Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 69 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine, 25 varavastast kuritegu, sealhulgas 15 vargust (üks eluruumidest, üks sõidukist). Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Tabati kaks alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 177 väärtegu. Piiril väljastati 11 sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
26. septembril teatati, et 56-aastane mees lõi Lasnamäel Pikri tänaval asuvas korteris oma endist abikaasat, 52-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi.

26. septembril teatati, et Lasnamäel Kanali tänaval lõi endise elukaaslase tuttav mees 45-aastast meest ja tekitas talle valu.

26. septembril teatati, et väidetavalt tundmatu mees lõi Lasnamäel Paekaare tänaval 30-aastast meest ja tekitas talle valu.

Vargus
26. septembril teatati, et Pirital Masti tänaval asuvast kaubandusasutusest varastati erinevat kaupa hinnanguliselt 20 000 euro väärtuses.

Juhtum piiril
26. septembril saabusid Moskvast Tallinna lennujaama neli Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellest kolmel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid ning üks oli ületanud Schengeni liikmesriigi territooriumil lubatud viibimisaja. Kolmele naisele ja ühele mehele väljastati sisenemiskeeld ja nad lendasid tagasi Moskvasse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargused
26. septembri ennelõunal varastati Jõgeval Jaama tänava eramu taga seisnud lukustamata sõiduautoast Škoda Octavia mitmeid tööriistu. Kahju on 1000 eurot.

26. septembril teatati, et Põltsamaal Välja tänava garaažide juurest varastati Peugeot jalgratas. Kahju on selgitamisel.

Tartumaa

Varguskatse
26. septembril pidas turvatöötaja Tartus Ringtee tänava kaupluses kinni noore naise, kes püüdis varastada toidu- ja tööstuskaupu. Näpatud kaup tagastati kauplusele ning neiu toimetati üksikasjade selgitamiseks politseimajja.

Vargus
26. septembril teatati, et Tartus Anne tänaval on sisse murtud garaažiboksi, kust esialgsetel andmetel varastati neli sõiduauto talverehvi, metallist õlleankur ja rull veneaegset tsinkvõrku. Kogukahju on selgitamisel.

Valgamaa

Süütamine
26. septembri öösel kella 4 ajal sai häirekeskus teate tulekahjust Valgas Kungla tänava kortermajas, kus põles ühe korteri uks. Korteris olnud inimesed ärkasid suitsuanduri häire peale üles ning said ruumidest välja. Päästjad kustutasid tulekahju ning selle tekkepõhjuseid ja täpsemaid üksikasju uurib politsei kriminaalmenetluses.

Valeraha teade
20. septembril avastati Otepääl Lipuväljaku pangaautomaadist võltsimistunnustega 50-eurone rahatäht, mis saadeti ekspertiisi.

Viljandimaa

Valeraha teade
6. septembril avastati Viljandis Tallinna tänaval pangakontoris võltsimistunnustega 2-eurone münt, mis saadeti ekspertiisi.

Vargus
Politseile laekus teade, et 15. septembril varastati Viljandis Tallinna tänava kaupluse parklas seisnud sõiduautost Toyota Avensis kott, milles olid massaaži ja teraapiavahendid. Kahju on 250 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Vargus
26. septembril teatati, et Kiviõli linnas Võidu tänaval asuva korterelamu trepikojast varastati laste jalgratas Kross. Kahju on 380 eurot.

Juhtumid piiril
26. septembril saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1978. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik ja 1985. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemisekeelud ning mehed saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Avaliku korra raske rikkumine
26. septembril sai politsei teate, et Haapsalus Kuuse tänaval asuva kortermaja ees tungis seni tuvastamata mees kallale 29-aastasele mehele, kes sai viga.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
26. septembril sai politsei teate, et Tori vallas Tammiste külas asuvas eramus lõi alkoholi tarvitanud 69-aastane mees oma 72-aastast elukaaslast, kes sai viga.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.