Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 99 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 39 varavastast kuritegu, sealhulgas 26 vargust (üks eluruumidest; üks sõidukist). Registreeriti seitse inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada kümme inimest. Tabati kaheksa alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 329 väärtegu.

Piiril väljastati kuus sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja neli inimest. Tuvastati üks piirirežiimi rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
19. juunil teatati, et kolm päeva tagasi löödi Lasnamäel Ümera tänaval 18-aastast naist.

19. juunil teatati, et 40-aastane mees lõi Lasnamäel Ümera tänaval oma elukaaslast, 52-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

19. juunil teatati, et Kesklinnas löödi 64-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

Röövimiskatse
19. juunil teatati, et Kesklinnas Rävala puiesteel üritas väidetavalt tundmatu mees ärandada sõiduautot. Kui omanik sellele jaole sai, lõi tundmatu mees 59-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi.

Harjumaa

Kelmus
19. juunil teatati, et ID-kaardi kuritarvitades tekitati Saue linnas 23-aastasele naisele 6000 eurot varalist kahju.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus

18. juunil avastati, et Tartus Variku tänaval trepikojast on varastatud jalgratas Merida Scultura. Kahju on umbes 1000 eurot.

Muu juhtum

19. juunil kontrollis politsei Põlvamaal nii ehitusobjekte kui põllumajandusega tegelevaid ettevõtteid selgitamaks, kas sealsete inimeste riigis viibimine ja töötamine on seaduslik. Enam kui poolesaja töötaja kontrollimisel selgitati kaks ukrainlast, kelle lühiajaline töötamine ei olnud nõuetekohaselt registreeritud. Politsei määras kummalegi mehele kiirmenetluses 40-eurose rahatrahvi ning alustas väärteomenetlust ka mõlema mehe tööandja suhtes. Politsei tuletab meelde, et tööandja, kes kutsub töölisi teistest riikidest, paneks tähele, et see protseduur ei piirne ainult inimese kohale saabumisega välisriigist, vaid et see töötamine tuleb registreerida ka politseis.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Ähvardamised

19. juunil teatati, et Kohtla-Järvel Olevi tänaval ähvardas 41-aastast meest tema naaber. Politseinikud pidasid 33-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

19. juunil teatati, et Narvas 26. Juuli tänaval ähvardas 31-aastane naine oma 66-aastast ema tapmisega. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

Kehaline väärkohtlemine

19. juunil teatati, et Kohtla-Järvel Metsapargi tänaval lõi 44-aastane naine taldrikuga 60-aastast meest. Kiirabi toimetas mehe haiglasse. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

Juhtum piiril

19. juunil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1994. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning mees saadeti tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.