Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 58 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende seas oli 25 varavastast kuritegu, sealhulgas seitse vargust ja üks sõidukivargus või omavoliline kasutamine. Registreeriti kuus inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada üheksa inimest. Tabati kaheksa alkoholijoobes ja kaks narkojoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 217. Piirilt väljastati kolm sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine

7. veebruaril sai politsei teate, et Põhja-Tallinnas lõi 42-aastane naine korteris 56-aastast elukaaslast. Politsei viis naise kahtlustatavana jaoskonda.

7. veebruaril sai politsei teate, et Lasnamäel rünnati korteris 52-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 47-aastase mehe.

Vargus

7. veebruaril sai politsei teate, et eelmisel päeval varastati Lasnamäel naiselt rahakott. Kahju on 3600 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine

7. veebruaril sai politsei teate, et Maardus lõi mees korteris 19-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 23-aastase mehe.

7. veebruaril sai politsei teate, et Maardus löödi 59-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 36-aastase mehe.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine

8. veebruaril teatati, et Tartus Vanemuise tänaval löödi 28-aastast meest. Meedikud andsid kannatanule esmaabi kohapeal, misjärel toimetas politsei mehe üksikasjade selgitamiseks jaoskonda.

Ähvardamine

Politseile laekus teade, et 6. veebruaril ähvardas võõras mees Tartus Soola tänava bussijaamas ühistransporti oodanud 52-aastast meest. Keskealine mees viga ei saanud.

Juhtumid piiril

7. veebruaril kella 12 ajal tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine 54-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul. kelle põhjendused reisi eesmärgi ja Eestis viibimise kohta ei olnud usaldusväärsed. Isikule väljastatud Eesti Vabariigi Schengeni viisa tunnistati kehtetuks ja ta lahkus tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Ööl vastu 8. veebruari kontrolliti Luhamaa piiripunktis Vene numbrimärgiga Volkswageni väikebussi, kust avastati elektrišokirelv ja tsiviilkäibes keelatud nuga. Tolliametnikud konfiskeerisid sõidukist tsiviilkäibes keelatud esemed ning peale menetlustoiminguid lubati juhil riiki siseneda.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

7. veebruaril teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Ahtme maanteel tungis 39-aastasele mehele kallale tema 51-aastane töökaaslane.

7. veebruaril teatati, et Narvas 26. Juuli tänaval asuva korterelamu trepikojas lõi 49-aastast meest 33-aastane mees.

7. veebruaril teatati, et Narvas Kangelaste tänaval asuvas korteris lõi 61-aastast naist tema poeg. Politseinikud pidasid 29-aastase mehe kinni.

Juhtumid piiril

7. veebruaril saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1985. aastal ja 1988. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanikud, kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks ning kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Piiril väljastati sisenemiskeelud ning naised saadeti tagasi Venemaale

7. veebruaril koostati 1996. aastal sündinud Ukraina kodanikule, kes oli Schengeni territooriumil seadusliku aluseta viibinud viis päeva, ettekirjutus riigist lahkumiseks ning talle määrati rahatrahv ja sissesõidukeeld kuueks kuuks.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris teateid olulistest kuritegudest ei registreeritud.