Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 100 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 51 varavastast kuritegu, sealhulgas 34 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 22. Registreeriti 7 inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada 11 inimest. Tabati 2 alkoholijoobes sõidukijuhti.

Piirilt väljastati 17 sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
27. oktoobril teatati, et Lasnamäel Majaka tänaval korteris lõi 58-aastane naine 39-aastast naist. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse, politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

27. oktoobril teatati, et Lasnamäel Pae tänaval korteris toimus kaklus kahe alkoholijoobes naise vahel. Kiirabi toimetas 72-aastase naise haiglasse. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
27. oktoobril teatati, et Kesklinnas Poordi tänaval asuvast ettevõttest varastati kaks mobiiltelefoni ja rahakarp. Kahju kokku umbes 835 eurot.

Kelmus
27. oktoobril alustati menetlust juhtumis, kus 30-aastane naine sai LHV nimelt sms-i, milles oli link, kuhu pidi sisenema, et võtta tagasi väidetav volitamatga tehing. Naine suunati Smart-ID PIN-koode sisestama ja selle tulemusena kanti tema ettevõtte pangakontolt edasi 1500 eurot. Kiire reageerimise ja panga abil õnnestus raha tagasi saada.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
Politseile laekus teade, et Tartus Laia tänava korterist varastati mikrolaineahi, blender, mängukonsool ja kohvimasin. Vargusega tekitatud esialgne kahju on 1537 eurot.

Valgamaa

Asja omavoliline kasutamine
Ööl vastu 27. oktoobrit ärandati Valgas Jakobi tänaval suletud territooriumilt kolm sõidukit – Volkswagen Multivan, Ford Transit ja Opel Vivaro. Masinad leiti järgmise päeva jooksul Valga linnast üles ning teos kahtlustatavatena pidas politsei kinni kolm noorukit. Juhtunu asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine
27. oktoobril sai politsei väljakutse Viljandis Lossi tänava korterisse, kus joobes 39-aastane mees lõi tüli käigus pereliiget. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning viis esmalt kainenema.

Piiriturvalisus
27. oktoobril tõkestati Luhamaa piiripunktis riiki sisenemine Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kes soovis siin külastada veekeskust ning puhata hotellides. Kuivõrd seaduslik alus mehel selleks puudus, väljastati talle sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

28. oktoobril kontrolliti Luhamaa piiripunktis Kasahstani kodanikku ning avastati, et mees oli viibinud Schengeni viisaruumis 14 kalendripäeva seadusliku aluseta, ühe päeva neist Eestis. Isikut karistati rahatrahviga, talle väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti Venemaa Föderatsiooni.

Ööl vastu 28. oktoobrit tõkestati Luhamaa piiripunktis riiki sisenemine Kõrgõzstani kodanikul, kel puudusid asjakohase dokumendid õigustamaks reisi eesmärki ja tingimusi. Talle väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargus
26. oktoobril sai politsei teate, et Väätsa alevikus Põllu tänaval siseneti keldriboksidesse, kust varastati kolm elektritõukeratast ja müntide kogu. Varguste täpsemad asjaolud on selgitamisel. Esialgsel hinnangul on tekitatud kahju kokku ligi 2700 eurot.

Pärnumaa

Vargused
27. oktoobril alustati kriminaalmenetlust selles, et Pärnus Mai tänaval varastati 21. oktoobril rattahoidlast musta värvi tõukeratas. Tekitatud kahju on ligi 350 eurot.

27. oktoobril alustati kriminaalmenetlust selles, et oktoobri keskpaigas varastati Pärnus Tähe tänaval kortermaja eest rattahoidlast lukustatud jalgratas. Tekitatud varaline kahju on ligi 800 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Ida prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Piiriturvalisus

28. septembril tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine viiel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kolmeteistkümnel Moldova kodanikul, kuuel Ukraina kodanikul, ning ühel Ameerika Ühendriikide ja Moldova kodanikul. Tõkestatud isikud ei olnud sõjapõgenikud, neil puudus seaduslik alus Eesti Vabariiki sisenemiseks, sest nende reisi eesmärkide kohta antud ütlused olid ebaselged ja neil puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.