Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 77 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 29 varavastast kuritegu, sh 25 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli kolm. Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaks inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati viis.

Piirilt saadeti tagasi viis inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
13. jaanuaril teatati, et Kristiines Tüve tänaval tekkis konflikt seni tuvastamata mehe ja 43-aastase mehe vahel. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Piiriturvalisus
13. jaanuaril tõkestati Tallinna lennujaamas Eestisse sisenemine Ukraina kodanikul, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning piisavad elatusvahendid riigis viibimise perioodiks. Mees paigutati riigist lahkumiseni lennujaama Non-Schengeni alale.

13. jaanuaril üritas Tallinna Vanasadamas laevaga sõita Soome 1984. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanik, kes üritas minna laevale teise isiku nimelise piletiga. Mees väitis, et talle olevat selle pileti ostnud tema ülemus. Teavitati ka isiku kriminaalhooldajat. Mees suunati Eestisse tagasi.

5. jaanuaril ületas Tallinnas Pärnu maanteel lubatud suurimat sõidukiirust 1979. aastal sündinud Ukraina kodanik. Samuti ei olnud isiku tööandja tema lühiajalist töötamist PPAs registreerinud. 13. jaanuaril lõpetas Põhja prefektuuri ametnik mehe viisavaba lubatud viibimisaja ja lühendas seda ühekordselt. Koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 10 päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeeldu 2 aastat ja 6 kuud.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
Ööl vastu 13. jaanuari murti Mustvee vallas sisse kauplusesse, kust varastati seifis olnud sularaha ning sigarette. Esialgne kahju on umbes 4000 eurot.

Tartumaa

Vargus
Politseile laekus teade, et detsembrikuu lõpul võeti Tartus elava naise pangakontolt välja 600 eurot sularaha. Niisamuti on naise kodust kadunud 1300 eurot. Juhtumi täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
Politsei sai teate, et 13. jaanuaril lõi 46-aastane mees Sillamäel Kesk tänava korteris oma elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Politsei sai teate, et 13. jaanuaril lõi tuttav mees Narva-Jõesuus Pargi tänava korteris 39-aastast meest. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

Ähvardamised
Politseile teatati, et 13. jaanuaril ähvardas 38-aastane mees Jõhvis Narva maantee kaubanduskeskuse parklas 19-aastast meest noa ja relvataolise esemega. Politsei pidas 38-aastase mehe kinni.

Politsei sai teate, et 13. jaanuaril ähvardas telefoni teel 32-aastane mees Kohtla-Järvel oma elukaaslast tapmisega.

Piiriturvalisus
13. jaanuaril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel nelja Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kes ei olnud vaktsineeritud ning puudus alus neid Eestisse lubada. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus
13. jaanuaril sai politsei teate, et täpselt tuvastamata ajal siseneti Haapsalus garaaži, kust varastati erinevaid tööriistu ja tehnikat. Esialgsetel andmetel on kahju ligi 5000 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.