Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 104 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 1 avaliku korra rikkumine ja 36 varavastast kuritegu, sealhulgas 1 röövimine ja 20 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 168.

Juhtus 5 inimkannatanutega liiklusõnnetust. Juhtimiselt kõrvaldati 61 joobekahtlusega sõidukijuhti.

Üle piiri Eestisse tuli 167 Ukraina kodanikku, kellest 97 teatas, et plaanib Eestisse jääda.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
14. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Juhkentali tänaval ründas 33-aastane mees 25-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

14. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinnas Randla tänaval korteris ründas 24-aastane mees oma 34-aastast elukaaslast. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

14. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Tartu maanteel korteris lõi 32-aastane mees 21-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

14. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval korteris oli konflikt joobes elukaaslaste vahel. Politseinikud pidasid sündmuskohal kinni 35-aastase mehe.

14. jaanuaril teatati, et Haaberstis Õismäe teel korteris tekkis konflikt alkoholijoobes elukaaslaste vahel. Kiirabi toimetas 58-aastase naise haiglasse. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

15. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Läänemere teel lõi seni tuvastamata inimene 40-aastast meest.

15. jaanuaril sai politsei teate Mustamäele Akadeemia tee kortermajja, kus ühise alkoholi tarvitamise käigus tekkis konflikt 42-aastase mehe ja 47-aastase naise vahel.

15. jaanuaril teatati, et Mustamäel Ehitajate teel lõi 44-aastane mees 45-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

15. jaanuaril teatati, et Nõmmel Uueristi tänaval lõi 54-aastane mees 40-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

15. jaanuaril sai politsei teate Lasnamäele Punase tänava kortermajja, kus 46-aastane mees lõi 64-aastast naist. Politseinikud pidasid lööja kinni.

15. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Karu tänava kortermajas lõi 42-aastane mees enda 42-aastast elukaaslast. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Röövimine
14. jaanuaril kella 19.30 ajal teatati häirekeskusele, et Kristiines Nõmme teel ähvardati naist noaga ja rööviti temalt rendisõiduki Volkswagen. Politsei reageeris ärevale sündmusele suurte ressurssidega ning märkas sõidukit Sõpruse puiesteel. Volkswageni juht eiras peatumismärguannet ja sõitis politseil eest ära. Sõiduk peatati kella 19.45 ajal Kristiines Tüve tänaval ning politseinikud pidasid 16-aastase noormehe kinni. Ta oli tarvitanud alkoholi. Juhtunu asjaolud selguvad edasises menetluses.

Vargus
13. jaanuaril teatati, et Lasnamäel K. Kärberi tänava korterist varastati ehteid. Kahju on kokku 1300 eurot.

Kelmus
Politseisse tehti 13. jaanuaril avaldus, et möödunud aasta novembris leidis 66-aastane naine Facebookis reklaami, mis pakkus investeerimist börsil. Naine jättis veebilehele oma kontaktid ja sai peagi telefonikõne väidetavalt maaklerilt, kes palus juurdepääsu telefonile ja arvutile AnyDesk programmi kaudu. Naine teostas esimese sissemaksu ja võttis laenu, mille ta kandis väidetavate maaklerite kontodele. Kelmusega tekitatud kahju on 15 875 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
15. jaanuaril teatati, et Maardus Haigla tee kortermajas lõi seni tuvastamata mees 27-aastast meest.

Piiriturvalisus
14. jaanuaril viis Põhja prefektuuri ametnik läbi illegaalimenetluse 1966. aastal sündinud Gruusia kodaniku suhtes, kes pani toime varavastase süüteo väheväärtusliku asja vastu. PPA lõpetas ennetähtaegselt mehe viisavaba lubatud viibimisaja ja lühendas seda ühekordselt. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 7 päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeeld üheks aastaks ja kuueks kuuks.

