Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti 61 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks avaliku korra raske rikkumine, 32 varavastast kuritegu, millest 25 olid vargused. Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati neli, narkojoobes sõidukijuhte üks.

Põhja prefektuur

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
31. märtsil teatati, et Põhja-Tallinnas Tööstuse tänaval korteris toimus kaklus kahe 22-aastase mehe vahel. Politsei saabudes olid osapooled omavahel leppinud.

31. märtsil teatati, et Lasnamäel Narva maanteel korteris toimus konflikt elukaastalste, 37-aastase mehe ja alkoholijoobes 32-aastase naise vahel, milles mõlemad said kergemaid vigastusi. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kelmused
31. märtsil teatati, et 71-aastasele mehele helistati väidetavalt Swedbankist ja küsiti kaardiandmeid, et peatada kahtlane 300 eurone tehing tema kontolt. Tegelikult oli tegu kelmiga, kes kandis kannatanu kontolt edasi 5397 eurot.

31. märtsil alustati menetlus juhtumis, kus 74-aastasele naisele helistati väidetavalt Swedbankist ja paluti kahtlase tehingu peatamiseks sisestada oma PIN-koodid. Tegelikult oli tegu kelmiga, kes kandis kannatanu kontolt edasi 3000 eurot.

Vargus
31. märtsil teatati, et Kesklinnas Väike-Ameerika tänaval ehitusobjektilt on varastatud ehitustööriistu. Kahju 2000 eurot.

Juhtum piiril
31.märtsil kontrollis Põhja prefektuuri Tallinna kordoni patrull Uus-Sadama tänaval Eesti registreerimismärgiga sõidukit BMW, mida juhtis 1992. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanik. Mees esitas Venemaa Föderatsiooni juhiloa, kuid ametnikel tekkis kontrollimisel kahtlus selle õigsuses. Konsulteeriti Tallinna piiripunkti II astme dokumendieksperdiga, kes koostas dokumendi uurimise akti, millega tunnistas juhiloa täielikuks võltsinguks. Mehele koostati sõiduki juhtimiselt kõrvaldamise otsus ja juhtimisõiguseta sõitmise eest väärteoprotokoll. Juhtumist teavitati Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse ametnike, kes võtavad hiljem mehega ühendust.

Lõuna prefektuur

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
31. märtsil sai politsei väljakutse Jõgeva valda, kus joobes ning agressiivne 34-aastane mees oli rünnanud oma elukaaslast. Mees oli agressiivne ka sündmuskohale saabunud politseinike suhtes ning proovis neid korduvalt puukaikaga rünnata. Mees politseinike korraldustele ei allunud, mistõttu kasutasid ametnikud tema rahustamiseks taserit. Mees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni, meedikud vaatasid üle tema terviseseisundi ning peale seda toimetati ta jaoskonda.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
31. märtsil sai politsei väljakutse Tartus Anne tänava korterisse, kus joobes 40-aastane mees oli löönud oma endist elukaaslast. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Juhtumid piiril
31. märtsil kella 13.50 ajal tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine 1989. aastal sündinud Moldova kodanikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused.

31. märtsil kontrollisid Lõuna prefektuuri piiri- ja migratsiooniametnikud Tartu linna ettevõtteid selgitamaks, kas seal töötavad inimesed viibivad riigis seaduslikult. Ühelt objekti avastati kontrolli käigus kolm Gruusia kodanikku, kes ei omanud nõuetekohast registreeringut Eestis töötamiseks. Neile määrati välismaalase seaduse rikkumise eest rahatrahvid. Lisaks avastasid politseitöötajad, et ühel objektil töötanud kahel mehe töötamine polnud registreeritud maksu- ja tolliameti töötamise registris. Info nendest edastati maksu- ja tolliametile.

Ööl vastu 1. aprilli tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine Suurbritannia kodanikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused.

Ida prefektuur

Lääne-Virumaa

Vargus
31. märtsil teatati politseile, et 26. märtsil varastati Rakveres Kungla tänava hoones lauale jäetud käekotist umbes 2850 eurot. Politsei alustas juhtunu osas kriminaalmenetlust.

Ida-Virumaa

Kelmused
31. märtsil sai politsei teate, et end Swedbanki töötajana esitlenud kelm pettis 60-aastaselt meesterahvalt välja raha ligi 16 000 eurot. Juhtunu üksikasjade väljaselgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust.

Vargused
31. märtsil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 29. märtsil varastati Kohtla-Järvel Kalevi tänava poest kaupa. Tekitatud kahju on ligi 100 eurot.

31. märtsil laekus politseile avaldus, et 16. märtsil varastas tundmatu mees Jõhvis Puru tee poest alkohoolseid jooke. Tekitatud kahju on ligi 70 eurot.

Juhtum piiril

31. märtsil avastas Narva kordoni patrull Narva linnas Joala tänaval piiritsoonis lendavat drooni, mis kuulus 1991. aastal sündinud Eesti kodanikule. Piirirežiimi rikkumise eest määrati meesterahvale trahv.

Lääne prefektuur

Järvamaa

Surma põhjustamine ettevaatamatusest
31. märtsil leidsid Järvamaal Vaali külas sündmuskohal tööd teinud politseinikud mahapõlenud majast hukkunud inimese ja hukkunud koera. Täpsemad asjaolud selgitatakse menetluse käigus.

Pärnumaa

Vargus
31. märtsil teatati politseile, et ööpäeva jooksul tungiti Saarde vallas sisse aiaga piiratud ettevõtte territooriumile ning siseneti angaari, kust varastati tööriistu. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju 1000 eurot.

Omastamine

31. märtsil alustati kriminaalmenetlust selles, et märtsi keskel andis Pärnus 78–aastane mees oma pangakaardi ja PIN-koodi tuttavale ning palus tal endale poest toitu tuua. Hilisemast kontoväljavõttest selgus, et mehe teadmata on tema pangakontolt on välja võetud 960 eurot sularaha ning tehtud väiksemaid oste.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab infolt vastava ringkonnaprokuratuuri pressinõunikult.