Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 85 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 54 varavastast kuritegu, sealhulgas 29 vargust (üks eluruumidest ja üks sõidukitest) ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Lähisuhtevägivalla teateid oli 30. Registreeriti üks liiklusõnnetus, milles sai vigastada üks inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati üks.

Piiril väljastati viis sisenemiskeeldu ning Eestist saadeti välja kaks inimest. Registreeriti üks riigipiiri ebaseaduslik ületamine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
11. novembril tuli teade, et Kesklinnas Narva maanteel ründasid kolm kannatanu väitel temale tundmatut meest joobes 35-aastast meest, põhjustasid talle valu ja kehavigastusi.

Vargused
11. novembril teatati, et Lasnamäelt Anni tänava maja trepikojast on varastatud elektriline tõukeratas. Vargusega tekitatud kahju on 450 eurot.

11. novembril laekus teade, et Lasnamäel Pae tänaval on sisse murtud sõiduautosse Audi ja varastatud tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on ligi 500 eurot.

Kelmused
11. novembril anti teada, et Lasnamäel elavale 23-aastasele naisele helistasid vene keelt kõnelevad inimesed, tutvustasid end Swedbanki töötajana ja palusid sisestada Smart-ID PIN-koodid. Hiljem avastas kannatanu, et tema kontolt on tehtud kaks ülekannet kogusummas 650 eurot.

11. novembril tuli teade, et 1. novembril sai 50-aastane mees nutitelefonile reklaami, mis pakkus raha teenimise võimalust. Mees jättis oma kontaktandmed ja sai seejärel ingliskeelse kõne. Helistaja rääkis talle pikalt raha teenimise võimalusest ja teatas, et temaga võetakse hiljem ühendust. Samal päeval helistas mehele naine, kellele mees võimaldas kaughaldusprogrammi AnyDesk abil juurdepääsu oma sülearvutile ja nutitelefonile. Naine palus mehel siseneda internetipanka ja kinnitada mitmeid toimingud Smart-ID abil. Selle tulemusena kadus mehe pangakontolt ligi 2000 eurot.

Harjumaa

Vargus
11. novembril teatati, et Sauel Vana-Keila maanteel on sisse murtud sõiduautosse BMW ja varastatud helitehnikat. Vargusega tekitatud kahju on üle 1300 euro.

Kelmused
11. novembril anti teada, et 9. novembril helistasid Loksal elavale 47-aastasele mehele vene keelt kõnelevad inimesed, kes tutvustasid end Swedbanki sisekontrolli töötajana ja palusid korduvalt sisestada Smart-ID PIN-koodid. Hiljem avastas mees, et tema kontolt on kadunud üle 2400 euro.

11. novembril tuli teade, et 7. oktoobril nägi Viimsi vallas elav 73-aastane mees Facebookis reklaami, mis pakkus aktsiaturgudel raha teenimise võimalust ja jättis oma kontaktandmed. Mngi aja pärast võeti mehega ühendust ja paluti paigaldada arvutisse kaughaldusprogramm AnyDesk. Helistaja avas mehe nimele kaks krüptorahakotti ja laadis arvutisse kauplemisplatvormi. 17.–27. oktoobrini tehti mehe pangakontodelt makseid, mis kajastusid ka kauplemisplatvormil. Kelmusega tekitatud kahju on üle 25 000 euro.

Piiriturvalisus

11. novembril kell 15.50 tõkestati Tallinna lennujaamas Eestisse sisenemine kolmel Ukraina mehel, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning piisavad elatusvahendid riigis viibimise perioodiks. Mehed toimetati tagasilennuni kinnipidamiskeskusesse. Nende Schengeni alale saabumise eesmärk oli illegaalne töötamine Eestis.

LÕUNA PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lõuna prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Piiriturvalisus
11. novembril kontrollisid Lõuna prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve ametnikud Võru linna ja maakonna ettevõtteid selgitamaks, kas inimesed töötavad ettevõtetes ja viibivad riigis seaduslikult. Kontrolliti kolme juriidilist ja viit füüsilist isikut ning ühtegi rikkumist ei tuvastatud.

