatati, et Narvas Uusküla tänaval korteris lõi 29-aastane mees korduvalt oma 24-aastast elukaaslast.

7. aprillil teatati, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Puru teel korteris tungis 20-aastasele neiule kallale tema endine elukaaslane. Politseinikud pidasid 23-aastase mehe kinni.

7. aprillil teatati, et Kohtla-Järvel Uus tänaval korteris tungis 40-aastasele naisele kallale tema endine abikaasa. Politseinikud pidasid 46-aastase mehe kinni.

7. aprillil teatati, et Narvas A. Puškini tänaval korteris lõi 46-aastane mees oma 39-aastast elukaaslast.

7. aprillil teatati, et Narvas Võidu prospektil tungiti kallale 16-aastasele neiule.

Ähvardamised

5. aprillil teatati, et Püsi linnas A. Kitzbergi tänaval ähvardas 27-aastane mees oma 30-aastast naabrit vara süütamisega. Politseinikud pidasid mehe kinni.

5. aprillil teatati, et Narvas Kangelaste tänaval ähvardas 37-aastast korteriühistu esinaist telefoni teel maja elanik.

7. aprillil teatati, et Narvas A. Puškini tänaval korteris ähvardas 46-aastane mees oma elukaaslase 18-aastast tütart tapmisega.

Arvutikelmus

5. aprillil võeti Narvas Kreenholmi tänaval sularahaautomaadist pangakaardilt 400 eurot sularaha. Kannatanul on alust arvata, et raha võttis pangakontolt tema tuttav.

Vargused

7. aprillil teatati, et Narvas Energia tänaval ühiselamu toast varastati sulearvuti Acer. Kahju on 400 eurot.

7. aprillil teatati, et Narvas Kreenholmi tänaval tungiti sisse meelelahutusasutusse ning varastati sülearvuti Dell ja alkoholi. Kahju on 700 eurot.

Juhtumid piiril

5. aprillil saabud Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1968. aastal sündinud Tadžikistani Vabariigi kodanik, kelle ühekordne Schengeni viisa oli juba ära kasutatud. Piiril väljastati sisenemiskeeld.

5. aprillil avastas Narva kordoni patrull soojuselektrijaama soojaveekanali ääres 1979. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodaniku, kes püüdis kala. Antud kohas on kalapüük keelatud ajavahemikul 15. märts kuni 15. mail. Mehele määrati rahatrahv.

6. aprillil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1977. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kellele oli Soome Vabariigi poolt koostatud sissesõidukeeld Schengeni alale.

Mees saadeti tagasi Venemaale.

6. aprillil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale 1978. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld.

6. aprillil avastas Narva kordoni patrull soojuselektrijaama soojaveekanali ääres 1971. aastal sündinud Eesti Vabariigis elava Vene Föderatsiooni kodaniku, kes püüdis kala. Antud kohas on kalapüük keelatud ajavahemikul 15. märts kuni 15. mail. Mehele määrati rahatrahv.

7. aprillil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale 1970. aastal sündinud Ukraina kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld.

7. aprillil avastasid piirivalvurid kaks püügile asetatud nõuetekohaselt tähistamata nakkevõrku, ühe Narva veehoidlast ja ühe Rannapungerja jõe suudmest. Võrgud eemaldati püügilt.