Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 69 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 30 varavastast kuritegu, sealhulgas 21 vargust. Lähisuhtevägivallast teatati 24 korral. Registreeriti üks inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai viga üks inimene. Tabati seitse alkoholi ja kaks narkootikume tarvitanud sõidukijuhti. Piiril väljastati kaks sisenemiskeeldu, avastati kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist ning riigist saadeti välja 10 inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
4. novembril tuli teade, et Haaberstis Päevalille tänaval korteris tõukas 44-aastane mees oma 34-aastast elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas mehe kinni.

4. novembril teatati, et Mustamäel E. Vilde teel korteris ründas 55-aastane mees talle tuttavat 43-aastast naist, kes sai viga.

4. novembril anti teada, et Põhja-Tallinnas Pebre tänaval korteris tekkis tüli 47-aastase mehe ja talle tuttava 41-aastase naise vahel, mille käigus said mõlemad viga.

4. novembril tuli teade, et Põhja-Tallinnas Kolde puiesteel korteris tekkis rüselus 53-aastase ja 33-aastase naise vahel, mille käigus said mõlemad viga.

Kelmus
2. novembril helistasid Mustamäel elavale 48-aastasele naisele erinevatelt numbritelt kaks naist, kes tutvustasid ennast Swedbanki töötajatena. Helistajad küsisid, kas naine on viimastel päevadel käinud internetipangas. Saanud eitava vastuse, teatati naisele, et petturid on käinud tema pangaarvel ja see arve tuleb üle vaadata. Naiselt küsiti nii deebetkaardil kui ka kreeditkaardil olevaid numbreid ja paluti sisestada Smart-ID PIN-koodid, mida naine ka tegi. 4. novembril läks naine panka ja seal selgus, et ta on kaotanud petturitele 1000 eurot.

Piiriturvalisus

4. novembril tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks Usbekistani Vabariigi kodanikust mehele, kellel puudus seaduslik alus Eestis viibimiseks. Mehele määrati kolmeks aastaks sissesõidukeeld.

4. novembril tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks Ukraina kodanikust mehele, kellel puudus seaduslik alus Eestis viibimiseks. Mehele määrati üheks kuuks sissesõidukeeld.

4. novembril tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks Ukraina kodanikust mehele, kes oli viibinud seadusliku aluseta Schengeni viisaruumis 15 kalendripäeva. Mehele määrati üheks kuuks sissesõidukeeld.

4. novembril tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks Ukraina kodanikust mehele, kes oli viibinud seadusliku aluseta Schengeni viisaruumis 197 kalendripäeva. Mehele määrati üheks aastaks sissesõidukeeld.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kelmus
Politsei poole pöördus Jõgevamaal elav naine, kes oli 2. novembril sattunud internetikelmide ohvriks sisestades talle saadetud veebileheküljele oma PIN-koodid. Pärast koodide sisestamist kadus naise kontolt 1693 eurot.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
4. novembril sai politsei väljakutse Kambja valda, kus joobes 51-aastane mees oli löönud oma ema. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Naine meedikute abi ei vajanud.

Vargused
4. novembril teatati, et Nõos on sisse murtud kauplusesse ning varastatud seif sularaha ja lotopiletitega. Kahju on selgitamisel.

3. novembril varastati Tartus Ringtee tänaval kaubanduskeskuse rattaparklast punast värvi Scott jalgratas. Kahju on 300 eurot.

Võrumaa

Kehaline väärkohtlemine
Politseile laekus teade, et ööl vastu 4. novembrit lõi tuttav mees Võru linnas Räpina maanteel elamus korduvalt 49-aastast meest. Kannatanu terviseseisundi vaatasid üle meedikud, haiglaravi mees ei vajanud. Juhtunu täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaaluurimises.

Piiriturvalisus

4. novembril tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Isikule kehtestati sisenemiskeeld ning ta suunati tagasi Venemaale.

4. novembri õhtul tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudus kehtiv viisa. Naisele kehtestati sisenemiskeeld ning ta suunati tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargused
Politsei sai teate, et 4. novembril varastati Kadrina vallas kinnistult haagis Respo, murutraktor Alpina ja murutraktor McCulloch ning tünnisauna kate. Samuti tungiti akna lõhkumise teel sisse kinnistul asuvasse majja, kust varastati laste krossimootorratas. Juhtunu täpsemad asjaolud ning kahju selgitatakse kriminaalmenetluses.

4. novembril teatati politseile, et Rakveres Tuleviku tänaval kortermaja juurest varastati jalgratas. Kahju on umbes 200 eurot.

Ida-Virumaa

Kelmused
Politseile teatati, et 4. oktoobril helistas Narvas elavale 71-aastasele mehele vene keelt kõnelev isik, kes tutvustas end Swedbanki töötajana ja palus avaldajal turvalisuse tagamise ettekäändel sisestada PIN-kalkulaatori koodid. Hiljem avastas kannatanu, et tema pangakontolt on teostatud ülekanded summas 6955 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Politseile teatas Kohtla-Järvel elav 42-aastane naine, et 1. oktoobril helistati talle võõralt telefoninumbrilt ja tutvustati ennast börsimaaklerina. Helistaja palus kannatanul erinevate ettekäänete abil investeerimise eesmärgil vormistada kiirlaenu ja paigalda arvutisse AnyDesk tarkvara, mida kannatanu ka tegi. Kahju on kokku 2450 eurot. Juhtunu täpsed asjaolud on selgitamisel.

Piiriturvalisus

4. novembril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestist väljumisel 1962. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodanikku ning selgus, et ta oli viibinud seadusliku aluseta Eestis kolm päeva. Mehele tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja talle kehtestati sissesõidukeeld kaheks aastaks. Mees suunati tagasi Venemaale.

4. novembril viidi läbi illegaalimenetlus Moldova Vabariigi kodanike suhtes, kes viibisid Eestis seadusliku aluseta. Välismaalastele tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks. 1980. aastal sündinud naisele kehtestati sissesõidukeeld üheks aastaks ja talle määrati rahatrahv 80 eurot.

4. novembril viidi läbi illegaalimenetlus 1984. aastal sündinud Usbekistani Vabariigi kodaniku suhtes, kes viibis Eestis seadusliku aluseta. Mehele tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks, kehtestati sissesõidukeeld kolmeks aastaks ja määrati rahatrahv 400 eurot.

4. novembril saadeti Narva-1 piiripunktist tagasi neli isikut, sest nad ei täitnud Vabariigi Valitsuse korralduses seatud tingimusi.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
4. novembril sai politsei teate, et Pärnus Riia maanteel varastati kauplusest alkoholi. Esialgne kahju on umbes 50 eurot.

Raplamaa

Vargus
4. novembril teatati, et Rapla vallas ühel kinnistul seisnud metallkonteinerist on varastatud murutraktor, muruniiduk ja muruõhutaja. Esialgne kahju on umbes 950 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.