Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 131 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine, 30 varavastast kuritegu, sealhulgas 24 vargust. Registreeriti seitse inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaheksa inimest. Tabati 53 alkoholi- ja üks narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti 545 väärtegu.

Piiril väljastati 11 sisenemiskeeldu ning riigist saadeti välja neli inimest. Registreeriti neli Schengeni viisaeeskirja rikkumist, kaks ebaseaduslikku riigipiiri ületust ning üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

15. veebruaril teatati, et 56-aastane mees lõi Põhja-Tallinnas Kari tänaval asuvas korteris telefoniga oma abikaasat, 46-aastast naist ja tekitas talle valu. Konflikti ajal viibis korteris alaealine laps.

15. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval asuvas korteris toimus ühise alkoholitarbimise käigus konflikt 40-aastase mehe ja 33-aastase mehe vahel. 40-aastane mees toimetati haiglasse, 33-aastane mees kainenema.

15. veebruaril teatati, et 38-aastane mees ründas Pirital Padriku teel asuvas korteris oma elukaaslast, 30-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

15. veebruaril teatati, et Lasnamäel Muhu tänaval asuvas korteris toimus konflikt alkoholijoobes abikaasade, 37-aastase mehe ja 36-aastase naise vahel.

15. veebruaril teatati, et 55-aastane mees lõi Mustamäel E. Vilde teel asuvas korteris oma poega, 16-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid 55-aastase mehe kinni.

15. veebruaril teatati, et väidetavalt tundmatu mees lõi Põhja-Tallinnas Kopli tänaval 58-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi.

Ööl vastu 16. veebruarit teatati, et Lasnamäel Linnamäe teel asuvas meelelahutusasutuses toimus konflikt alkoholijoobes 32-aastase mehe ja samuti alkoholijoobes 40-aastase naise vahel.

Ööl vastu 16. veebruarit teatati, et 46-aastane mees lõi Lasnamäel Raadiku tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 42-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi.

Ööl vastu 16. veebruarit teatati, et Lasnamäel Peterburi teel toimus konflikt teineteisele tuttavate alkoholijoobes 33-aastase mehe ja samuti alkoholijoobes 28-aastase mehe vahel, kes said mõlemad kehavigastusi.

Ööl vastu 16. veebruarit teatati, et Lasnamäel Punasel tänaval löödi 33-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

Ööl vastu 16. veebruarit teatati, et Põhja-Tallinnas Soo tänaval asuvas majas toimus konflikt 52-aastase mehe ja 30-aastase mehe vahel, kellest viimane sai kehavigastusi.

Ööl vastu 16. veebruarit teatati, et Kesklinnas Liivalaia tänaval löödi 18-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

16. veebruaril teatati, et 40-aastane mees lõi Lasnamäel Linnamäe teel 43-aastast meest ja võttis ära viimasele kuuluva püstoli.

16. veebruaril teatati, et 37-aastane mees lõi Lasnamäel Raadiku tänaval asuvas korteris oma ema, 72-aastast naist ja tekitas talle valu.

16. veebruaril teatati, et 35-aastane mees lõi Põhja-Tallinnas Lõime tänaval oma elukaaslast, 47-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

16. veebruaril teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval asuvas söögikohas löödi alkoholijoobes 42-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

17. veebruaril teatati, et 62-aastane mees lõi Põhja-Tallinnas Paldiski maanteel asuvas majas oma endise abikaasa tütart, 37-aastast naist ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

17. veebruaril teatati, et 41-aastane mees lõi Haaberstis Järveotsa teel asuvas korteris oma elukaaslast, alkoholijoobes 46-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi.

17. veebruaril teatati, et alkoholijoobes 49-aastane mees lõi Lasnamäel K. Kärberi tänaval asuvas korteris tuhatoosiga oma abikaasat, samuti alkoholijoobes 48-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

17. veebruaril teatati, et 35-aastane mees ründas Kristiines Iirise tänaval oma endist elukaaslast, 26-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi.

