Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti 6. mail 63 avaldust ja teadet kuritegudest, nende hulgas oli 19 teadet vargustest. Registreeriti viis liiklusõnnetust, milles sai vigastada viis inimest. Tabati kaheksa alkoholijoobes ja kaks narkojoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 319. Piirilt väljastati kaheksa sisenemiskeeldu.

Põhja prefektuur

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

6. mail teatati, et ühise joomingu käigus tuldi kahele mehele kallale.

6. mail teatati, et Lasnamäel Loitsu tänaval asuvas korteris tekkis konflikt alkoholijoobes elukaaslaste, 37-aastase naise ja 41-aastase mehe vahel.

Vargused

6. mail teatati, et C.R. Jakobsoni tänaval asuvast keldriboksist on varastatud tööriistu, köögimasinaid ja puhastusvahendeid. Kahju kokku 1750 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine

6.mail teatati, et Saku vallas Metsanurme külas ründas alkoholijoobes 56-aastane mees oma naabrit, 47-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse.

6. mail teatati, et Kehras F. R. Kreutzwaldi tänaval asuvas majas tekkis konflikt endiste elukaaslaste vahel, mille käigus 45-aastane naine ründas 45-aastast meest.

Juhtumid piiril

6. mail saabus Tallinna lennujaama Kiievist 1965. aastal sündinud Ukraina kodanik, kel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning puudusid ka piisavad elatusvahendid. Mehele koostati piiril sisenemiskeeld ning kuni sobiva lennu väljumiseni viibib isik Tallinna lennujaama Non-Schengeni alal.

6. mail saabus Tallinna lennujaama Kiievist 1974. aastal sündinud Ukraina kodanik, kel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning puudusid ka piisavad elatusvahendid. Naisele koostati piiril sisenemiskeeld ning kuni sobiva lennu väljumiseni viibib ta Tallinna lennujaama Non-Schengeni alal.

Ida prefektuur

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

6. mail teatati, et Viru-Jaagupi alevikus korteris lõi 57-aastast naist tema abikaasa. Politseinikud pidasid 50-aastase kahtlustatava kinni.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

6. mail tungis 33-aastane mees Sinimäel korteris kallale 18-aastasele noormehele.

Lõuna prefektuur

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine

6. mai õhtupoolikul sai politsei teate, et Tartus Jalaka tänava kaupluse ees lõi joobes 59-aastane mees turvatöötajat. Politsei pidas kahtlusaluse kinni ning viis ta esmalt arestikambrisse kainenema.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine

Politseile laekus teade, et 29. aprilli õhtul lõi abikaasa Viljandis Vilja tänava korteris puhkenud tüli käigus oma 39-aastast elukaaslast. Naine pöördus esmaabiks oma perearsti juurde. Lööja on politseile teada ning juhtunu üksikasju selgitatakse kriminaalmenetluses.

Juhtum piiril

6. mai õhtul kella 21.40 paiku kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis Vene registris olevat Volvo veokit ning avastasid, et masinal on õlileke. Lisaks avastasid piirivalvurid, et raskeveoki tagumine õhkpadi lekib ning parempoolne uks oli katki. Ohtlikul autorongil tõkestati riiki sisenemine ning see suunati vigade kõrvaldamiseks tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Lääne prefektuur

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine

5. mail sai politsei teate, et Paides lõi 33-aastane naine noaga 47-aastast meest, põhjustades talle sellega tervisekahjustusi.

Pärnumaa

Tähtsa isikliku dokumendi kuritarvitamine

6.mail alustati kriminaalmenetlus selles, et Pärnus Tallinna maanteel üritas 23-aastane mees esitas ametiasutuses 26-aastase mehe isikut tõendavat dokumenti.