Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 58 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine ja 25 varavastast kuritegu, sealhulgas 18 vargust (üks eluruumidest ja kaks sõidukitest) ning kaks sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Tabati seitse alkoholijoobes ja kaks narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 413 väärtegu.

Piirilt väljastati 16 sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja kolm isikut.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

18. septembril teatati, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval ründas 19-aastane mees talle tuttavat 41-aastast meest. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja toimetasid jaoskonda.

18. septembril teatati, et Mardi tänaval lõi tüli käigus 72-aastane mees oma elukaaslast, 66-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

18. septembril teatati, et Lasnamäel Varraku tänaval toimus kaklus 35-aastase ja 31-aastase mehe vahel. Mõlemad osapooled toimetati politseijaoskonda.

Vargus

18. septembril teatati, et Haaberstis Mõisa tänaval varastati autost erinevaid tööriistu ja tehnikat. Kahju 2237 eurot.

Juhtumid piiril

18. septembril saabus Tallinna lennujaama Moskvast 1996. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik, kel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Mehele koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ja väljastatud viisa tunnistati kehtetuks. Sama päeva õhtul lahkus mees lennuga Moskvasse.

18. septembril saabus Tallinna lennujaama Kiievist 1976. aastal sündinud Ukraina kodanik, kel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Mehele koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ja kell 13.15 lahkus ta lennuga Kiievisse.

18. septembril saabusid Tallinna lennujaama Kiievist kaks Ukraina kodanikku: 1973. aastal sündinud mees ja 1977. aastal sündinud naine. Isikutel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Neile koostati piiril sisenemiskeelud ja nad viibivad Tallinna lennujaama non-Schengeni alal kuni võimaluseni tagasilennuks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Kehaline väärkohtlemine

18. septembri hommikul teatati, et Kastre vallas Kaagvere külas lõi 15-aastane noormees tooliga 41-aastast meest. Politsei pidas noormehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetas politseiuurija juurde. Viga saanud mees pöördus esmaabiks traumapunkti.

Plahvatuse tekitamine

18. septembril kella 20.50 ajal sai häirekeskus teate, et Haaslava külas süttis esialgsetel andmetel gaasiplahvatuse tagajärjel ehitusjärgus olev eramaja. Selle tagajärjel sai majas viibinud 29-aastane mees viga ja ta toimetati haiglasse. Päästjad kustutasid tulekahju ning õnnetuse täpsemad üksikasjad selgitatakse alustatud kriminaalmenetluses.

Valgamaa

Vargused

18. septembri hommikul avastati, et Valga vallas Kaagjärve külas on metsaveo traktori kütusepaagist varastatud 130 liitrit kütust. Lisaks varastati lukustamata tööriistakastist torutangid. Varguse ja lõhkumisega tekitatud kahju on selgitamisel.

Politseile laekus teade, et 15. septembril varastati Otepää vallas Pilkuse küla spordikeskuse juurest musta-rohelisekirju Bianchi maastikuratas. Vargusega tekitatud kahju on 3500 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Olulisi sündmusi ei ole registreeritud.

Ida-Virumaa

Röövimine

18. septembril kella 23.40 paiku sisenes Kohtla-Järvel Kalevi tänaval asuvasse poodi tundmatu mees, kes suunas 50-aastase müüja poole relvataolise eseme ja haaras letist ühe alkoholipudeli. Poes viibinud müüja ei saanud viga.

Kohale saabunud politseinikel ei õnnestunud sündmuskoha ümbruses meest tabada, kuid Viru Ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Joonatan Halliku sõnul suhtuvad õiguskaitseorganid relvaga seotud juhtumitesse täie tõsidusega ning teevad kõik endast oleneva kurjategija tabamiseks.

Kõigi asjaolude väljaselgitamiseks palub politsei võimalike tunnistajate abi, kes võisid sel ajal selles piirkonnast näha kahtlast mees või tegevust. Esialgsetel andmetel oli mehel seljas tumesinine jope kapuutsiga, ta võib olla umbes 30 aastat vana.

Inimestel, kes omavad sündmuse kohta infot, palume helistada lühinumbril 112 või võtta ühendust Jõhvi politseijaoskonnaga numbril 337 2387 või kirjutada e-kirja aadressile ....

Juhtumid piiril

18. septembril saabusid Narva-1 piiripunkti Venemaa Föderatsioonist jalgsi 1976. aastal sündinud ja 1989. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikud. Kuna naistel polnud kehtivat viisat või elamisluba, neile väljastati sisenemiskeelud ja suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Avaliku korra raske rikkumine

18. septembril sai politsei teate, et Türil Tolli tänaval suunati mööduvast sõiduautost 33-aastase jalgrattaga sõitva mehe suunas relvataoline ese ja paluti tal esitada juhiluba.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine

18. septembril sai politsei teate, et Pärnus Videviku tänaval lõi 39-aastane mees talle tuttavat 44-aastast meest, kes sai viga.

Omastamine

18. septembril sai politsei teate, et Pärnus omastas 19-aastane mees kaupluse töötajana arvete katkestuste, fiktiivsete tagastusarvete ja kassast raha võtmise teel sularaha. Ettevõttele tekitatud kahju on veidi üle 800 euro.

Raplamaa

Vargused

18. septembril sai politsei teate, et Kohila vallas varastati maja ees seisnud mootorratas Honda. Sama päeva pärastlõunal leiti mootorratas üles. Täpsemad asjaolud on selgitamisel.

18. septembril sai politsei teate, et Raplas Koidu tänaval varastati lukustamata naiste jalgratas Merida. Tekitatud kahju on 250 eurot.