Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 135 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 2 rasket tervisekahjustust, 3 avaliku korra rasket rikkumist, 44 varavastast kuritegu, sealhulgas 32 vargust (eluruumidest 1, sõidukitest 4), 3 sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Registreeriti 9 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 12 inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 44, narkojoobes sõidukijuhte 1. Väärtegusid registreeriti 514.

Piirilt väljastati 27 sisenemiskeeldu, Eestist saadet välja üks isik, riigipiiri ebaseaduslikke ületamisi oli 3, salakaubavedamise juhtumeid 3.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

5. juulil teatati, et Lasnamäel Ümera tänaval korteris ründas 52-aastane mees talle tuttavat 18-aastast naist, põhjustades talle kehavigastusi. Ründaja oli alkoholijoobes. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja toimetasid jaoskonda.

5. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Vibu tänaval korteris ründas 45-aastane naine oma elukaaslast, 43-aastast meest, tekitades talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja toimetasid jaoskonda.

5. juulil teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval toimus konflikt 42-aastase naise ja 30-aastase mehe vahel, mille käigus meest naist ründas. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

6. juulil teatati, et Lasnamäel Kärberi tänaval rünnati 66-aastast meest.

6. juulil teatati, et Tatari tänaval löödi 35-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud selguvad menetluse käigus.

6. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Tööstuse tänaval asuvas baaris tekkis konflikt kahe mehe vahel, mille käigus sai kannatada 32-aastane mees. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

6. juulil teatati, et Mustamäel J. Sütiste teel ründas 44-aastane mees oma elukaaslast, 50-aastast naist. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

6. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Madala tänaval ründas 33-aastane mees oma elukaaslast, 38-aastast naist.

7. juuli öösel teatati, et Kesklinnas Kauba tänaval korteris lõi 33-aastane mees 20-aastast meest, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

7. juuli öösel teatati, et Mustamäel Mustamäe teel korteris lõi 35-aastane mees oma elukaaslast, 23-aastast naist, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni ja viisid jaoskonda.

7. juuli päeval teatati, et Lasnamäel Vikerlase tänaval löödi 28-aastast meest, tekitades talle valu ning kehavigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on väljaselgitamisel.

7. juuli õhtul teatati, et Kesklinnas Lootsi tänaval korteris toimus konflikt, mille käigus 40-aastane mees ründas 65-aastast naist, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni ning viisid jaoskonda.

Vargused

6. juulil teatati, et Kesklinnas Rävala puiesteel asuvast meelelahutusasutusest varastati mobiiltelefon. Vargusega tekitatud kahju on 1000 eurot.

6. juulil teatati, et Mustamäel E. Vilde teel varastati kortermaja keldrist kaks jalgratast. Vargusega tekitatud kahju on 1100 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised

5. juulil teatati, et Rae vallas Aaviku külas toimus konflikt 46-aastase naise ja 50-aastase mehe vahel, mille käigus said mõlemad osapooled kehavigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

6. juulil teatati, et Lääne-Harju vallas ründas 32-aastane mees 31-aastast meest. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja kiirabi toimetas kannatanud haiglasse.

Juhtumid piiril

5. juulil teatati, et piirivalvurid pidasid Tallinna lennujaamas kinni kuus Ukraina kodanikku, kes saabusid lennuga Kiievist: 1979. aastal sündinud naise, 1975. aastal sündinud mehe, 1991. aastal sündinud naise, 1992. aastal sündinud naise, 1991. aastal sündinud mehe ja 1992. aastal sündinud mehe. Isikutel puudusid asjakohased dokumendid ning piisavad elatusvahendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Neile koostati sisenemiskeelud ning kuni esimese võimaluseni riigist lahkumiseks jäid nad lennujaama kinnisele transiitalale.

5. juulil teatati, et piirivalvurid pidasid Tallinna lennujaamas kinni 1992. aastal sündinud Ukraina kodaniku, kes saabusid lennuga Kiievist. Naisel puudusid asjakohased dokumendid ning piisavad elatusvahendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Naisele koostati sisenemiskeeld, kuni esimese võimaluseni riigist lahkumiseks jäi ta lennujaama kinnisele transiitalale.

6. juulil teatati, et piirivalvurid pidasid Tallinna lennujaamas kinni 1977. aastal sündinud Usbekistani Vabariigi kodaniku, kes saabus lennuga Moskvast. Mehel puudusid asjakohased dokumendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Tema viisa tunnistati kehtetuks ning talle koostati sisenemiskeeld. Kuni esimese võimaluseni riigiks lahkumiseks jäi mees lennujaama kinnisele transiitalale.

7. juulil teatati, et piirivalvurid pidasid Tallinna lennujaamas kinni 1975. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodaniku, kes saabus lennuga Moskvast. Mehel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad elatusvahendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Mehele koostati sisenemiskeeld ning kuni tagasilennuni jäi ta non-Schengeni alal.

