Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 70 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 38 varavastast kuritegu, sealhulgas 27 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 34.

Ööpäeva jooksul juhtus neli inimkannatanutega liiklusõnnetust ja juhtimiselt kõrvaldati viis joobekahtlusega sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
31. oktoobril teatati, et Lasnamäel Linnamäe tee kortermajas toimus konflikt mehe ja naise vahel.

31. oktoobril teatati, et Mustamäel Akadeemia tee kortermajas lõi 35-aastane mees 34-aastast naist.

31. oktoobril teatati, et Lasnamäel P. Pinna tänava kortermajas lõi 41-aastane mees oma 40-aastast elukaaslast.

Vargused
31. oktoobril varastati Põhja-Tallinnas Suve tänava ettevõttest sularaha. Kahju on ligikaudu 1000 eurot.

31. oktoobril varastati Lasnamäel Tähesaju teelt sõidukilt veljed. Kahju on 3000 eurot.

31. oktoobril varastati Kesklinnas Tatari tänava baarist alkoholi ja sularaha. Kahju on 350 eurot.

31. oktoobril varastati Pirital Puhkekodu teel parkivast sõidukist rahakott. Kahju on selgitamisel.

31. oktoobril varastati Lasnamäel Suur-Sõjamäe teel asuvast poe seifist 1467 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
31. oktoobril teatati, et Kallavere külas toimus konflikt mehe ja naise vahel.

LÕUNA PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeval Lõuna prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Piiriturvalisus
31. oktoobril kontrollisid Lõuna prefektuuri piiri- ja migratsiooniametnikud Tartu linnas nii juriidilisi kui füüsilisi isikuid, et teha kindlaks, kas nad viibivad ja töötavad Eestis seaduslikult. Kontrolliti seitset juriidilist ning 23 füüsilist isikut. Tuvastati kaks inimest, kelle töötamine oli maksu- ja tolliameti töötamise registrisse kandmata. Nendega tegeleb edasi maksu- ja tolliamet.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
31. oktoobril teatati politseile, et Sillamäel Kesk tänaval lõi joobes 36-aastane mees enda elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus
31. oktoobril teatati politseile, et Alutaguse vallas on varastatud garaažist kaks komplekti talverehve. Vargusega tekitatud kahju on 1000 eurot.

Piiriturvalisus
31. oktoobril tuvastati Narva-1 piiripunktis viisaeeskirja rikkumine ühel Venemaa Föderatsiooni kodanikul. Mehele määrati rahatrahv, koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile.

31. oktoobril tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine üheksal Moldova ja ühel Ukraina kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kelmus
31. oktoobril teatati politseile, et ettevõte soovis osta veebis müügiks olnud kasutatud autot ning tasus selle eest müüja antud kontole tehtud ülekandega, kuid sõidukit kokkulepitud ajaks kokkulepitud kohta Pärnus ei toodud ning müüjaga enam ühendust ei saadud. Kahju on 3300 eurot.

Vargus
31. oktoobril sai politsei teate, et 13. oktoobril varastati Pärnus ettevõtte territooriumilt killustikku. Kahju on 500 eurot.

Raplamaa

Vargus
31. oktoobril anti politseile teada, et Märjamaa vallas Läti külas on täpselt tuvastamata ajal varastatud 51-aastasele mehele kuuluvast töökojast kaks Polaris mootorsaani, mootorratas Jawa ja tööriistu. Kahju on esialgsel hinnangul umbes 45 000 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.