Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 67 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 23 varavastast kuritegu, sealhulgas 16 vargust (kaks eluruumidest ja üks sõidukist). Lähisuhtevägivalla teateid oli 21. Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Tabati kümme alkoholijoobes ja kaks narkojoobes sõidukijuhti.

Registreeriti üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine ja kaks riigipiiri ebaseaduslikku ületust. Piirilt saadeti tagasi seitse inimest ja Eestist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
27. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Tartu maanteel lõi seni tuvastamata mees 31-aastast meest.

27. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Kihnu tänaval kortermajas ähvardab 38-aastane mees terava esemega 59-aastast naist. Politseiniku pidasid mehe kinni.

Vargus
27. jaanuaril teatati, et Kesklinna Pärnu maanteel seisvast sõidukist varastati sülearvuti ja arvutihiir. Kahju 1000 eurot.

Kelmus
27. jaanuaril alustati menetlust selles, et eelmise aasta detsembri alguses helistas kannatanule ennast kauplemisplatvormi Trading Tickmil Groupi töötajana esitlenud isik, kes veenis kannatanut investeerima. Selleks paluti 42-aastasel mehel alla laadida telefoni AnyDeski programm, samuti pidi ta edastama foto oma juhiloast. Jagatud andmetega tehti kannatanule Leedu Revoluti panka konto. Alates eelmisest aastast tegi kannatanu kolm ülekannet Leedu pangakontole, kust tema sõnul kanti summad väidetavalt edasi kauplemisplatvormile. Lubatud kasumit ei teenitud ning senini pole raha tagastatud. Kelmusega tekitatud kahju on kokku 23 100 eurot.
Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
27. jaanuaril teatati, et Maardus lõi tundmatu mees 71-aastast naist.
27. jaanuaril teatati, et Maardus korteris lõi 39-aastane mees 30-aastast naist, tekitades kannatanule kehavigastusi. Konflikti juures viibis ka alaealine laps. Politseinikud pidasid mehe kinni.
LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kelmus
14. jaanuaril avastas Põltsamaa vallas elav mees, et tema arvelduskontolt on luba küsimata tehtud mitmeid kordi ülekandeid summas 262 eurot. Kelmusjuhtumi üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
27. jaanuaril puhkes Valgas A. Neulandi tänava kaupluses turvatöötaja ja kliendi vahel konflikt, mille käigus klient turvatöötajat mitu korda lükkas. Turvatöötaja sai rüseluse käigus käele viga. Politseile on ägestunud klient teada ning täpsemaid asjaolusid selgitatakse kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
27. jaanuaril kella 11 paiku avastasid piirivalvurid, et Peipsi järvel ületas üks ATV ebaseaduslikult ajutise kontrolljoone Eestist Venemaa Föderatsiooni ja tagasi. Mehikoorma piirivalvepatrull pidas rikkuja kinni ning toimetas ta menetlustoiminguteks kordonisse, kus talle riigipiiri seaduse rikkumise eest 100-eurone rahatrahv määrati.

27. jaanuaril kella 16.35 ajal fikseeriti valvekaameratega Võrumaal Setomaa vallas ebaseaduslik ajutise kontrolljoone ületus ühe inimese poolt Eestist Venemaa Föderatsiooni. Info piirijuhtumist edastati kohe naaberriigi kolleegidele, kes 1994. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodaniku kinni pidasid.

27. jaanuari õhtul kella 19 ajal kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis riiki siseneda soovinud Läti numbrimärgiga veokit ning avastasid, et selle sõidumeerikut on manipuleeritud. Juhi suhtes alustati menetlust, sõidumeeriku tööd häiriv seade võeti ära, juht suunati tolliplatsile puhkeajale ning ootama sõidumeeriku kalibreerijat.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
Politsei sai teate, et 27. jaanuaril lõi 40-aastane mees Kiviõlis kortermaja trepikojas oma naabrit. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Piiriturvalisus
27. jaanuaril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel kahte Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kes ei olnud vaktsineeritud ning puudus alus neid Eestisse lubada. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

27. jaanuaril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1988. aastal sündinud Ukraina kodanikku, kellel puudus kehtiv viisa või elamisluba. Mehele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
28. jaanuaril teatati, et Paides lõi ja raputas 65-aastane mees korteris enda 62-aastast abikaasat, naine sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.
Raplamaa

Vargus
27. jaanuaril teatati, et Märjamaa alevikus on ajavahemikus 26. jaanuari õhtu kuni 27. jaanuari hommik kortermaja koridoris lahti murtud tööriistakast, kust varastati erinevaid tööriistu. Esialgsetel andmetel on kahju ligi 500 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.