14. jaanuaril saabus laevaga Tallinna Vanasadamasse 1991. aastal sündinud Vietnami Sotsialistliku Vabariigi kodanik. Mees omas Slovakkia elamisluba, Vietnami siseriiklikku juhiluba ja rahvusvahelist juhiluba. Esitatud rahvusvaheline juhiluba osutus pseudodokumendiks. Tallinna piiripunkti dokumendiekspert koostas dokumendi uurimise akti ja võttis juhiloa hoiule. Mehele koostati kiirmenetluse otsus juhtimisõiguseta juhtimise eest.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
12. jaanuaril teatati politseile, et Mustvee vallas Voore külas puhkes ühiselt alkoholi tarvitanud elukaaslaste vahel tüli. Sõnavahetuse käigus lõi 55-aastane mees oma naist. Keegi kähmluse järel meedikute abi ei vajanud. Tüli tagamaid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
14. jaanuaril puhkes Tartus Magasini tänava meelelahutusasutuses kaklus, mille käigus joobes 21-aastane mees lõi 27-aastast meest. Kannatanu pöördus tervisekontrolliks traumapunkti. Politsei pidas lööja kinni ning viis kainenema.

14. jaanuaril sai politsei teate, et Tartus Ringtee tänava kaupluses löödi 16-aastast noorukit. Noormees pöördus esmaabiks traumapunkti. Kuriteos kahtlustatavana pidas politsei kinni 27-aastase mehe. Juhtunu üksikasju uurib politsei kriminaalmenetluses.

Viljandimaa

Ähvardamine
15. jaanuaril sai politsei väljakutse Põhja-Sakala valda, kus agressiivne 30-aastane mees oli tapmisega ähvardanud oma endist elukaaslast. Lisaks kahtlustatakse meest päev varem tüli käigus naise auto süütamises. Politsei pidas mehe kinni ning viis asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

Piiriturvalisus
13. jaanuaril kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel Venemaa kodanikku, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis 10 päeva seadusliku aluseta, neist ühe Eestis. Naisele koostati lahkumisettekirjutus ning kehtestati üheks aastaks sissesõidukeeld Schengeni territooriumile.

Möödunud nädalavahetusel tõkestati Kagu piiripunktides riiki sisenemine neljal Venemaa kodanikul, kel puudus seaduslik alus Schengeni territooriumile sisenemiseks. Neile väljastati sisenemiskeeldu ning nad saadeti tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
13. jaanuaril teatati politseile, et Toila vallas lõi 67-aastane naine 60-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

14. jaanuaril sai politsei teate, et Narvas Kreenholmi tänava kortermajas löödi 41-aastast naist. Politseinikud pidasid 52-aastase mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

15. jaanuaril teatati politseile, et Ahtmes lõi 31-aastane mees oma elukaaslast. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

15. jaanuaril sai politsei teate, et Narvas Rakvere tänaval asuvas meelelahutusasutuses löödi 34-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

15. jaanuaril sai politsei teate, et Kohtla-Järvel meelelahutusasutuses löödi kahte naist. Politseinikud pidasid 38-aastase mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Avaliku korra raske rikkumine
14. jaanuaril sai politsei teate, et Kohtla-Järvel Virmalise tänaval sihtis 41-aastane mees avalikus kohas relvataolise esemega 31-aastast meest. Politseinikud pidasid 41-aastase mehe kinni ning võtsid relvataoliseks esemeks osutunud gaasipüstoli hoiule.

Piiriturvalisus
Nädalavahetusel tuvastati Narva-1 piiripunktis viisaeeskirja rikkumine ühel Venemaa kodanikul. Naisele määrati rahatrahv, koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ning kohaldati sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile.

Nädalavahetusel tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise kahekümnel Ukraina, üheksateistkümnel Venemaa, viiel Ukraina, kahel Iisraeli ning ühel Ameerika ja Kasahstani kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
12. jaanuari keskpäeval sai politsei teate, et Järva vallas lasi 72-aastane mees kortermaja trepikojas sõnavahetuse käigus 74-aastasele naisele gaasi näkku.

Läänemaa

Arvutikelmus
13. jaanuaril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et ajavahemikul 8.-11. jaanuar tehti ettevõtte arveldusarvelt omaniku teadmata kaheksa makset ning telliti erinevatelt firmadelt tooteid ja teenused. Tekitatud rahaline kahju on ligemale 500 eurot.

Saaremaa

Kelmus
12. jaanuaril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 9. jaanuaril soovis 20-aastane Kuressaare mees osta Facebooki Marketplace keskkonnas Ipadi. Ta võttis ühendust Ipadi müüva mehega ja kandis tema arvelduarvele üle 250 eurot. Pärast ülekande tegemist oli müüja konto kustutatud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.