Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 79 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 43 varavastast kuritegu, sealhulgas 28 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 24. Juhtimiselt kõrvaldati viis narko või alkoholi tarvitamistunnustega sõiduki juhti.

Üle piiri tuli Eestisse 55 Ukraina kodanikku, kellest 32 teatas, et plaanib Eestisse jääda.

PÕHJA PREFEKTUUR
Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
15. detsembril teatati, et Lasnamäel Kivimurru tänava kortermajas lõi alkoholijoobes mees 40-aastast naist.

Kelmused
15. detsembril alustati menetlust juhtumis, kus 38-aastasele Lasnamäel elavale naisele pakuti kasumi teenimise võimalust krüptorahasse investeerimisel. Kelmid said AnyDesk programmi vahendusel ligipääsu naise arvutile ja tegid tema nimel tehinguid ning võtsid laene. Kui naine soovis investeeritud raha välja võtta, siis seda enam teha ei saanud ja nõuti juurdemakseid erinevatel ettekäänetel. Hiljem võttis naisega ühendust väidetav Läti õigusbüroo, mis pakkus abi väljapetetud raha tagasi saamisel. Tegelikkuses aga võeti naise nimel järjekordne laen. Kogu kelmusega tekitatud kahju on 24 995 eurot.

15. detsembril alustati menetlust juhtumis, kus Kesklinnas elav 61-aastane naine soovis siseneda internetipanka ning klikkis Google otsingutulemusel lingile, mis suunas ta LHV päka meenutavale leheküljele. Naine sisestas enda mobiil-ID koodid, pärast mida tehti tema kontolt edasimakse summas 29 000 eurot.

Harjumaa

Kelmus
15. detsembril alustati menetlust juhtumis, kus 72-aastane Viimsi valla elanik hakkas suhtlema väidetava börsimaakleriga, kes sai kaugjuurdepääsu mehe arvutile AnyDesk programmi vahendusel ning juhendas meest tehingute tegemisel krüptovaluuta börsil ja lõi ettekujutuse, et investeeritud raha kasvab. Samal ajal võttis kelm mehe nimel laene ja teostas tehinguid. Kelmusega tekitatud kogukahju 11 732 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevama

Kelmus
Politsei poole pöördus Jõgevamaal elav naine, kes sai näiliselt Omniva postiasutusest teavituse paki saabumisest. Kirjas teavitati, et pakki polnud võimalik kohale toimetada erinevatel põhjustel, mistõttu tuli naisel teha selle kätte saamiseks makse. Naine tegi kiiruga makse ning avastas hiljem, et see oli märkimisväärselt suurem tegelikust teenustasust. Naise kontolt oli peale ülekannet maha võetud 530 eurot. Mõistes, et tegu on pettusega, sulges naine oma pangakonto ning pöördus abi saamiseks politseisse. Kelmusjuhtumi üksikasju uurib politsei kriminaalmenetluses.

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine
Ööl vastu 16. detsembrit sai politsei väljakutse Põlvas Mäe tänava korterisse, kus olid omavahel kähmlema läinud elukaaslased. Politsei pidas naist rünnanud joobes mehe kinni ning viis esmalt kainenema. Juhtunu asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Tartumaa

Vargus
Ööl vastu 16. detsembrit murti Tartu vallas Raadi alevi kortermaja keldris sisse vähemalt nelja boksi. Ühest varastati ise ehitatud elektriline jalgratas. Kahju ja juhtunu täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestati Luhamaa piiripunktis riiki sisenemine kolmel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kel puudus seaduslik alus Schengeni territooriumile sisenemiseks. Neile väljastati sisenemiskeeld ning nad saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Kehaline väärkohtlemine
15. detsembril teatati politseile, et Sillamäel Tööstuse tänaval lõi 43-aastane mees 36-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
15. detsembril teatati politseile, et Väike-Maarjas lõi 48-aastane mees konflikti käigus 40-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
15. detsembril tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine neljal Kirgiisi ja Venezuela kodanikul, kolmel Venemaa ja Ukraina ning ühel Serbia kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.