Ähvardamine
Ööl vastu 17. veebruarit teatati, et 58-aastane mees ähvardas Lasnamäel Ümera tänaval endale tundmatut 18-aastast meest noaga. Politseinikud pidasid 58-aastase mehe kinni.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised

15. veebruaril teatati, et 20-aastane mees ründas konflikti käigus Loksa linnas Lasteaia tänaval asuvas majas oma venda, 16-aastast meest.

15. veebruaril teatati, et väidetavalt tuttav mees lõi Aruküla alevikus 33-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi.

Ööl vastu 16. veebruarit teatati, et Paldiskis Sadama tänaval asuva meelelahutusasutuse juures löödi 46-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

Ööl vastu 17. veebruarit teatati, et Maardus Veriheina teel asuvas majas toimus ühise alkoholitarbimise käigus konflikt 37-aastase mehe ja 35-aastase naise vahel, kes said mõlemad kehavigastusi. Konflikti käigus viibisid majas kolm alaealist last.

Juhtumid piiril

14. veebruaril tegid Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse ametnikud kontrollkäigu Tallinnas Kahu tänaval asuvasse majutusasutusesse, kus viibisid viis Moldova Vabariigi kodanikku ja üks Ukraina kodanik. Üks Moldova Vabariigi meeskodanik käitus ametnike vastu agressiivselt ja peeti kinni. Kolm meest viibisid Eestis ilma viibimisaluseta. Kaks isikut väitsid end olevat turistid, kuid ametnike hinnangul oli tegemist ehitajatega, kelle Eestis töötamine ei olnud PPAs registreeritud. Kõigile meestele koostati ettekirjutus Eesti Vabariigist lahkumiseks.

15. veebruaril saabus Moskvast Tallinna lennujaama Armeenia Vabariigi kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

15. veebruaril saabus Kiievist Tallinna lennujaama Ukraina kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

16. veebruaril saabus Moskvast Tallinna lennujaama Vene Föderatsiooni kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta lendas tagasi Moskvasse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised

16. veebruaril teatati politseile, et Luunja vallas Sava külas löödi 50-aastast meest. Lisaks võeti ära tema mobiiltelefon. Juhtunu üksikasju ja lööjat selgitab politsei kriminaaluurimises.

16. veebruari õhtul kella 21 paiku löödi Tartus Ropkamõisa tänava pargis 30-aastast meest. Meedikud viisid kannatanu täiendavaks tervisekontrolliks traumapunkti. Politsei pidas sündmuskoha lähistel kinni 27-aastase mehe ning toimetas ta asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

Ööl vastu 16. veebruari puhkes Tartus Mõisavahe tänava majutusasutuse juures kahe noore naise vahel tüli. Politsei pidas kinni joobes 24-aastase naise ja paigutas ta esmalt arestikambrisse kainenema. Kähmluses kannatada saanud 15-aastase neiu viisid politseinikud asjaolude selgitamiseks esmalt politseimajja.

Ööl vastu 16. veebruari lõi joobes 60-aastane mees Tartus Jaama tänava kohvikus teda korrale kutsunud 62-aastast klienditeenindajat. Naine õnneks viga ei saanud ning meedikute abi ei vajanud. Politsei pidas joobes lööja kinni ning viis ta arestikambrisse kainenema.

16. veebruaril lõi 39-aastane mees Kastre vallas Roiu alevikus 33-aastat abikaasat.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine

Ööl vastu 16. veebruari löödi Valgas J. Kuperjanovi tänaval 26-aastast ja 27-aastast meest. Meestest viimane pöördus esmaabiks traumapunkti. Juhtunu üksikasju ja lööjat selgitab politsei kriminaaluurimises.

Juhtumid piiril

15. veebruari hommikul saabus Luhamaa piiripunkti riiki sisenevale suunale 50-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Piiril väljastati mehele sisenemiskeeld ning ta saadeti tagas Vene Föderatsiooni.