7. juulil teatati, et piirivalvurid pidasid Tallinna lennujaamas kinni kuus Ukraina kodanikku, kes saabusid lennuga Kiievist: 1996. aastal sündinud mehe, 1997. aastal sündinud mehe, 1979. aastal sündinud mehe, 1982. aastal sündinud mehe, 1997. aastal sündinud naise ja 1994. aastal sündinud mehe. Isikutel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad elatusvahendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Neile koostati sisenemiskeelud ning kuni võimaluseni tagasilennuks jäid nad non-Schengeni alale.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Ähvardamine

6. juulil ähvardati Kohtla-Järvel Tehnika tänaval 31-aastast meest tapmisega.

Kehalised väärkohtlemised

5. juulil teatati, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Ahtme maanteel tungisid kaks naist kallale 46-aastasele naisele.

6. juulil teatati, et Narvas Kalda tänaval lõi 39-aastane mees oma endist elukaaslast, 35-aastast naist. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

7. juulil teatati, et Narvas asuvas aiandusühistus tungis 23-aastane mees kallale oma 44-aastasele isale.

Vargused

5. juulil teatati, et Narvas Peterburi maanteel varastati 36-aastaselt naiselt õlakott, milles oli 60 eurot sularaha, mobiiltelefon iPhone ja tahvelarvuti iPad. Kahju kokku on 1438 eurot.

5. juulil teatati, et Narvas Kangelaste tänaval varastati jalgratas Carrero. Kahju on 222 eurot.

7. juulil teatati, et Jõhvis Veski tänaval varastati jalgratas Merida. Kahju on 800 eurot.

Omastamine

7. juulil teatati, et Narvas Mõisa tänaval asuvas meelelahutusasutuses omastati mobiiltelefon Huawei. Kahju on 300 eurot.

Avaliku korra raske rikkumine

7. juulil teatati, et Sillamäel Viru puiesteel asuvas meelelahutusasutuses tungiti kallale 27-aastasele mehele.

Vägivald võimuesindaja suhtes

7. juulil kella 1.30 paiku öösel said politseinikud väljakutse Narvas Partisani tänaval asuvasse meelelahutusasutusse, kus oli joobes naine. Politseinikud otsustasid ta koju toimetada. Kodusel aadressil keeldus 49-aastane naine autost väljumast ja muutus agressiivseks ning lõi korduvalt 22-aastast patrullpolitseinikku. Politseinikud pidasid naise kahtlustatavana kinni.

Juhtumid piiril

5. juulil avastas Vasknarva kordoni radarvaatleja, et Narva jõel ületati paadiga ebaseaduslikult ajutist kontrolljoont Vene Föderatsioonist Eestisse ja tagasi. Paadis oli kolm inimest. Juhtunust teavitati Vene Föderatsiooni piirivalvet, kes pidasid rikkujad kinni.

5. juulil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1975. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning mees saadeti tagasi Venemaale.

5. juuli pärastlõunal registreeris 1958. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanik oma väljumise Narva jõele, kuid ei andnud õhtul oma tagasitulekust teada. Mees ei vastanud ka telefonile. 6. juulil said piirivalvurid mehega ühendust, ta kutsuti Narva kordonisse, kus talle määrati rahatrahv.

6. juulil kontrollis Narva kordoni kaatripatrull paati Narva jõel, milles viibis 1959. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik ja tema 2013. aastal sündinud lapselaps. Mehel olid välised alkoholi tarvitamise tunnused ning tal mõõdeti joove, mis ületas lubatud piirmäära. Paat koos pardal olevate inimestega toimetati kordonisse, mehe suhtes alustati menetlust ning talle määrati rahatrahv.

6. juulil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1994. aastal sündinud Ukraina kodanik, kes juhtis Leedus registreeritud sõiduautot Volkswagen Golf. Mees esitas kontrolliks võltsitud liikluskindlustuse. Mees oli nõus menetluskulude ja võimaliku karistusena mõistetava rahalise karistuse asendamise maksega riigituludesse ning kriminaalmenetlust ei alustatud. Mees soetas uue kindlustuse ja tal lubati Eestisse siseneda.

6. juulil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1991. aastal sündinud Usbekistani Vabariigi kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning mees saadeti tagasi Venemaale.

6. juulil saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1995. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik ja 1996. aastal sündinud Ukraina kodanik, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud ning nad saadeti tagasi Venemaale.

7. juulil avastas Vasknarva kordoni radarvaatleja, et Narva jõel ületati paadiga ebaseaduslikult ajutist kontrolljoont Vene Föderatsioonist Eestisse ja tagasi. Paadis oli kaks inimest. Juhtunust teavitati Vene Föderatsiooni piirivalvet.

