Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 80 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli avaliku korra raske rikkumine, 27 varavastast kuritegu, sealhulgas 21 vargust. Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Tabati 11 alkoholi- ja kaks narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 338 väärtegu.

Piiril väljastati kuus sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine

10. septembril teatati, et 41-aastane mees lõi Kesklinnas P. Süda tänaval 20-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi.

Avaliku korra raske rikkumine
10. septembril teatati, et 46-aastane mees tulistas Nõmmel Viljandi maanteel õhkrelvast lindu, kes suri saadud vigastustesse.

Vargus

10. septembril teatati, et Kesklinnas Pühavaimu tänaval asuvas majutusasutuses varastati 1200 eurot sularaha.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised

10. septembril teatati, et 51-aastane mees lõi Maardu linnas asuvas majas oma abikaasat, 44-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Konflikti ajal viibisid majas kaks alaealist last. Politseinikud pidasid 51-aastase mehe kinni.

10. septembril teatati, et 43-aastane mees lükkas Anija vallas Vikipalu külas oma abikaasat, 43-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Juhtumid piiril

10. septembril saabus Istanbulist Tallinna lennujaama Keenia Vabariigi kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Naisele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama transiitalal kuni tagasilennuni.

10. septembril saabus Kiievist Tallinna lennujaama Ukraina kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid ning piisavad elatusvahendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama transiitalal kuni tagasilennuni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine

Politseile laekus teade, et ööl vastu 31. augustit puhkes Põltsamaa meelelahutusasutuses kahe naise vahel rüselus, milles sai viga 24-aastane naine.

Tartumaa

Omavoliline sissetung

Ööl vastu 11. septembrit murti Tartus Peetri tänaval sisse korterisse, kust varastati toitu. Kahju on selgitamisel.

Vägivald võimuesindaja suhtes

10. septembri pealelõunal käisid politseinikud ühes linnavalitsuse töötajatega Tartus Timuti tänava korteris elavat meest kontrollimas. Korteris elav 59-aastane mees muutus ukse taha saabunud ametnike suhtes agressiivseks ning ründas isevalmistatud terariistaga politseiametnikku. Politseinik tõrjus ründe, pidas agressiivse mehe kinni ning andis üle meedikutele. Kiirabitöötajad toimetasid mehe kinnisesse raviasutusse. Politseinik vahejuhtumis viga ei saanud ning ta jätkas teenistust.

Vargused

Politseile laekus teade, et ööl vastu 8. septembrit varastati Tartus Võru tänava kortermaja trepikojast kaks jalgratast. Kahju on 700 eurot.

1. septembril varastati Tartus Pika tänava ujumiskoha juurest hetkeks järelevalveta jäetud musta värvi kott koos sularaha ja võtmekimbuga. Esialgne kahju on 470 eurot.

Politseile laekus teade, et 28. augusti pealelõunal kaotati Tartus Turu tänava kaubanduskeskuses hinnaline kullast kõrvarõngas. Kahju on 500 eurot.

Omastamine

4. septembril laekus politseile teade, et Tartus elava eaka mehe pangakontolt on tema teadmata võetud välja 40 000 eurot. Juhtunu üksikasju uurib politsei kriminaalmenetluses.

Juhtumid piiril

10. septembril kella 17.10 paiku kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis riiki saabuvat Läti numbrimärgiga Scania veokit ning avastasid, et selle juht on joobes. Masina roolis olnud 41-aastane Läti Vabariigi kodanik kõrvaldati juhtimiselt ning toimetati politseijaoskonda. Tema raskeveok paigutati piiripunkti territooriumile.

Ööl vastu 10. septembrit avastasid piirivalvurid Võrumaal Setomaa vallas Lutepää külas piiriäärsel alal liikuva isiku. Sündmusele reageerinud piirivalvepatrull pidas ebaseaduslikult riigis viibinud Venemaa Föderatsiooni kodaniku kinni, määras talle riigipiiri seaduse rikkumise eest 200-eurose rahatrahvi ning andis seejärel üle Venemaa kolleegidele.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Olulisi sündmusi ei ole registreeritud.

Kehaline väärkohtlemine

10. septembril tuli Narvas Kalda tn korteris 32-aastane mees kallale oma 55-aastasele emale ja tekitas talle füüsilise valu.

Omastamine

Politseile teatati, et 10. septembril omastati 42-aastaselt mehelt Narvas Kreenholmi tn asuvas poes sularaha, sh eurod ja rublad. Kahju on 290 eurot.

Juhtumid piiril

10. septembril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel sõiduautoga piiripunkti saabunud 1987. aastal sündinud Ukraina kodanikku. Mehe ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged, tal puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ning saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.
10. septembril saabus Venemaalt Narva-1 piiripunkti Eestisse sõiduautoga veel üks 1987. aastal sündinud Ukraina kodanik. Ka selle mehe ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged, tal puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid. Välismaalasele väljastati sisenemiskeeld ning saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.
10. septembril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1947. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna naisel puudus kehtiv viisa või elamisluba, talle väljastati sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.