Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 89 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 56 varavastast kuritegu, sealhulgas 4 vargust (1 sõidukist). Lähisuhtevägivalla teateid oli 22. Registreeriti 3 inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada 4 inimest. Tabati 8 alkoholijoobes sõidukijuhti.

Piirilt väljastati 11 sisenemiskeeldu ning tuvastati 2 Schengeni viisaeeskirja rikkumist. 20. oktoobril tuli üle piiri Eestisse 98 Ukraina kodanikku, kellest 40 teatas, et plaanib Eestisse jääda.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
20. oktoobril teatati, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval lõi seni tuvastamata mees 26-aastast meest.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
20. oktoobril teatati, et Pirital lõi 36-aastane mees oma elukaaslast, 27-aastast naist.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
18. oktoobril avastati, et Tartust Anne tänavalt varastati fassaadi viimistlusvahendeid. Esialgne kahju on 1000 eurot.

Politseile laekus teade, et Tartus Ropka tee maja ees seisnud Mercedes-Benz veokilt varastati katalüsaator. Kahju on 3000 eurot.

18. oktoobril varastati Tartus Kaunase puiestee õppeasutuse juurest Xiaomi elektritõukeratas. Kahju on 359 eurot.

Piiriturvalisus
20. oktoobril kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist väljumisel Kasahstani Vabariigi kodanikku, kes oli viibinud Schengeni territooriumil seadusliku aluseta kaheksa päeva, neist ühe Eestis. Kohaldati sissesõidukeeld üheks kuuks, misjärel lahkus mees Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
20. oktoobril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Outokumpu tänaval lõi 35-aastane mees oma elukaaslast. Juhtunu osas alustati kriminaalmenetlus.
19. oktoobril sai politsei teate, et Narvas Kraavi tänava korteris ründas 20-aastane mees oma abikaasat. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Vargused
20. oktoobril teatati politseile, et Jõhvis Ristiku tänaval varastati maja sisehoovist Makita ketaslõikur. Kahju on täpsustamisel.

20. oktoobril sai politsei teate, et Kiviõlis Keskpuiesteel varastati umbes 46 meetrit kaablit. Täpne kahju on selgitamisel.

20. oktoobril teatati politseile, et Kohtla-Järvel E. Vilde tänaval varastati garaažist erinevaid tööriistu. Kahju on umbes 2000 eurot.

Piiriturvalisus
20. oktoobril kontrollisid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestist väljuval suunal meest, kelle puhul tuvastati, et ta hoidub kõrvale kohtueelsest menetlusest. Mees anti üle Narva politseijaoskonnale.

19. oktoobril kontrolliti Narva-1 piiripunktis riigist väljumisel Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kes viibis Schengeni riikide territooriumil seadusliku aluseta üheksa päeva. Mehele koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks.

20. oktoobril kontrolliti Narva-1 piiripunktis riigist väljumisel Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kes viibis Schengeni territooriumil kaheksa päeva seadusliku aluseta. Mehele koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks.

20. oktoobril koostati Narva-1 piiripunktis sisenemiskeeld viiele Ukraina kodanikule, kolmele Venemaa Föderatsiooni kodanikule ja kahele Moldova kodanikule , kellel puudus kas seaduslik alus riiki sisenemiseks või olid reisi eesmärgi kohta öeldud ütlused ebaselged.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
20. oktoobri hilisõhtul sai politsei teate, et Haapsalus lõi 26-aastane mees tüli käigus oma tuttavat 46-aastast meest. Mõlemad mehed olid joobes. Politsei toimetas 26-aastase mehe arestimajja kainenema.

Pärnumaa

Vargus
20. oktoobril sai politsei teate, et 19. oktoobri hommikul varastati Pärnus majutusasutuse lukustatud numbritoast erinevaid väärisesemeid. Vargusega tekitanud kahju on üle 11 000 euro.

Kehaline väärkohtlemine
20. oktoobril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 8. oktoobril lõi 62-aastane naine Pärnus kodus tüli käigus oma 63-aastast abikaasat, kes sai viga.

Raplamaa

Vargused
20. oktoobril sai politsei teate, et ajavahemikul 19.-20. oktoober murti Kehtna vallas sisse garaažiboksi ja varastati sealt erinevaid tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on ligi 350 eurot.

20. oktoobril sai politsei teate, et ajavahemikul 19.-20. oktoober murti Kehtna vallas sisse kahte garaažiboksi, kust varastati erinevaid tööriistu ja 13 pudelit viina. Vargusega tekitatud kahju on üle 1600 euro.

20. oktoobril sai politsei teate, et ajavahemikul 19.-20. oktoober murti Kehtna vallas sisse garaažiboksi ja varastati sealt akukettsaag. Garaažiukse lõhkumise ja vargusega tekitatud rahaline kahju on hinnanguliselt 380 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
20. oktoobril sai politsei teate, et Märjamaa vallas lõi 43-aastane mees 44-aastast meest, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse välja kriminaalmenetluses.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.