11. novembri pealelõunal palus piirivalvurite abi Lobotka piirkonnas mootorpaadiga hätta sattunud mees. Teatele reageerinud piirivalvepatrull tõmbas mudasse kinni jäänud aluse välja ja pukseeris Värska sadamasse.

11. novembril kontrollisid Lõuna prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve ja maksu- ja tolliametnikud Tartu linna ja selle lähiümbruse ettevõtteid selgitamaks, kas inimesed töötavad ettevõtetes seaduslikult. Kontrolliti nelja juriidilist ja 30 füüsilist isikut ning avastati, et kolmel välismaalasel puudus kehtiv lühiajalise töötamise registreering, mistõttu määrati neile välismaalase seaduse rikkumise eest rahatrahvid.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
Politsei sai teate, et 11. novembril lõid kaks noorukit Väike-Maarja vallas kooli territooriumil 13-aastast poissi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
9. novembril teatati politseile, et Rakveres Roosi tänava kortermaja keldrist varastati jalgratas. Kahju on ligikaudu 300 eurot.

Ida-Virumaa

Vägivald võimuesindaja vastu
11. novembril lõi 36-aastane mees Kohtla-Järvel Põhja allee elumaja trepikojas vastu kätt politseinikule. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Kehalised väärkohtlemised
11. novembril teatati politseile, et Narvas Puškini tänaval lasi seni tuvastamata mees pipragaasi näkku 37-aastasele mehele. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

11. novembril sai politsei väljakutse Sillamäel Ranna tänava korterisse, kus 72-aastane naine lõi 53-aastast naist metalltoruga. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse alustatud kriminaalmenetluses.

Kelmused
Politseile teatati, et 11. novembril helistas Sillamäel elavale 55-aastasele mehele vene keelt kõnelev isik, kes tutvustas end SEB panga töötajana ja palus avaldajal turvalisuse tagamise ettekäändel sisestada internetipanga koodid. Hiljem avastas kannatanu, et tema pangakontolt on teostatud ülekanne. Kahju on kokku 4252 eurot.

Politseile teatas Narvas elav 56-aastane mees, et 11. novembril helistati talle võõralt telefoninumbrilt ja tutvustati ennast Swedbanki töötajana ning paluti avaldajal turvalisuse tagamise ettekäändel sisestada Smart-ID koodid. Hiljem avastas mees, et tema pangakontolt on teostatud ülekanne summas 1021 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Politseile teatas Narvas elav 61-aastane mees, et 11. novembril helistati talle võõralt telefoninumbrilt ja tutvustati ennast Swedbanki töötajana. Helistaja palus avaldajal turvalisuse tagamise ettekäändel sisestada Smart-ID koodid. Hiljem avastas mees, et tema pangakontolt on teostatud ülekanne summas 893 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Piiriturvalisus
11. novembril avastati Narva jõel ajutist kontrolljoont ületanud paat kahe isikuga pardal. Juhtumist informeeriti Venemaa Föderatsiooni piirivalve kordonit. Paadijuhile määrati rahatrahv 200 eurot ja kaasreisijale 400 eurot.

11. novembril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-2 piiripunktis Eestisse sisenemisel 2013. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel ei olnud Eestisse sisenemiseks nõutavaid dokumente. Välismaalasele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

11. novembril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eesti Vabariiki sisenemisel 2003. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel ei olnud Eestisse sisenemiseks nõutavaid dokumente. Naisele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa
Vargus
11. novembril teatati politseile, et Pärnus Mai tänaval siseneti sama päeva öösel kauplusesse, kust varastati alkoholi ja tubakatooteid. Täpne kahjusumma on selgitamisel.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
11. novembril teatati politseile, et Rapla vallas lõi 48-aastane mees eramajas 51-aastast naist, kes sai viga. Politsei pidas kahtlustatava mehe kinni.

Saaremaa

Vargus
11. novembril sai politsei teate, et 5. novembril varastati Kudjape alevikus kauplusest trell. Esialgsel hinnangul on varaline kahju ligi 400 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.