Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetuse jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 141 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 53 varavastast kuritegu, sealhulgas 35 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 123. Juhtus 15 inimvigastusega liiklusõnnetus, milles sai viga 15 inimest. Liikluses tabati 104 alkoholijoobes ja kuus narkojoobes juhti.

Piiril väljastati 106 sisenemiskeeldu, avastati viis Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
7. oktoobril teatati, et Mustamäel Sõpruse puiesteel korteris ründas 34-aastane mees 35-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

7. oktoobril teatati, et Nõmmel Olevi tänaval majas rünnati 51-aastast meest. Politseinikud pidasid sündmuskohal kinni 50-aastase naise ja 31-aastase mehe.

7. oktoobril teatati, et Kesklinnas Aia tänaval löödi 45-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

8. oktoobril teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel löödi 32-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

8. oktoobril teatati, et Põhja-Tallinnas Puhangu tänaval korteris tekkis elukaaslaste, alkoholijoobes 44-aastase naise ja 35-aastase mehel vahel füüsiline konflikt. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

9. oktoobril teatati, et Mustamäel Ehitajate tee korteris ründas 37-aastane mees talle tuttavat 64-aastast meest. Politseinikud pidasid ründaja kinni.

9. oktoobril teatati, et Kesklinnas Vabaduse väljaku bussipeatuse juures rünnati 25-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

9. oktoobril teatati, et Põhja-Tallinnas Puhangu tänaval ründas 58-astane mees noaga kätte 65-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse, politseinikud pidasid ründaja mehe kinni.

Vargused
7. oktoobril teatati, et Haaberstis Astangu tänaval varastati veoautost kütust. Kahju umbes 300 eurot.

8. oktoobril teatati, et Põhja-Tallinnas Oda tänaval on sisse murtud panipaika, kust varatatud jalgratas, tööriistakohver ja muud. Vargusega tekitatud kahju on umbes 1000 eurot.

8. oktoobril teatati, et Kesklinnas Aia tänaval asuva hoone riietusruumist on lukustatud kappidest varastatud mobiiltelefone ja muid isiklikke esemeid.

9. oktoobril teatati, et Mustamäel J. Sütiste teel on sõiduautolt varastatud ära rattad. Kahju umbes 950 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
8. oktoobril teatati, et Peetri alevikus toimus konflikt kahe mehe vahel, milles sai vigastada 26-aastane mees. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Piiriturvalisus
7. oktoobril saabusid Tallinna lennujaama Kutaisist 1959. aastal ja 1989 aastal sündinud Gruusia kodanikud, kel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning piisavad elatusvahendid arvestades riigis viibimise kestust mees. Meestele koostati sisenemiskeeld ning nad paigutati kuni tagasilennuni kinnipidamisekeskusesse.

7. oktoobril viidi Põhja prefektuuri ametniku poolt läbi illegaalimenetlus 1978. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodaniku suhtes, kes viibis Eestis 36 kalendripäeva seadusliku aluseta. Naisele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 7 päeva jooksul ning kohaldati siseriiklik sissesõidukeeld üheks kuuks.

7. oktoobril viidi Põhja prefektuuri ametniku poolt läbi illegaalimenetlus 1991. aastal sündinud Nigeeria Liitvabariigi kodaniku suhtes, kes viibis Eestis kaks kalendripäeva seadusliku aluseta. Naisele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 21 päeva jooksul ning kohaldati siseriiklik sissesõidukeeld kuueks kuuks.

7. oktoobril viidi Põhja prefektuuri ametniku poolt läbi illegaalimenetlus 2002. aastal sündinud Gambia Vabariigi kodaniku suhtes, kes viibis Eestis 24 kalendripäeva seadusliku aluseta. Mehele oostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 30 päeva jooksul ning kohaldati siseriiklik sissesõidukeeld kolmeks kuuks.

