Politseis registreeritud sündmused

1-4. aprillini registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 160 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks avaliku korra raskete rikkumine, 68 varavastast kuritegu, sh 42 vargust (eluruumidest kuus) ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada viis inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 81, narkojoobes sõidukijuhte 14 ning üks tabati ka üks narkootikumide omamine või tarbimine. Registreeriti üks piirilt väljastatud sisenemiskeeld, Eestist saadeti välja kolm inimest, pandi toime üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine ning üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
2. aprillil teatati, et Lasnamäel Raadiku tänaval korteris tekkis füüsiline konflikt elukaaslaste, 28-aastase mehe ja 33-aastase naise vahel. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Politseinikud toimetasid mehe kainenema.

2. aprilli õhtul sai politsei väljakutse Kristiine keskusesse, kus oli toimunud kallaletung turvatöötajatele. Sündmuskohal selgus, et kolm alkoholijoobes isikut olid kaubanduskeskuses aega veetnud ja üritanud kahjustada kaupluse vara. Turvatöötajad otsustasid korrarikkumise lõpetamiseks 21-aastase mehe ning 21-aastase naise kinni pidada, kuid kinnipeetavad osutasid vastupanu selliselt, et tekitasid kahele turvatöötajale kehavigastusi ning nad tundsid valu. 21-aastane kinnipeetud naisterahvas vajas esmaabi ning ta toimetati haiglasse täiendavasse tervisekontrolli. Politsei pidas kinni 21-aastase mehe ning toimetas ta kinnipidamiskeskusesse.

3. aprillil teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Ketta tänaval majas tekkis konflikt meeste vahel, mille käigus 34-aastane mees lõi 50-aastast meest rusikaga näkku. 50-aastane mees toimetati esmaabi saamiseks haiglasse. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

3. aprillil teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Kopli tänaval toimus kaklus mitme inimese vahel, mille käigus sai vigastada 33-aastane mees, kes toimetati haiglasse. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

4. aprillil teatati politseile, et Põhja-Tallinnas Karjamaa tänaval tekkis elukohas konflikt elukaaslaste, 37-aastase naise ja 39-aastase mehe vahel, mille käigus tekitati kehavigastusi. Juhtunu asjaolud selguvad menetluses.

4. aprillil teatati politseile, et Kesklinnas Pikal tänaval oli kaklus mitme inimese vahel, milles sai vigastada 68-aastane mees. Juhtunu asjaolud ja kahtlusalused selguvad menetluses.

4. aprillil teatati politseile, et Kesklinnas Suur-Karja tänaval tekkis elukohas konflikt abikaasade, 39-aastase naise ja 39-aastase mehe vahel, mille käigus tekitati valu.

4. aprillil teatati politseile, et Haaberstis Paldiski maanteel tekitas 26-aastane mees füüsilist valu 25-aastasele mehele. Politsei pidas 26-aastase mehe kinni.

Vargused
2. aprillil teatati, et Nõmmel Vabaduse puiesteel asuvast majast on varastatud televiisor ja kaks pronksist vaasi. Kahju 500 eurot.

3. aprillil teatati, et ajavahemikul 2.-3. aprill tungiti ukselugu muukimise teel Põhja-Tallinna linnaosas Kopli tänaval maja maa-alusesse garaaži ning varastati kaks lukustatud jalgratast. Vargusega tekitatud kahju kokku 1480 eurot.

Harjumaa
Vargused
1. aprillil teatati vargusest ehitusjärgus eramust Jõelähtme vallas, kust varastati erinevaid tööriistu. Kahjusumma 1100 eurot.
1. aprillil teatati vargusest ehitusjärgus eramust Jõelähtme vallas, kust varastati erinevaid tööriistu. Kahjusumma 2500 eurot.

4. aprillil teatati politseile, et Viimsi alevikus varastati panipaigast kaks jalgratast. Kahju on hinnanguliselt 1500 eurot.

4. aprillil teatati politseile, et Viimsi keskuses varastati rattahoidlast lukustamata laste jalgratas. Politsei pidas kahtlustatuna kinni 30-aastase mehe.

Juhtumid piiril
3. aprillil saabus lennuga Minskist Tallinnasse 1960. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik. Mehel oli kehtiv karantiinikohustus kuni 5. aprillini. Tal lubati Eestisse siseneda ning tema andmed edastati Terviseametile.

4. aprillil viidi läbi illegaalimenetlus 1980. aastal sündinud Ukraina kodanikust mehe suhtes, kes oli Eestis viibinud ebaseaduslikult 51 päeva ning kelle lühiajaline töötamine ei olnud registreeritud. Mehel koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld kolmeks aastaks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
Politseile laekus teade, et 29. märtsil varastati Jõgeval Aia tänava korterist mobiiltelefon ja pangakaardid. Vargusega tekitatud kahju on 220 eurot.

Tartumaa

Vargus
2. aprillil teatati, et Tartus Lehe tänaval on varastatud kasvuhoone plastikkate ja lõhutud aiapostid. Kahju on umbes 700 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
1. aprillil löödi Tartus Kalda tee kaupluse parklas 20-aastast meest, kes pöördus esmaabiks traumapunkti. Juhtunu üksikasju ning lööjat selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Valgamaa

Vargus
1. aprilli hommikul avastati, et Otepää vallas on sisse murtud ehitusjärgus majja, kust varastati tööriistu. Kahju on 2000 eurot.

Juhtumid piiril
2. aprillil kella 19 paiku kontrollisid piirivalvurid Peipsi järvel liikunud kummipaati ning avastasid, et alusel puudus registreerimisnumber. Lisaks puudus paadist päästevarustus. Meresõiduohutuse seaduse vastu eksinud mees kutsuti menetlustoiminguteks piirivalvekordonisse.

