Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeval 58 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine, 18 varavastast kuritegu seal hulgas 12 vargust ning üks sõiduki vargus ja sõiduki omavoliline kasutamine. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 11, narkootikumide omamisi või tarbimisi avastati kahel korral. Registreeriti 545 väärtegu. Piiril väljastati viis sisenemiskeeldu ning tuvastati kolm Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

22. aprillil teatati, et alkoholijoobes 44-aastane mees lõi Kesklinnas Narva maanteel asuvas korteris oma abikaasat, 38-aastast naist ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

22. aprillil teatati, et 24-aastane mees lõi Lasnamäel Lõõtsa tänaval 26-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid 24-aastase mehe kinni.

Avaliku korra raske rikkumine

22. aprillil teatati, et alkoholijoobes 40-aastane mees hirmutas noaga Põhja-Tallinnas Kari tänaval liikunud inimesi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargus

22. aprillil teatati, et Kesklinnas Türi tänaval varastati sülearvuti, dokumendid ja sularaha. Kahju on kokku üle 1300 euro.

Juhtum piiril

22. aprillil saabusid Kiievist Tallinna lennujaama kaks Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Kahele mehele väljastati sisenemiskeeld ja nad viibivad lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Raplamaa

Vargus

22. aprillil sai politsei teate, et Raplas Kevade tänaval asuva ettevõtte territooriumilt varastati sõiduauto BMW tagumised valuveljed koos rehvidega. Vargusega tekitati kahju ligi 220 eurot.

22. aprillil sai politsei teate, et Alu alevikus Mäe tänaval varastati sõiduauto Toyota valuveljed koos rehvidega. Vargusega tekitati kahju ligi 500 eurot.

Saaremaa

Asja omavoliline kasutamine

21. aprillil sai politsei teate, et Oti külas kasutas juhtimisõiguseta 18-aastane mees omavoliliselt sõiduautot Volvo ja sõitis sellega teelt välja kraavi, põhjustades varalise kahjuga õnnetuse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised

22. aprilli õhtul kella 19.30 paiku sai häirekeskus teate, et Tartus Era tänava tankla lähistel on tülli pööranud kaks joobes meest, kellest üks vehib noaga. Teatele reageerinud politseipatrull pidas noaga vehkinud mehe kinni ning selgitas, et tankla juures oli kahe mehe vahel puhkenud tüli, mille käigus lõi 30-aastane mees tuttavat 48-aastat meest. Lisaks ähvardas meestest noorem noaga viga teha nii endale kui ka 48-aastasele mehele. Kannatanu pöördus esmaabiks traumapunkti. Noaga vehkinud mees toimetati esmalt arestikambrisse kainenema. Tüli tagamaid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus

16. aprillil avastati, et Tartus Tiigi tänava kortermaja keldrist on varastatud elektrilisi tööriistu. Kahju on 2167 eurot.

Juhtum piiril

22. aprillil kell 10.25 tõkestati Koidula piiripunktis Eestisse sisenemine 28-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Mehele väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Ähvardamine

22. aprillil teatati, et Narvas Oru tänaval korteris ähvardas 61-aastane mees oma 87-aastast ema tapmisega.

Kehalised väärkohtlemised

22. aprillil teatati, et Kohtla-Järvel Uus tänaval korteris lõi 32-aastane mees oma 36-aastast elukaaslast.

22. aprillil teatati, et Narvas Vahtra tänaval majas lõi 15-aastane neiu oma 55-aastast tädi. Neiu peeti kahtlustatavana kinni.

22. aprillil teatati, et Narvas Mõisa tänaval meelelahutusasutuses lõi 18-aastane noormees korduvalt 44-aastast meest. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni ning Viru Ringkonnaprokuratuuri taotlusel ja Viru Maakohtu loal võeti noormees üheks kuuks vahi alla.

Kelmus

22. aprillil teatas Kohtla-Järve elanik, et leidis internetiportaalis autocaut24.be auto müügikuulutuse ning 11. aprillil kandis ta kahele arveldusarvele kokku 3215 eurot, kuid tehing jäi katki ja autot ta ei saanud.