Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 119 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli kolm avaliku korra rasket rikkumist ja 45 varavastast kuritegu, sealhulgas 28 vargust (eluruumidest kaks, sõidukitest kaks) ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada neli inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 42, narkojoobes sõidukijuhte viis, registreeriti kolm narkootikumide omamist või tarbimist.
Piiril väljastati neli sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja kaks inimest. Registreeriti üks riigipiiri ebaseaduslik ületamine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra rikkumine
25. aprillil teatati politseile, et Kesklinna linnaosas Varre tänaval suunas 25-aastane alkoholi tarvitanud mees relvataolise eseme inimeste suunas. Politsei pidas mehe kinni ja toimetas asjaolude väljaselgitamiseks jaoskonda.

Kehalised väärkohtlemised
24. aprillil teatati, et Kesklinnas P. Süda tänaval 34-aastane mees ründas talle tuttavat 33-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

24. aprillil teatati, et Kesklinnas Aia tänaval ründas seni tuvastamata isik 19-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. aprillil teatati politseile, et Põhja-Tallinna linnaosas Kopli tänaval korteris lõi ja hammustas 23-aastane mees 39-aastast naist. Politsei pidas ründaja kinni.

25. aprillil teatati, et Haabersti linnaosas Õismäe teel korteris toimus konflikt abikaasade vahel, mille käigus 31-aastane mees lõi ja kägistas 31-aastast naist. Konflikti juures viibisid ka alaealised lapsed.

25. aprillil teatati, et Nõmme linnaosas Männiku teel korteris lõi 48-aastane naine enda magavale abikaasale kruusiga vastu pead. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. aprillil teatati, et Lasnamäe linnaosas Peterburi teel toimus konflikt joobes endiste elukaaslaste vahel. Konflikti käigus tekitasid 28-aastane mees ja 27-aastane naine teineteisele vigastusi. Konflikti juures viibisid ka alaealised lapsed. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kelmused
22. aprillil alustati menetlus juhtumis, kus 42-aastasele naisele helistati väidetavalt börsilt, lubati kaubelda kasumiga ning küsiti selle jaoks internetipanga koode. Naine lubas helistajal võtta üle oma arvuti kaugjuhtimise teel. Hiljem avastas kannatanu, et tema kontolt on kadunud 514,48 eurot.

22. aprillil alustati menetlus juhtumis, kus 41-aastane naine leidis kauplemisplatvormi toptrade.group reklaami, milles pakuti võimalust investeerimiskonto avamiseks ning paluti jätta enda kontaktandmed. Seejärel lõid maakleid naisele ebaõige ettekujutuse tegelikest asjaoludest ning juhendasid teda tegema ülekandeid kogusummas 12 500 eurot. Näiliselt kuvati naisele, et tema kasum kauplemisplatvormil on kasvanud üle 45 000 euro. Kui naine soovis teenitud raha välja võtta, siis nõuti temalt veel täiendavaid kaadrimakseid summas 37 366,34 eurot. Kelmusega tekitatud kogukahju on pisut üle 50 000 euro.

23. aprillil alustati menetlus juhtumis, kus 70-aastane naine oli 2018. aastal investeerinud 250.-eurot firmasse PTBank, kus lubati häid protsente, kuid raha ei laekunud ja sissemaksu ei tagastatud. Naine otsustas pöörduda aprillis 2021 ettevõtte Avers poole, kes väidetavalt tegeleb raha tagastamisega. Vestlus toimus Skype kaudu, milles nad lubasid avaldajale raha tagastada. Veidi hiljem võttis naisega Skype teel ühendust vene keelt kõnelev tundmatu meesterahvas, kes väitis, et probleem on lahendatud. Naisel on tarvis ainult siseneda internetipanka oma PIN-koodidega, mille mees omakorda kinnitab. Hiljem kui naine käis pangakontoris, selgus, et tema arvelt oli varastatud 6890 eurot.

23. aprillil alustati menetlus juhtumis, kus 37-aastasele mehele helistati väidetavalt pangast ja öeldi, et tema kontolt tahab keegi maha võtta 100 eurot. Tehingu tõkestamiseks paluti mehelt tema PIN-koode ja kinnitusi. Tegelikult oli tegu kelmiga, kes kandis mehe kontolt edasi 2749 eurot.

23. aprillil alustati menetlus juhtumis, kus 31-aastasele naisele helistas väidetav pangatöötaja ja teatas, et tema pangakaardilt üritati teha ülekanne. Tehingu tühistamiseks oli väidetaval pangatöötajal vaja naise isiklikke ja pangakaardi andmeid, naisel paluti Smart-ID kaudu toimingud kinnitada. Helistaja väitis, et panevad pangakaardile lisakaitse ning 24 tunniks blokeerivad tema pangaarve. Kogu telefonikõne oli pikk, kuid enne kui naine mõistis, et tegu võib olla kelmusega, oli tema pangaarvelt tehtud ülekanded kogusummas 4600 eurot.

