Politseis registreeritud sündmused

Eile registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 70 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 27 teadet varavastastest kuritegudest, nende seas on 14 vargust (sh üks eluruumidest ja üks sõidukist). Registreeriti kaks liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Tabati 18 alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 393.

Piiril väljastati 12 sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja kaks inimest. Esitati üks varjupaigataotlus.

Põhja prefektuur

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

11. märtsil teatati, et alkoholijoobes 46-aastane mees lõi Kristiines Tihase tänaval asuvas majas noaga 50-aastast meest ja 46-aastast meest ning tekitas neile kehavigastusi. Politseinikud pidasid 46-aastase mehe kinni. Kiirabi osutas kannatanutele esmaabi ja viis nad tervisekontrolliks haiglasse.

11. märtsil teatati, et Mustamäel Sõpruse puiesteel löödi 49-aastast meest.

11. märtsil teatati, et kannatanule tuttav mees lõi Lasnamäel Meeliku tänaval asuvas korteris ühise alkoholitarbimise käigus 54-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi.

Vargus

11. märtsil teatati, et Kesklinnas Vana-Lõuna tänaval murti sisse ehitussoojakusse, kust varastati erinevaid tööriistu. Kahjusumma on täpsustamisel.

Juhtum piiril

11. märtsil saabusid Kiievist Tallinna lennujaama üheksa Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Seitsmele mehele ja kahele naisele väljastati sisenemiskeeld ja nad viibivad lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

Lõuna prefektuur

Tartumaa

Vargus

11. märtsil teatati, et Nõo alevikus murti sisse eramu kõrvalhoonesse, kust varastati ketassaag, kaks trimmerit ja kolm kanistrit kütusega. Vargusega tekitatud kahju on 1000 eurot.

Juhtumid piiril

11. märtsi hommikul tõkestati Luhamaa maanteepiiripunktis Eestisse sisenemine 23-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kel puudusid asjakohased dokumendid õigustamaks reisi eesmärki ja tingimusi. Isik saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Ööl vastu 12. märtsi tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine 49-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kel puudus kehtiv viisa või elamisluba. Mehele väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Lääne prefektuur

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine

11. märtsil sai politsei teate, et Lääne-Nigula vallas lõi 41-aastane naine 39-aastast naist, tekitades talle sellega füüsilist valu. Politsei pidas 41-aastase naise kahtlustatavana kinni.

Vargus

11. märtsil teatati politseile, et Taebla alevikus murti aknaklaasi lõhkumise teel sisse sõiduautosse Nissan ja varastati sealt autoraadio Kenwood. Esialgne vargusega tekitatud varaline kahju on 500 eurot.

Raplamaa

Ähvardamine

11. märtsil alustati kriminaalmenetlus selles, et 9. märtsil ähvardasid Raplamaal kaks seni tuvastamata meest 46-aastast meest.

Ida prefektuur

Lääne-Virumaa

Vargus

Politseile teatati, et jaanuaris või veebruaris tungiti sisse Rakvere vallas Lasila külas Vahtra pst korterisse ja varastati suusaboks, kõlarid, võileivagrill, keedukann, blender, mikser ja kalastustarbed. Kahju on 560 eurot.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

Politseile teatati, et 5. märtsi hommikul lõi Jõhvis Kooli tänaval tundmatu mees 67-aastast meest.

11. märtsil tuli Narvas Kerese tn korteris 37-aastane joobes naine kallale oma 11-aastasele pojale, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi.

11. märtsil tuli 27-aastane mees Kohtla-Järvel Outokumpu tn korteris kallale oma 58-aastasele emale, nõudis emalt raha ja lõi teda. Mees on kahtlustavana kinni peetud.

Väljapressimine

11. märtsil lõi 54-aastane mees Narvas Rakvere tänaval oma 30-aastast tütart ning pressis raha välja, ähvardades vägivallaga.

Vargus

9., 10. ja 11. märtsil varastas 29-aastane mees, kes on varem korduvalt vargusi toime pannud, Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Mõisa teel asuvast poest kokku kuus pudelit viina. 11. märtsil pidas viina varastada üritanud mehe kinni poe turvatöötaja ja andis üle politseile. Mees on kahtlustavana kinni peetud.

Juhtumid piiril

11. märtsil kontrolliti Narva-2 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1945. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kontrollimisel selgus, et naine oli praeguseks ajaks ära kasutanud Schengeni viisaruumis viibimiseks lubatud 90 päeva 180-päevase perioodi jooksul. Talle väljastati sisenemiskeeld ja suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

11. märtsil kontrollisid Narva-1 piiripunkti ametnikud Eestisse sisenemisel liinibussiga saabunud 1987. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kel puudus kehtiv viisa või elamisluba. Mehele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.