1. aprillil kella 7.30 paiku avastasid piirivalvurid Luhamaa piiripunkti saabunud Läti numbrimärgiga veokil mitmeid ohtlikke vigu, mistõttu suunati masin erakorralisele ülevaatusele.

1. aprillil koostati Lõuna prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituses ettekirjutus Eestist lahkumiseks 14 päeva jooksul Ukraina kodanikule, kes oli viibinud Eesti Vabariigis 34 kalendripäeva seadusliku aluseta. Isikule kohaldati kolmeks kuuks sissesõidukeeld.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Ähvardamine
2. aprillil teatati politseile, et Rakveres ähvardas 27-aastane mees teist meest. Politsei pidas 27-aastase mehe kahtlustatavana kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused
3. aprillil teatati politseile, et Rakvere vallas varastati garaažist jalgratas, mopeed, trimmer ja muud vara. Kahju on ligikaudu 700 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

1. aprillil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Rakveres varastati maja keldrist erinevaid tööriistu. Kahjusumma on täpsustamisel.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
2. aprillil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Põhja allee korteris tekitas 70-aastane mees tervisekahjustuse teisele mehele. Politsei pidas 70-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

3. aprillil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Sõpruse tänava korteris ründas 37-aastane mees kahte naist, tekitades kannatanutele füüsilist valu ja kehavigastusi. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

3. aprillil teatati politseile, et Kiviõlis Uus tänava korteris lõi 34-aastane mees oma elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

4. aprillil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Olevi tänava korteris ründas 37-aastane naine meest, kes sai viga. Politsei pidas naise kahtlustatavana kinni.

Ähvardamine
2. aprillil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Olevi tänava korteris ähvardas 42-aastane mees naist. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Asja rikkumine ja hävitamine
2. aprillil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Narvas Spordi tänava maja juures põles väikebuss Volkswagen. Kahju on ligikaudu 7000 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused
4. aprillil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Narvas varastati Võidu prospekti korterist rahakott dokumentidega ja sularahaga ning telefon ja muud vara. Kahju on ligikaudu 705 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

1. aprillil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Alutaguse vallas varastati suvilast küttepuid ja muud vara. Kahju on ligikaudu 600 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

3. aprillil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Kiviõlis varastati ettevõte territooriumilt metallvärav. Kahju on ligikaudu 500 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

3. aprillil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Jõhvi vallas varastati küttepuid. Kahju on ligikaudu 400 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Arvutikelmused
1. aprillil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 40-aastane naine Sillamäelt sai kõne väidetavalt pangatöötajalt, kelle sõnul on tema pangakontot kuritarvitatud. Kannatanult küsiti Smart-ID paroole, et taastada pangakonto turvalisus. Seejärel kadus kannatanu pangakontolt ligikaudu 11235 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

4. aprillil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 34-aastane mees Sillamäelt sai kõne väidetavalt pangatöötajalt, kelle sõnul on tema pangakontot kuritarvitatud. Kannatanult küsiti paroole, et taastada pangakonto turvalisus. Seejärel kadus mehe pangakontolt ligikaudu 1900 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Juhtumid piiril
Narva-1 piiripunktis kontrolliti 2. aprillil kell 20.00 Eestisse sisenemisel Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna naisel polnud riiki sisenemiseks seaduslikku alust, siis tõkestati tal riiki sisenemine, väljastati sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

4. aprillil avastas Narva kordoni autopatrull Narva jões püügile asetatud tähistamata harrastuskalapüügivahendit, mis eemaldati püügilt ning toimetati Narva kordonisse hoiule.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehalised väärkohtlemised
4. aprillil sai politsei teate, et Haapsalus korterelamus lõi 52-aastane mees oma 51-aastast elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

4. aprillil sai politsei teate, et Haapsalus Tulbi põik tänava majas lõi 68-aastane naine 77-aastast naist pudeliga vastu jalga. Politsei pidas 68-aastase naise kahtlustatavana kinni.

4. aprillil sai politsei teate, et Haapsalus Posti tänaval Veetorni bussipeatuses seisvas liinibussis tõukas 90-aastane mees 81-aastast naist, mille tagajärjel kukkus naine bussist välja vastu maad ning sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

4. aprilli hilisõhtul sai politsei teate, et Martna osavallas lõi tekkinud konflikti käigus 49-aastane mees oma venda, kes sai viga. Politsei pidas 49-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Vargus
4. aprillil sai politsei teate, et Allikmaa külas murti akna lõhkumise teel sisse talumajja ning varastati oksapurustaja, mootorsaag, lehepuhur ja muud. Vargusega tekitatud varaline kahju on ligi 1330 eurot.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
2. aprillil sai politsei teate, et Pärnus Laine tänaval korterelamus lõi seni tuvastamata mees 31-aastast meest. Täpsemad asjaolud on selgitamisel.

3. aprillil sai politsei teate, et Põhja-Pärnumaa vallas korteris läks 31-aastane mees kallale endisele elukaaslasele. Politsei pidas 31-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Süütamine
3. aprilli õhtupoolikul teatati korteripõlengust Põhja-Pärnumaa vallas Tootsi alevis. Praeguseks kogutud tõendite alusel võis tegemist olla süütamisega. Täpsemate asjaolude selgitamiseks alustati kriminaalmenetlust.

Vargus
3. aprillil sai politsei teate, et Lihulas varastati korterelamu lukustatud keldriboksist jalgratas Scott, akutrell ja muid esemeid. Tekitatud varaline kahju on ligi 1150 eurot.

Raplamaa

Vargus
5. aprilli hommikul sai politsei teate, et Järvakandi alevis varastati maja kõrvalhoonest Makita kettsaag, tikksaag, lööktrell ja muid esemeid. Vargusega tekitatud kahju on umbes 1000 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.