Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 74 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 33 varavastast kuritegu, sealhulgas 24 vargust. Registreeriti üks inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada üks inimene. Tabati kaheksa alkoholi- ja üks narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti 133 väärtegu. Piiril väljastati kümme sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn
Kehaline väärkohtlemine

26. septembril teatati, et alkoholijoobes 52-aastane mees lõi Lasnamäel Majaka tänaval asuvas majas noaga 42-aastast meest ja tekitas talle käevigastuse. Politseinikud pidasid 52-aastase mehe kinni.

27. septembril teatati, et 53-aastane mees lõi Estonia puiesteel 61-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid 53-aastase mehe kinni.

27. septembril teatati, et 61-aastane naine lõi Haaberstis Õismäe teel endale kuuluva korteri üürnikku, 64-aastast naist.

27. septembri teatati, et 40-aastane mees lõi Lasnamäel Tartu maanteel asuva kaubanduskeskuse turvameest, 49-aastast meest ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid 40-aastase mehe kinni.

27. septembril teatati, et 41-aastane mees lõi Haaberstis Järveotsa teel asuvas korteris oma elukaaslast, 32-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

27. septembril teatati, et 53-aastane mees lõi Mustamäel Pilvetee tänaval alkoholijoobes 34-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi.

Juhtum piiril
27. septembril saabusid Kiievist Tallinna lennujaama neli Ukraina Vabariigi kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Kolmele mehele ja ühele naisele väljastati sisenemiskeeld ja nad viibivad lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
28. septembril varastati Tartus Kaunase puiestee korrusmaja trepikojast keldri ukse juurest kaks lukustatud jalgratast. Kahju on selgitamisel.

27. septembril teatati, et Tartus Rahu tänava kortermaja trepikojast varastati Schwinn jalgratas. Kahju on 400 eurot.

Politseile laekus teade, et 21. septembril varastati Kambja vallas Tõrvandi alevikus Aia tänaval peetud sünnipäevapeol 45-aastaselt naiselt 375 eurot sularaha.

Juhtumid piiril
27. septembril kella 14.30 ajal tõkestati Koidula piiripunktis riiki sisenemine Venemaa kodanikul, kellel puudusid asjakohased dokumendid õigustamaks reisi eesmärki ja tingimusi. Isik saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

27. septembril kontrollisid Lõuna prefektuuri piiriametnikud, piirkonnapolitseinikud ja tolliametnikud Viljandimaal asuvaid ehitusettevõtteid selgitamaks, kas töötajatel on seaduslik alus Eestis viibimiseks ja siin töötamiseks. Kontrolliti 27 juriidilist ja 54 füüsilist isikut eri rahvusest. Kontrollkäigul selgus, et kolm ukrainlast töötas Eestis ebaseaduslikult, neile määrati rahaline karistus. Lisaks tuvastati 2 inimest, kelle töötamine ei olnud töötajate registrisse kantud.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
27. septembril teatati, et Tamsalu linnas Vasara tänaval asuvas korteri tungis 65-aastasele naisele kallale tema elukaaslane. Politsei pidas 65-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
27. septembril teatati, et Kohtla-Järvel Uuel tänaval asuvas korteris tekkinud tüli käigus tungis 31-aastasele mehele kallale tema elukaaslane. Politsei pidas 36-aastase naise kahtlustatavana kinni.

27. septembril teatati, et Jõhvi linnas Kaare tänaval asuvas korterelamu trepikojas tungis 46-aastasele naisele kallale tema 64-aastane naabrinaine.

27. septembril teatati, et Olgina alevikus Narva maanteel löödi 43-aastast naist.

Juhtumid piiril
27. septembril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1988. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kes juhtis sõiduautot BMW ning esitas kontrollimiseks võltsitud Moldova Vabariigi juhiloa. Mehele määrati rahaline karistus, dokument võeti hoiule, piiril väljastati sisenemiskeeld ja ta saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

27. septembril saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1986. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik ja 1994. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemisekeelud ning mehed saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus

27. septembril sai politsei teate, et Pärnu linnas varastati trepikojast jalgratas. Kahju on 225 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.