Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 69 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 32 varavastast kuritegu, sealhulgas 17 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 23.

Juhtus üks inimkannatanuga liiklusõnnetus, milles sai viga üks inimene. Juhtimiselt kõrvaldati kümme joobekahtlusega sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
21. septembril teatati, et Kesklinnas Narva maanteel lõi 66-aastane mees 76-aastast meest.

Harjumaa

Vargus
21. septembril varastati Rae vallast Allika teel asuvast laost kaupa. Kahju on selgitamisel.

LÕUNA PREFEKTUUR
Möödunud ööpäeval Lõuna prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestasid piirivalvurid Kagu piiripunktides Eestisse sisenemise kahel Ukraina ja ühel Moldova kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks või nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
21. septembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Torujõe tänaval asuvas kortermajas löödi omavahelise konflikti käigus 58-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
21. septembril tuvastati Narva-1 piiripunktis viisaeeskirja rikkumine kolmel Venemaa kodanikul. Kodanikele määrati rahatrahv, koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile.

21. septembril tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine 11 Moldova, kolmel Ukraina ja kahel Venemaa kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
21. septembril alustati kriminaalmenetlust selles, et möödunud nädalavahetusel lõi Pärnus Rüütli tänaval meelelahutuskohas seni tuvastamata inimene 51-aastast meest, kes sai viga. Asjaolud on selgitamisel.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.