7. juulil avastas Vasknarva kordoni radarvaatleja piirirežiimi rikkumise Narva jõel. Paat kahe kaluriga pardal viibis ajutisele kontrolljoonele lubatust lähemal. Piirivalvurid võtsid kalastajatega ühendust ja hoiatasid neid.

7. juulil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1991. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning mees saadeti tagasi Venemaale.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised

6. juuli öösel sai politsei väljakutse Tartusse Võru tänavale korterisse, kus 35-aastane mees läks ühise alkoholi tarvitamise käigus tülli 54-aastase naabrinaisega ja lõi teda. Pärast esmaabi andmist viidi naine kainenema. Mees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni ning viidi samuti kainenema. Praeguseks on mees kohtu loal vahi alla võetud.

6. juuli öösel sai politsei väljakutse Tartusse Võru tänavale pubi juurde, kus oli kaklus 38-aastase ja 52-aastase mehe vahel selliselt, et mõlemad said viga ja vajasid arstiabi.

7. juuli öösel sai politsei väljakutse Tartusse Aardla tänavale korterisse, kus 38-aastane joobes mees tõukas, lõi ja tiris juustest 28-aastast naist. Naine viidi traumapunkti, politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Vargused

4. juulil avastati, et Nõo vallas Nõgiaru külas on ehitusjärgus majast varastatud keevitusseade, plasmalõikur, ketassaag, nurklihvija, kaks akutrelli ja teisi tööriistu. Kahju on 3970 eurot.

Ööl vastu 7. juulit varastati Tartu vallas Sojamaa külas aiaga piiramata õuealalt maja juures seisnud kollane murutraktor Stiga Tornado. Kahju on umbes 1000 eurot.

Juhtumid piiril

5. juulil kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis Tadžikistani kodanikku, 29-aastast meest, kelle selgitused reisi eesmärgi osas ei olnud usaldusväärsed ning mehel puudusid ka vajaminevad dokumendid ja piisavad rahalised vahendid Eestis viibimiseks. Talle koostati sisenemiskeeld ning saadeti tagasi Venemaale.

6. juulil avastasid piirivalvurid Setomaal Sesniki küla juures piiriäärsel alal kahe inimese liikumise ajutise kontrolljoone poolt sisemaa suunas. Piirivalvepatrull pidas kinni kaks Iraagi Vabariigi kodanikku, 52-aastase mehe ja 25-aastase naise ning nad viidi menetlustoiminguteks politseimajja.

6. juulil kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Moldova kodanikku, 28-aastast naist, kel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid ning elatusvahendid. Talle koostati sisenemiskeeld ning naine saadeti tagasi Venemaale.

7. juulil teatati, et Mustvee vallas Kükita külas kihutab Toyota, mille juht tarvitab roolis alkoholi. Piirivalvurid tabasid sõiduki ühe maja juurde pargituna ning selgitasid, et autos olnud 26-aastane ja 29-aastane mees olid joobes. Üksikasju selgitatakse edasises uurimises.

7. juuli lõunapaiku avastasid piirivalvurid Setomaal Verhulitsa külas mehe, kes oli piirirežiimi alas. Patrull pidas piirirežiimi rikkunud 47-aastase Eesti kodakondsusega mehe kinni ning viis ta menetlustoiminguteks kordonisse. Väärteomenetluses määrati mehele 80-eurone rahatrahv.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine

6. juulil sai politsei teate, et Paides ründas 65-aastane mees oma 52-aastast abikaasat. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Läänemaa

Vargus

5. juulil sai politsei teate, et varem sarnaste kuritegude eest kriminaalkorras karistatud 40-aastane mees üritas Haapsalus jaama tänaval asuvast kauplusest varastada alkoholi. Kaupluse töötajad pidasid mehe kinni ja andsid ta üle politseile.

Pärnumaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine

7. juulil sai politsei teate, et Tori vallas lõi 58-aastane mees noaga 39-aastast meest, kes sai viga. Politsei pidas 58-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Kehaline väärkohtlemine

6. juulil sai politsei teate, et Pärnus Pikal tänaval lõi 40-aastane mees oma 38-aastast elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Avaliku korra raske rikkumine

5. juulil sai politsei teate, et Pärnus Papiniidu tänaval lõi 32-aastane mees 41-aastast meest, kes sai viga.

Vargus

6. juulil sai politsei teate, et varem sarnaste kuritegude eest kriminaalkorras karistatud 37-aastane mees varastas Pärnus Pikal tänaval asuvast kauplusest alkoholi. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine

6. juulil sai politsei teate, et Kuressaares tungis 63-aastane mees kallale oma 62-aastasele elukaaslasele, kes sai viga.

Vargus

6. juulil sai politsei teate, et Orissaare alevikus Kuivastu maanteel varastati parkimisplatsil seisnud kaubikust Volvo GPS seade. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.