8. oktoobril saabus Tallinna lennujaama Antalyast 1985. aastal sündinud Usbekistani Vabariigi kodanik. Tollikontrolli käigus avastati mehe pagasist keelatud kaupa, 0,957 kg suitsuvaba tubakatoodet Nasvai. Toll konfiskeeris kauba. Mehel koostati piiril sisenemiskeeld, tema viisa tunnistati kehtetuks ning ta paigutati kinnipidamiskeskusesse kuni tagasilennuvõimaluseni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vägivald võimuesindaja suhtes
8. oktoobri õhtul lõi 29-aastane mees Tartus Kompanii tänaval toidukohta väljakutsele reageerinud politseinikku. Mees peeti kinni. Politseinik meditsiinilist abi ei vajanud. Juhtunu täpsemaid üksikasju uurib politsei kriminaalmenetluses.

Kehaline väärkohtlemine
8. oktoobril lõi 27-aastane mees Tartus Jalaka tänaval korteris oma ema ja isa. Agressiivse mehe vanemad pöördusid tervisekontrolliks haiglasse ning siis politseijaoskonda selgitusi andma. Juhtunu tagamaid selgitatakse kriminaalmenetluses.

Vargus
Politseile laekus teade, et Tartus Ringtee tänava kaubanduskeskusest varastati kaks Huawei nutikella. Kahju on 378 eurot.

Valgamaa

Asja omavoliline kasutamine
7. oktoobri hommikul avastati, et Valga vallas Hargla külas on ärandatud sõiduauto Opel Corsa. Masin leiti Valga linnast Riia tänavalt. Kuriteos kahtlustatavatena peeti kinni noormehed vanuses 17- ja 15-eluaastat. Juhtunu täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
Möödunud nädalavahetusel tõkestati Kagu piiripunktides riiki sisenemine 12 välismaalasel: kuuel Ukraina, viiel Venemaa Föderatsiooni ja ühel Moldova kodanikul. Näiteks tõkestati 7. oktoobril piiriületus Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kes soovis reisida Šveitsi. Kuivõrd alus ta selleks puudus, väljastati talle sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni. 9. oktoobril tõkestati riiki sisenemine Ukraina kodanikul, kes oli viimased aastad elanud alaliselt Venemaa Föderatsioonis. Kuna tegu ei olnud sõjapõgenikuga, kes saabunuks sõjapiirkonnast, puudus tal alus riiki sisenemiseks ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni. 9. oktoobril tõkestati riiki sisenemine Moldova kodanikul, kuna tal puudusid asjakohased dokumendid õigustamaks reisi eesmärki ja tingimusi.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
7. oktoobril teatati politseile, et Väike-Maarjas Pargi tänaval tekitas 37-aastane mees füüsilisi vigastusi 24-aastasele naisele ja 34-aastasele mehele. Politseinikud pidasid lööja kahtlustatavana kinni.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
8. oktoobril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Aia tänaval tekitati füüsilisi vigastusi 57-aastasele mehele. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

8. oktoobril teatati politseile, et Sillamäel Kesk tänaval asuvas meelelahutusasutuses tekitati füüsilisi vigastusi 38-aastasele naisele. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

8. oktoobril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Kalevi tänaval asuvas kaupluses tekitas 53-aastane mees füüsilisi vigastusi 43-aastasele naisele. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

8. oktoobril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Tuuslari tänaval tekitati füüsilisi vigastusi 34-aastasele mehele, kes toimetati meedikute poolt haiglasse kontrolli. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

8. oktoobril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Keskalleel asuvas kaupluses tekitas 34-aastane naine füüsilisi vigastusi 65-aastasele naisele. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

8. oktoobril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Järveküla teel asuvas korteris tekitas 63-aastane naine füüsilisi vigastusi 34-aastasele mehele. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

8. oktoobril teatati politseile, et Narva-Jõesuus Koidu tänaval asuvas korteris tekitas 36-aastane mees ühise alkoholi tarvitamise käigus füüsilisi vigastusi 64-aastasele mehele ning vigastas terava esemega 36-aastast meest. Meedikud toimetasid kannatanu haiglasse kontrolli, politseinikud pidasid vägivallatsenud mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

9. oktoobril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Katse tänaval asuvas korteris tekitas 22-aastane mees tekkinud konflikti käigus füüsilisi vigastusi 19-aastasele ja 18-aastasele ja 21-aastasele mehele. Politseinikud pidasid lööja kahtlustatavana kinni.

