Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalalalõpul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 76 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 36 varavastast kuritegu kokku, sh 25 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 42.
Piiril väljastati 13 sisenemiskeeldu, Schengeni viisaeeskirja rikkumisi tuvastati kaks.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
8. augustil teatati, et Pirital Arnika teel toimus konflikt joobes elukaaslaste, 26-aastase naise ja 27-aastase mehe vahel, mille käigus said mõlemad kehavigastusi. Juhtunu juures viibis alaealine laps.

8. augustil teatati, et 37-aastane mees ründas Lasnamäel Arbu tänaval 34-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid ründaja kinni.

8. augustil teatati, et Kesklinnas Lahe teel rünnati joobes 44-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi. Juhtunu asjaolud on täpsustamisel.

Vargused
8. augustil alustati menetlust selles, et Kesklinnas Vana-Lõuna tänaval varastati jalgratta parkimismajast lukustatud jalgratas Trek väärtusega 900 eurot.

8. augustil alustati menetlust selles, et Mustamäel A. H. Tammsaare teel asuvast kauplusest varastati kaupa 1850 euro väärtuses.

8. augustil teatati, et Lasnamäel Kivila tänaval varastati autost aknaklaasi lõhkumise teel muusikakeskus. Kahju on 800 eurot.

Harjumaa

Kelmus
8. augustil alustati menetlust selles, et juulis veebis mobiiltelefoni iPhone ostmiseks 850 eurot üle kandnud kannatanu pole tänaseni saanud telefoni ega pole talle tagastatud ka raha.

Piiriturvalisus
8. augustil koostati lahkumisettekirjutus Tallinna Vanasadamas kinni peetud 1978. aastal sündinud Läti Vabariigi kodanikule. Mehel on kehtiv sissesõidukeeld Eestisse.
8. augustil koostati lahkumisettekirjutus ja Schengeni sissesõidukeeld 3 kuuks 1997. aastal sündinud Hiina Rahvavabariigi kodanikule. Naine viibis Eestis 58 päeva seadusliku aluseta.

LÕUNA PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lõuna prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Piiriturvalisus
Ööl vastu 8. augustit kontrolliti Koidula piiripunktis Eestist lahkumisel kodanikku Aserbaidžaani kodanikku, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis 55 päeva seadusliku aluseta, neist kaheksa päeva Eestis. Isikule koostati lahkumisettekirjutus.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
8. augustil teatati politseile, et Narvas Tallinna maanteel asuvas korteris lõi 81-aastane mees 81-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

8. augustil teatati politseile, et Alutaguse vallas Karoli külas asuvas majas tekitas 48-aastane mees füüsilisi vigastusi 40-aastasele naisele. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

Piiriturvalisus

8. augustil avastasid piirivalvurid Narva linna piirivööndis lendamas mehitamata õhusõiduki. Droonilennutaja ei olnud teadlik, et Eesti Vabariigis ei tohi ilma Transpordiametiga kooskõlastuseta ja PPA-d eelnevalt teavitamata piirivööndis mehitamata õhusõidukit lennutada. Isikule määrati rahatrahv 60 eurot.

8. augustil tuvastati Narva-I piiripunktis Schengeni viisaeeskirjade rikkumine ühel Venemaa Föderatsiooni kodanikul. Talle määrati rahatrahv, kohaldati riiki sisenemise keeld ning koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks seitsme päeva jooksul.

8. augustil koostati Narva-I piiripunktis 10 riiki sisenemiskeeldu. Neist viis koostati Ukraina kodanikele, üks Moldova kodanikele ja neli Venemaa Föderatsiooni kodanikele.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
9. augusti varahommikul sai politsei teate, et Haapsalus lõi 46-aastane mees oma elukaaslast.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
8. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et 6. augusti õhtul lõid Raplas vallas Raikkülas seni tuvastamata mehed ühte 40-aastast meest ja kahte 30-aastast meest, kes said viga.

Järvamaa

Vargused
6. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et ajavahemikus 5.-6. augustini varastati Paide linnas Sillaotsa külas kalmistu tööriistakuurist tööriistu ja muid esemeid. Tekitatud kahju on selgitamisel.

7. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et sama päeva öösel siseneti Paides Suur-Aia tänaval kontoriruumi, kust varastati sülearvuti ja kolm pudelit alkoholi. Vargusega tekitatud kahju on 270 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.