Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeva jooksul 101 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 36 varavastast kuritegu, sealhulgas 30 vargust. Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaks inimest. Tabati kolm alkoholi- ja kaks narkojoobes sõidukijuhti. Piirilt väljastati seitse sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
20. veebruaril teatati, et Nõmmel Pärnu maanteel ründas 27-aastane mees oma endist elukaaslast, 18-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

20. veebruaril teatati, et Kesklinnas Viru tänaval asuavas kaupluses ründas alkoholijoobes mees 66-aastast turvameest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

20. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Lõime tänaval asuvas korteris ründas mees oma elukaaslast, 39-aastast naist. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse.

20. veebruaril teatati, et Haaberstis Paldiski maanteel tõukas 28-aastane mees tugevalt 54-aastast naist, mille tagajärjel sai naine kehavigastusi. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse ja politseinikud pidasid ründaja kinni.

Vargused
20. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Puuvilla tänaval asuvast majast varastati kott, milles oli kaks rahakotti koos sularahaga, dokumendid ja tehnikat. Kahju kokku 1700 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
20. veebruaril teatati, et Peetri alevikus Küti teel ründas alkoholijoobes 49-aastane mees 38-aastast meest näo piirkonda, tekitades kannatanule füüsilist valu ja kehavigastusi. Politseinikud pidasid ründaja kinni.

Juhtumid piiril

19. veebruaril kontrollisid Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnikud majutusasutust Maardus. Kontrollimise käigus selgus, et seal viibis 1990. aastal sündinud Ukraina kodanik, kelle ütlused seoses tema Eestis viibimise asjaoludega ei olnud usaldusväärsed ja on alust arvata, et ta võib ka edaspidi rikkuda Eestis ajutise viibimise tingimusi. On alust arvata, et isik rikkus ajutise viibimise tingimusi, töötades Eestis mitte omades tööluba. Mehe viisavaba lubatud viibimisaeg lõpetati ennetähtaegselt ja lühendati seda ühekordselt. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati kolmeks aastaks sissesõidukeeld.

20. veebruaril viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1991. aastal sündinud Ukraina kodaniku suhtes ja lõpetas ennetähtaegselt teise liikmesriigi poolt antud pikaajalise viisaga lubatud viibimisaja Eestis. 19. veebruaril pani mees toime varavastase süüteo väheväärtusliku asja vastu ning ta võeti vastutusele. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati kolmeks aastaks sissesõidukeeld.

20. veebruaril viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik läbi illegaalimenetluse kahe Ukraina kodaniku suhtes: 1968. aastal sündinud mees, kel puudusid piisavad rahalised vahendid Eestis toimetulekuks. Selgus, et mees töötas Eesti Vabariigis ebaseaduslikult. Tema viisavaba lubatud viibimisaeg lõpetati ennetähtaegselt, koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning kohaldati kolmeks kuuks sissesõidukeeld; 1979. aastal sündinud mees, kelle põhjendused oma reisi eesmärgi ja riigis viibimise asjaolude kohta ei olnud politsei jaoks usutavad, sest välismaalane ei ole suutnud tõendada oma versiooni reisi eesmärgist ja Eestis viibimise asjaoludest. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati kolmeks aastaks sissesõidukeeld.

20. veebruaril viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1985. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodaniku suhtes, kelle osas politsei tuvastas, et ta osutab Tallinnas seksuaalteenuseid raha eest. Naisele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning tema viisa tunnistati kehtetuks. Lisaks kohaldati üheks aastaks sissesõidukeeld.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Ähvardamine
20. veebruaril sai politsei väljakutse Kiviõlis Viru tänavale, kus 15-aastane poiss ähvardas teist 15-aastast poissi füüsilise vägivallaga. Politsei pidas ähvardaja kinni.

Valeraha teade
20. veebruaril avastati Narvas Fama tänava asutuse kontoris valeraha tunnustega 100-eurone kupüür.

Juhtumid piiril
Narva-1 piiripunktis kontrolliti 20. veebruaril kella 8.47 ajal Eestisse sisenemisel 1973. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 20. veebruaril kella 11.40 ajal Eestisse sisenemisel 1969. aastal sündinud Ukraina kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 20. veebruaril kella 15.26 ajal Eestisse sisenemisel 1960. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 20. veebruaril kella 18.19 ajal Eestisse sisenemisel kolme Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna neil puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati neile sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 20. veebruaril kella 22.20 ajal Eestisse sisenemisel 1991. aastal sündinud Ukraina kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Avaliku korra raske rikkumine
20. veebruari õhtul laekus häirekeskusele info, et Tartus Pikal tänaval on relvataolisest esemest lastud kortermaja akende ning maja ees seisnud sõiduki pihta. Teatele reageerinud politseipatrull sai teo toimepanija isikukirjelduse ning tabas ta Sadama tänavalt. Joobes 38-aastane mees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni. Tema juurest leiti ka õhkrelv, mille politseinikud hoiule võtsid. Juhtunu üksikasju uurib politsei kriminaalmenetluses.

Vargused
20. veebruari hommikul avastati, et öö jooksul ärandati Tartus Pootsmani tänava maja eest sõiduauto Mercedes-Benz numbrimärgiga 954TNL.

Politseile laekus teade, et 18. veebruaril varastati Tartus Kaupmehe tänavalt rohelist värvi metallikonteiner. Vargusega tekitatud kahju on 3000 eurot.

Juhtumid piiril
20. veebruari varahommikul avastasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis, et ühe piiripunkti saabunud Mercedese veoki roolis on alkoholi tarvitamise tunnustega 1964.aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik. Ta kõrvaldati juhtimiselt, tema suhtes alustati menetlust ning saadeti kainenemiseni tolliplatsi parklasse puhkama.

20. veebruaril kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis 1967. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku ning avastasid, et piiripunkti saabunud naise esitatud piiriületuseks tarvilik dokument on võltsimistunnusega. Naisele määrati rikkumise eest rahatrahv, talle kehtestati kolmeks aastaks sissesõidukeeld ning koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Surma põhjustamine ettevaatamatusest
20. veebruaril sai politsei teate Türi vallas süttinud eluhoonest. Tulekahjus hukkus 60-aastane mees. Eluhoone süttimise põhjused on selgitamisel.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
20. veebruaril sai politsei teate, et Tori vallas lõi 26-aastane mees tuttavat 56-aastast meest, kes sai viga.

Vargus
20. veebruaril sai politsei teate, et 19. veebruaril möödus 40-aastane mees Sindis asuvas kaupluses kassadest alkoholi eest tasumata.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.