Vargus
24. aprillil teatati, et Kesklinnas Väike-Ameerika tänaval on sisse murtud sõidukisse ja varastatud sealt elektriline tõukeratas. Kahju 1200 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
24. aprillil teatati, et Maardus Ringi tänaval korteris tekkis konflikt 26-aastase mehe ja talle tuttava 59-aastase mehe vahel. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. aprillil teatati, et Peetri alevikus ründasid kolm meest 38-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. aprillil teatati, et Saku vallas Tänassilma külas tungis alkoholi tarvitanud 38-aastane mees kallale enda alukaaslasele. Politsei pidas mehe ründamises kahtlustatavana kinni.

Kelmused
23. aprillil alustati menetlus juhtumis, kus 38-aastane naine nägi Facebookis postitust Bitcoin Revolution poolt, kus oli link võimalusega usaldusväärselt investeerida. Naine registreeris end kauplemisplatvormil fastrading.com ning teostas kaardimaksena sissemakse summas 209,88 eurot. Seejärel sai naine teada, et tegemist on kelmusega, pärast mida pöördus ta panka ning blokeeris pangakaardi. Kannatanule hakati veel kirjutama ja helistama erinevate riikide telefoninumbritelt, kuid nendele kõnedele ta ei vastanud. Tekitatud kahju 209,88 eurot.

Juhtumid piiril
23. aprillil viidi läbi illegaalimenetlus 1984. aastal sündinud Ukraina kodanikust naise suhtes, kes viibis Eestis ja Schengeni alal seadusliku aluseta 97 päeva. Naisele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 7 päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeeld üheks aastaks.

23. aprillil viidi läbi illegaalimenetlus 1988. aastal sündinud Ukraina kodanikust mehe suhtes, kes oli 24.30. märtsini töötanud Eestis ebaseaduslikult. Mehe viisa lõpetati ennetähtaegselt, talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld kolmeks kuuks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised
25. aprilli päeval sai politsei väljakutse Tartus Anne tänaval korterisse, kus joobes mees ründas oma elukaaslast. Naisele anti esmaabi, politsei pidas 32-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

25. aprilli öösel sai politsei väljakutse Tartu valda eramusse, kus joobes mees lõi elukaaslast. Politsei pidas 38-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Kelmused
Politseile laekus aprillis teade, et Tartumaal Peipsiääre vallas elava mehe andmeid kasutades on tema nimele laenu võetud. Mees avastas kelmuse, kui talle laekus meeldetuletav pangateade võlgnevuse tasumiseks. Üksikasjad on selgitamisel.

Politseile laekus aprillis teade, et üks Tartu proua sai kõne inimeselt, kes esitles end pangatöötajana ja väitis, et naise kontol on kahtlasi tehinguid, mille kiireks peatamiseks on vaja Smart-ID PIN-koode. Mõne aja pärast avastas naine, et tema kontolt on kadunud 14 000 eurot. Politsei alustas kelmusjuhtumi uurimiseks kriminaalmenetlust.

Valeraha teade
23. aprillil sai politsei teate, et Tartus Võru tänaval sularahaautomaadist avastati võltsimistunnustega 50-eurone. Juhtunu uurimiseks alustati menetlust ja rahatäht saadeti ekspertiisi.

Valgamaa

Vargus
Politseile laekus teade, et Valga vallas talumaja õuelt kaevust on varastatud veepump DAB. Kahju on umbes 300 eurot.

Juhtumid piiril

23. aprilli hommikul tuvastasid piirivalvurid ühe isiku liikumise Võrumaal Setomaa vallas Võmmorski küla lähedal ajutise kontrolljoone poolt sisemaa suunas. Piirivalvurid pidasid mehe kontrollimiseks kinni. Tegu oli 31-aastase Süüria Araabia Vabariigi kodanikuga, kes tunnistas, et tuli ebaseaduslikult piiri ületades Venemaa Föderatsioonist Eestisse. Juhtunu uurimiseks alustati menetlust.

