Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti 21. mail 73 avaldust ja teadet kuritegudest, sh 20 teadet vargustest. Registreeriti kolm liiklusõnnetust, milles hukkus üks inimene ja sai vigastada kaks inimest. Tabati 12 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 398 väärtegu. Piirilt väljastati kolm sisenemiskeeldu.

Põhja prefektuur

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

21. mail teatati, et Mustamäel E. Vilde teel asuvas korteris lõi alkoholijoobes 63-aastane mees oma elukaaslast, 62-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni ja toimetasid jaoskonda.

21. mail teatati, et Mustamäe teel toimus kaklus kahe mehe vahel. Kiirabi vaatas üle kannatada saanud 54-aastase mehe ning politseinikud pidasid kinni ja toimetasid jaoskonda 18-aastase mehe.

21. mail tekkis Pirital Kase tänaval asuvas majas konflikt alkoholijoobes elukaaslaste vahel, mille käigus 34-aastane mees ründas 33-aastast naist.

21. mail teatati, et Kristiines Tulika tänaval kasutasid tundmatud isikud 42-aastase mehe suhtes vägivalda. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused

21. mail teatati, et Nõmmel Lauliku tänaval ehitusjärgus olevast majast on varastatud tööriistu. Kahju on 1950 eurot.

21. mail teatati, et Haaberstis Paldiski maanteel asuvas kaupluses varastati mobiiltelefon. Kahju on 1000 eurot.

Juhtumid piiril

21. mail saabus Tallinna lennujaama Kiievist 1996. aastal sündinud Ukraina kodanik. Mehel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Talle koostati sisenemiskeeld ning ta paigutati lennujaama Non-Schengeni alale ootama võimalust tagasilennuks.

21. mail viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1989. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodaniku suhtes ning koostas talle lahkumisettekirjutuse, sissesõidukeeldu ei kohaldatud. Mees sisenes Schengeni viisaruumi läbi Ungari 5. jaanuaril Moldova passi alusel. Mees on viibinud alates 22. märtsist (61 kalendripäeva) Schengeni viisaruumis seadusliku aluseta.

21. mail viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalitus läbi väärteomenetluse juriidilise isiku osas ja määras rahatrahvi 3200 eurot. Ettevõttes töötasid kaks Ukraina kodanikku ilma lühiajalise töötamise loata.

Lõuna prefektuur

Põlvamaa

Avaliku korra raske rikkumine

Politseil laekus teade, et ööl vastu 18. maid löödi Räpina meelelahutusasutuses 23-aastast meest. Lööja ja juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse kriminaaluurimises.

Viljandimaa

Vargus

Politseile laekus teade, et 19. mail varastati Viljandis J. Laidoneri tänavalt lukustamata punane jalgratas Merida. Kahju on 389 eurot.

Lääne prefektuur

Järvamaa

Omastamine

21. mail algatati kriminaalmenetlus selles, et Paides laenas 26-aastane mees suusõnalise kokkuleppe alusel 48-aastaselt mehelt auto Ford, mida ta viimase palvetest hoolimata ei ole tagastanud.

Ida prefektuur

Lääne-Virumaa

Vargus

19. mail varastati Tapa linnas Turu tänaval jalgratas Scott. Kahjusumma on selgitamisel.

Ida-Virumaa

Vägivald võimuesindaja vastu

21. mail käisid piirkonnapolitseinikud koos lastekaitsetöötajaga Kohtla-Järvel Olevi tänaval tegemas kodukülastust, kus oli 38-aastane naine politseinike suhtes agressiivselt meelestatud. Naine haaras oma jopetaskust gaasiballooni ning pihustas 38-aastase politseiniku suunas. Kahtlustatav peeti kinni.

Kehalised väärkohtlemised

21. mail teatati, et Kohtla-Järvel Keskalleel löödi 41-aastast meest.

21. mail teatati, et Narvas Partisani tänaval tungis 48-aastasele naisele kallale tema 82-aastane äi.

Vargused

21. mail tungiti Kudrukülas Aiandi teel asuvasse aiamajasse ning varastati rahakott, milles oli 420 eurot ja 300 rubla sularaha.

21. mail teatati, et Narvas Rakvere tänaval varastati korterelamu trepikojast jalgratas Classic. Kahju on 400 eurot.

14. mail varastati Kohtla-Järvel Oru linnaosas Virmalise tänaval jalgratas Classic. Kahju on 287 eurot.

Omastamine

21. mail teatati, et Narva-Jõesuus Koidu tänaval omastati sinna unustatud mobiiltelefon Huawei. Kahju on 300 eurot.