Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 122 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 48 varavastast kuritegu, sealhulgas 1 rööv, 35 vargust ning 3 sõidukivargust või sõiduki omavolilist kasutamist. Registreeriti 4 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 6 inimest. Tabati 1 alkoholijoobes sõidukijuht. Registreeriti 267 väärtegu. Piiril väljastati 9 sisenemiskeeldu, tuvastati 1 viisaeeskirja rikkumine, 1 piirirežiimi rikkumine ning riigist saadeti välja 1 isik.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

12. juunil teatati, et Rootsist saabunud reisilaeval tekkis konflikt 18-aastase mehe ja 38-aastase mehe vahel. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

12. juunil teatati, et Mustamäel Sõpruse puiesteel korteris ründas 53-aastane mees oma elukaaslast, 64-aastast naist. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Politseinikud pidasid mehe kinni ja toimetasid jaoskonda.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised

12. juunil sai politsei teate, et Lääne-Harju vallas ründas 42-aastane mees talle tuttavat naist.

Vargused

12. juunil teatati, et Keila linnas varastati metallist teeäärised. Kahju on 2000 eurot.

Juhtumid piiril

12. juunil pidasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas kinni 1983. aastal sündinud Ukraina kodaniku, kes oli Schengeni alal seadusliku aluseta viibinud 47 päeva. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks.

12. juunil pidasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas kontrollimiseks kinni kolm Ukraina kodanikku: 1983. aastal ja 1986. aastal sündinud kaks meest ja 1983. aastal sündinud naise, kel puudusid piisavad elatusvahendid ja asjakohased dokumendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Seltskond sai Eestisse sisenemise keelu ja nad saadeti riigist välja.

12. juunil laekus piirivalvele info, et peatselt saabuval Edinburghi lennul suitsetas 1982. aastal sündinud Läti Vabariigi kodanik lennuki salongis. Mehele määrati rikkumise eest 20-eurone rahatrahv.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

12. juunil ründas 30-aastane mees Rakveres Lõuna tänaval oma endist elukaaslast, 27-aastast naist. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Ida-Virumaa

Ähvardamine

12. juunil üritas 14-aastane poiss varastada Kohtla-Järvel Keskalleel poest alkoholi. Politseile väitis nooruk, et kaks tundmatut meest olevat teda ähvardanud vägivallaga, kui ta alkoholi ei varasta. Vahejuhtumi täpseid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Röövimine

12. juunil ründasid kaks meest Narvas Rakvere tänaval korteris 70-aastast korteriomanikku ja võtsid mehelt ära 150 eurot. Politsei uurib selle juhtumi üksikasju kriminaalmenetluses.

Kehaline väärkohtlemine

12. juunil ründasid mees ja naine Narvas Joala tänaval 34-aastast meest.

12. juunil sai politsei teate, et Narvas Uusküla tänaval korteris lõi 72-aastane naine oma 60-aastasele elukaaslasele triikrauaga vastu pead.

Omastamine

Politseile laekus teade, et 11. juuni päeval võttis üks mees Jõhvis Sompa tänaval noorukilt jalgratta lubades selle peagi tagastada, kuid ei teinud seda. Teo võimalik toimepanija on politseile teada. Omastamisega tekitatud kahju on 800 eurot.

Juhtumid piiril

12. juunil kontrollisid Vasknarva kordoni piirivalvurid Peipsil paadijuhti, 1969. aastal sündinud Eesti Vabariigis elavat Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kes ei olnud piiriveekogule minekut nõuetekohaselt registreerinud. Mehele määrati rikkumise eest rahatrahv.

12. juunil kontrollisid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis kaht Ukraina kodanikku, 1992. aastal ja 1961. aastal sündinud mehi, kelle selgitus reisi eesmärgi kohta oli ebaselge ning puudusid ka asjakohased dokumendid. Meestele väljastati sisenemiskeelud ja nad saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

12. juunil kontrollisid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse liinibussiga saabunud 1988. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodanikku. Mehe ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged ja puudusid asjakohased dokumendid, mistõttu väljastati talle sisenemiskeeld ja ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

12. juunil kontrollisid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse liinibussiga saabunud 1994. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kel puudus kehtiv viisa. Naisele väljastati sisenemiskeeld ja ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

12. juunil kontrollisid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse jalgsi saabunud 1983. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kel puudus kehtiv viisa. Naisele väljastati sisenemiskeeld ja ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine

13. juunil sai politsei teate, et Raplas Tallinna maanteel lõi seni tuvastamata mees 53-aastast meest, kes sai viga.

Saaremaa

Asja omavoliline kasutamine

12. juunil sai politsei teate, et Kuressaares Tallinna tänaval võttis 25-aastane mees omavoliliselt enda valdusesse 50-aastase mehe kasutuses oleva auto Kia Sportage. Politsei tuvastas auto asukoha GPS seadme abil ja pidas 25-aastase mehe kahtlustatavana kinni. Prokuratuuri taotlusel võeti mees kuni kaheks kuuks vahi alla.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus

12. juunil sai politsei teate, et Jõgeva vallas Pedja külas murti sisse suvilasse. Tekitatud kahju on selgitamisel.

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine

11. juunil kella 16 paiku sai politsei väljakutse Põlva valda talumajja, kus 45-aastane mees lõi jalaga 80-aastast meest. Majas olnud naine helistas hädaabinumbril, mispeale põgenes lööja sündmuskohalt. Vägivallatsenud mees on politseile teada ning kõik juhtumi üksikasjad selgitatakse kriminaalmenetluses.

Tartumaa

Vargused

Politseile laekus teade, et 7. juunil varastati Tartus Uuel tänaval kortermaja trepikojast nahast tugitool. Kahju on 300 eurot.

11. juunil avastati, et Kambja vallas Läti külas on ühe metskonna laoplatsilt varastatud kuusepalke. Kahju on 296 eurot.

Viljandimaa

Vargus

11. juunil sai politsei teate, et Mulgi vallas Vana-Kariste külas on sisse murtud garaaži ning varastatud tööriistu ja teisi esemeid. Kahju on selgitamisel.

Juhtumid piiril

12. juuni õhtupoolikul tõkestasid piirivalvurid Koidula piiripunktis Eestisse sisenemise 30-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kelle põhjendused reisi eesmärgi kohta ei olnud usaldusväärsed, samuti puudusid isikutel asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Mees saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

12. juuni õhtul kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis sõidukit Mercedes Benz, mida juhtis Eesti kodanik. Sõidukist avastati väljaviskuva teraga nuga, mille tera pikkus on üle 8,5 cm. Sellise külmrelva omamine on tulenevalt relvaseadusest tsiviilkäibes keelatud.