23. aprillil viisid piirivalvurid ja politseinikud lõunapiiri lähistel ehk Võru-, Valga- ja Viljandimaal läbi reidi, mille käigus kontrolliti 869 Lätist Eestisse saabunud isikut. Aktsiooni käigus tuvastati üks alkoholi tarvitanud ning üks juhtimisõiguseta juht, lisaks neli ukrainlast, kelle lühiajaline töötamine ei olnud Eestis nõuetekohaselt registreeritud ning nad saadeti tagasi Lätti. Peale selle tuvastati kolm inimest, kes ei viibinud eneseisolatsioonis, kuigi olid selleks kohustatud. Info edastati terviseametile. Samuti tuvastati 53 inimest, kes olid jätnud täitmata piiriületaja ankeedi, mille abil saab terviseamet jälgida viiruse levikut ning tuvastada uute viirustüvede päritolu. Piiriületaja ankeedi saab välja trükkida lehel kriis.ee või elektrooniliselt leheküljel iseteenindus.terviseamet.ee. Läbipõdenud, vaktsineeritud ja teised isikud, kellele valitsuse korralduse kohaselt liikumispiirangud ei kohaldu, ei pea piiriületaja ankeeti esitama, kui neil on selle kohta esita vastav tõend.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
23. aprillil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Kadrinas lõi 14-aastane poiss teist noormeest, tekitades kannatanule füüsilist valu. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
23. aprillil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Tapa vallas varastati talu territooriumilt saematerjali. Kahju on ligikaudu 500 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
23. aprillil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 46-aastane mees lõi Tallinn-Narva maanteel sõitvas sõidukis noormeest, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

24. aprillil teatati politseile, et Narvas Kreenholmi tänava korteris lõi 39-aastane naine teist naist, kes sai viga. Politsei pidas 39-aastase naise kahtlustatavana kinni.

24. aprillil teatati politseile, et Narvas Tallinna maantee korteris ründas 60-aastane naine oma ema, tekitades kannatanule füüsilist valu. Politsei pidas 60-aastase naise kahtlustatavana kinni.

24. aprillil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Jaaniku tänava maja juures ründas 25-aastane mees kahte alaealist, tekitades neile füüsilist valu. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

25. aprillil teatati politseile, et Narvas Kreenholmi tänava korteris kasutas 31-aastane mees füüsilist vägivalda oma elukaaslase suhtes. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. aprillil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Kiviõlis kortermaja juures ründas 28-aastane mees teist meest, kes sai viga. Politsei pidas 28-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Vargus
23. aprillil teatati politseile, et Narvas varastati maja juurde pargitud ekskavaatorilt tööriistu. Kahju on ligikaudu 800 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Omastamine
23. aprillil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Narvas omastati taksos naise mobiiltelefon. Kahju on ligikaudu 550 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Arvutikelmus
23. aprillil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 54-aastane naine Sillamäelt sai kõne väidetavalt pangatöötajalt, kelle sõnul on tema pangakontot kuritarvitatud. Kannatanult küsiti Smart-ID paroole, et taastada pangakonto turvalisus. Seejärel kadus kannatanu pangakontolt 3575 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Juhtumid piiril

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 23. aprillil kell 00.50 Eestisse sisenemisel Kasahstani Vabariigi kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis tõkestati tal riiki sisenemine, väljastati sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 23. aprillil kell 02.15 Eestisse sisenemisel Kirgiisi Vabariigi kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis tõkestati tal riiki sisenemine, väljastati sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 24. aprillil kell 11.40 Eestisse sisenemisel Ukraina kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis tõkestati tal riiki sisenemine, väljastati sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus
23. aprillil teatati politseile, et Haapsalus Jaama tänaval on seni tuvastamata isik viimase kahe nädala jooksul korduvalt poest varastanud alkoholi ja toidukaupa. Esialgselt hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 1440 eurot.

Avaliku korra raske rikkumine
24. aprillil sai politsei teate, et Haapsalus Mulla tänaval lõid seni tuvastamata isikud 26-aastast meest, kes sai viga.

Pärnumaa

Vargused
24. aprillil teatati politseile, et Pärnus Riia maanteel varastas 44-aastane naine poest kosmeetikatooteid. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 234 eurot.

24. aprillil sai politsei teate, et Pärnus Riia maanteel varastas 55-aastane mees poest alkoholi ja tarbekaupa. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

25. aprillil sai politsei teate, et varem vargusi toime pannud 33-aastane naine varastas Pärnus Suur-Sepa tänaval kauplusest alkoholi. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 37 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
23. aprillil teatati politseile, et Pärnus kortermajas ründas 60-aastane mees 67-aastast meest, kes sai viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Raplamaa

Vargus
23. aprillil sai politsei teate, et varem vargusi toime pannud 48-aastane mees varastas Raplas Tallinna maanteel poest alkoholi.

Kehaline väärkohtlemine
24. aprillil teatati politseile, et Märjamaa vallas kortermajas lõi 32-aastane mees oma elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.