Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 67 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 39 varavastast kuritegu, sh 19 vargust ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti kaheksa inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ning sai vigastada 11 inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati seitse ning narkojoobes sõidukijuhte üks. Piirilt väljastati üks sisenemiskeeld.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
20. mail teatati, et Lasnamäel J. Koorti tänaval korteris tekkis konflikt 66-aastase mehe ja talle tuttava 37-aastase mehe vahel. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes.

20. mail teatati, et Kesklinnas Vana-Viru tänaval majas ründas 35-aastane naine 57-aastast naist. Ründaja lahkus enne politsei saabumist.

20. mail teatati, et Põhja-Tallinnas Kari tänaval korteris lõi 47-aastane mees oma elukaaslast, 48-aastast naist. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse.

Vargused
20. mail teatati, et Põhja-Tallinnas Paldiski maanteel varastati kortermaja koridorist lukustamata jalgratas. Kahju 215 eurot.

20. mail teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel varastati hoonest seif sularahaga ja sõidkite võtmed. Vargusega tekitatud kahju 815 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
20. mail teatati, et Viimsi alevikus tekkis konflikt 54-aastase mehe ja 39-aastase mehe vahel. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

20. mail teatati, et Maardus Kellamäe tänaval korteris lõi 25-aastane mees oma elukaaslast, 26-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Juhtum piiril
20. mail saabus Tallinna lennujaama Minskist 1955. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodanik, kel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning puudusid piisavad elatusvahendid, arvestades riigis viibimise kestust ja olemust, või päritoluriiki naasmiseks või transiidiks vajalikud dokumendid. Mehele koostati piiril sisenemiskeeld ja ta toimetati kinnipidamiskeskusesse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kelmus
Politseile laekus teade, et aprillikuus alustas Põltsamaal elav naine netisuhtlust ühe inimesega, kes mõne aja möödudes lubas vestluskaaslasele Eestisse paki saata. Selleks tuli Põltsamaal elaval naisel hinnalise paki kätte saamiseks üle kanda 3500 eurot. Kui pakisaatja naiselt aga järjekordset ülekannet summas 7800 eurot küsis, hakkas naine kahtlustama, et tegu võib olla pettusega ning ta pöördus abi saamiseks politseisse. Kelmusjuhtumi üksikasju uurib politsei kriminaalmenetluses.

Tartumaa

Omavoliline sissetung
20. mail teatati politseile, et nädalapäevad tagasi sisenes kolm tuttavat meest omavoliliselt Tartus Turu tänaval elava naise korterisse ning sorisid tema asjades. Juhtunu üksikasju selgita politsei kriminaalmenetluses.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
20. mail pöördus politsei poole Valgas Kungla tänaval elav naine, kellele oli kuu algul kallale tunginud tema endine elukaaslane. Juhtunu üksikasju ning tüli tagamaid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Vargused
20. mail teatati politseile, et Kiviõlis on varastatud raudteerelsse. Vargusega tekitatud kahju on täpsustamisel.

20. mail alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Kiviõlis varastasid kolm inimest kauplusest alkohoolseid jooke. Kahju on umbes 204 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargused
20. mail teatati politseile, et Pärnus Suur-Sepa tänaval varastas 46-aastane mees poest toidukaupa. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

20. mail alustati kriminaalmenetlust selles, et kuu aja eest varastas 42-aastane mees Pärnumaal Kesk tänaval korterist oma tuttava elutoast 500 eurot sularaha.
Raplamaa

Vargus
20. mail sai politsei teate, et viimase kahe päeva jooksul on Märjamaa vallas turbatootmisalal ekskavaatorist varastatud 200 liitrit diislikütust ja kaks akut. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 500 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.