9. oktoobril teatati politseile, et Sillamäel Kajaka tänaval asuvas kortermajas tekitati füüsilisi vigastusi 67-aastasele mehele. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

9. oktoobril teatati politseile, et Narvas Kreenholmi tänaval asuvas korteris lõi 44-aastane mees oma 51-aastast elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

9. oktoobril teatati politseile, et Jõhvis Kivi tänaval asuvas korteris tekitati füüsilisi vigastusi 34-aastasele naisele. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus
Politseile teatati, et 8. oktoobril varastati Narvas Kangelaste prospektil asuvast kauplusest akupank, kõrvaklapid, spordikellad ja töökindad. Kahju summa on 386,80 eurot. Politseinikud pidasid 38-aastase mehe varguses kahtlustatavana kinni.

9. oktoobril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Pisuhänna tänavale pargitud sõiduautost Opel varastati akna lõhkumise teel erinevaid tööriistu. Esialgne kahju on 3000 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Politseile teatati, et 9. oktoobril varastati Olgina alevikus Metsa tänaval asuvalt aiamaalt aia väravad. Kahju summa on 500 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni prokuratuuri avalike suhete osakonna nõunikult Kristiina Kivarilt telefonil 58024267 või e-posti aadressil ...

Piiriturvalisus

7. oktoobril tuvastati Narva-1 piiripunktis viisaeeskirja rikkumine ühel Venemaa kodanikul. Mehele määrati rahatrahv, kohaldati riiki sisenemise keeld ning koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks seitsme päeva jooksul.

7. oktoobril tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine kaheksal Venemaa Föderatsiooni kodanikul ja seitsmeteistkümnel Ukraina kodanikul, seitsmeteistkümnel Moldova kodanikul ning ühel Ameerika ja Iisraeli kodanikul. Sagedasem tõkestamise põhjus seisnes selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks või andsid nad oma reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

8. oktoobril tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine kümnel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kahel Moldova kodanikul, seitsmel Ukraina kodanikul, ühel Armeenia ja Iisraeli kodanikul. Sagedasem tõkestamise põhjus seisnes selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks või andsid nad oma reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

7. oktoobril tuvastati Narva-1 piiripunktis viisaeeskirja rikkumine ühel Venemaa ja ühel Brasiilia kodanikul. Neile määrati rahatrahv, kohaldati riiki sisenemise keeld ning koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks seitsme päeva jooksul.

9. oktoobril tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine kaheksal Venemaa Föderatsiooni kodanikul ja kuueteistkümnel Ukraina kodanikul, kolmel Moldova kodanikul ning ühel Iisraeli kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastame vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Omavoliline sissetung ja asja omavoliline kasutamine
8. oktoobril teatati politseile, et ööl vastu 8. oktoobrit tungiti Kärdlas lukustamata korterisse ja varastati sealt autovõtmed. Seejärel võeti kortermaja eest sõiduauto Volkswagen ja sõideti sellega minema. Varastatud sõiduk leiti veel samal päeval üles.

Läänemaa

Kehalised väärkohtlemised
8. oktoobri hilisõhtul lõi mees Haapsalus korteris 24-aastast meest, mille tagajärjel sai kannatanu viga.

8. oktoobril lõi 51-aastane naine Lääne-Nigula vallas korteris tüli käigus oma elukaaslast, 46-aastast meest. Politsei pidas naise kuriteos kahtlustatavana kinni.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
9. oktoobri õhtul lõi Pärnus seni teadmata isik 37-aastast meest, kes sai viga.

7. oktoobri õhtul teatati politseile, et Pärnus lõi 52-aastane mees eramaja hoovis oma naabrit, 41-aastast meest.

Vargus
9. oktoobril varastas 33-aastane mees Pärnus Laial tänaval kauplusest 300 euro väärtuses tooteid. Kaupluse turvatöötaja pidas mehe kinni ja andis üle politseile.

Avaliku korra raske rikkumine
7. oktoobril sai politsei teate, et Pärnus Pika ja Ringi ristmiku lähedal lõi seni tuvastamata mees 16-aastast noormeest.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.