15. veebruaril kontrollisid Lõuna prefektuuri piiriametnikud Põlva linna ehitusettevõtteid selgitamaks, kas sealsetel töötajatel on seaduslik alus Eestis viibimiseks ja siin töötamiseks. Kontrolliti 18 juriidilist ja 59 füüsilist isikut eri rahvusest. Kontrollkäigul avastati üks Ukraina kodanik, kelle lühiajaline töötamine ei olnud enne tööle asumist nõuetekohaselt politseis registreeritud. Talle määrati rikkumise eest 60-eurone rahatrahv. Lisaks tuvastati kolm inimest, kelle töötamine ei olnud töötajate registrisse kantud.

16. veebruaril saabus Koidula piiripunkti riiki sisenevale suunale kaks Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kelle puudusid kehtivad viisad või elamisload riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud ning nad saadeti tagas Vene Föderatsiooni.

16. veebruaril kella 15.20 paiku helistas Peipsi jääle läinud 31-aastane mees Mustvee kordoni piirivalvuritele ning palus abi kaldale jõudmiseks. Piirivalvurid selgitasid vestluses mehega välja tolle asukoha järve jääl. Mehele selgitati, et ta on jõudnud juba üsna kaldale lähedale ning ühiselt tõdeti seejuures, et piirivalvurite abi tarvis polegi. Mees jõudis turvaliselt tagasi kaldale, kus olid ka ülejäänud tema tuttavad.

16. veebruaril kella 16.30 ajal avastasid piirivalvurid Pihkva järvel ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületuse suunaga Venemaa Föderatsioonist Eesti Vabariiki ja tagasi. Juhtumist teavitati Venemaa Föderatsiooni piirivalvet, kes pidas sõiduautoga kontrolljoont ületanud isikud kinni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

17. veebruaril teatati, et Tapa linnas Linda tänaval asuvas haridusasutuses tungisid 15-aastasele neiule kallale kaks tüdrukut.

Vargus

17. veebruaril teatati, et Viru-Nigula vallas Võrkla külas tungiti sisse tallu ning varastati krossimootorratas MotoVert. Kahju on 800 eurot.

Ida-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine

17. veebruaril teatati, et Narvas Tallinna maanteel lasti relvataolisest esemest 40-aastase mehe suunas ning seejärel tungiti talle kallale.

Kehalised väärkohtlemised

15. veebruaril teatati, et Narvas Mõisa tänaval löödi 33-aastast meest.

16. veebruaril teatati, et Sillamäel Kesk tänaval löödi korduvalt 49-aastast meest.

16. veebruaril teatati, et Narvas Fama tänaval löödi 39-aastast meest.

17. veebruaril teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Sõpruse tänaval asuvas korteris lõi 38-aastast naist tema abikaasa. Politseinikud pidasid 38-aastase kahtlustatava kinni.

17. veebruaril teatati, et Kohtla-Järvel Uus tänaval lõi 52-aastane mees korduvalt oma 63-aastast abikaasat.

17. veebruaril teatati, et Kohtla-Järve Sompa linnaosas Humala tänaval lõi 35-aastast naist korduvalt tema abikaasa. Politsei pidas 38-aastase mehe kinni.

17. veebruaril teatati, et Narvas Kreenholmi tänaval asuvas korteris tungis 26-aastasele naisele kallale tema abikaasa. Politsei pidas 25-aastase mehe kinni.

Ähvardamine

15. veebruaril teatati, et Jõhvi linnas Pargi tänaval ähvardas 46-aastane mees 47-aastast meest vägivallaga.

Vargused

16. veebruaril teatati, et Narvas Fama tänaval asuvast kauplusest varastati pardel AEG, neli dušigeeli ja muid esemeid, mille summa ulatus 196 euroni. 37-aastane mees peeti kinni.

17. veebruaril teatati, et Narvas Võidu prospektil asuvas meelelahutusasutuse garderoobist varastati sülearvuti MacBook. Kahju on 1459 eurot.

Juhtumid piiril

15. veebruaril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1989. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kes juhtis Venemaal registreeritud sõiduautot Renault. Mees esitas kontrolliks võltsitud liikluskindlustuspoliisi. Mehele määrati rahaline karsitus ning ta suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

15. veebruaril saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1987. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kes viibis Schengeni territooriumil seadusliku aluseta 39 päeva, neist kõik päevad Eestis. Mehele määrati rahatrahv ning ta lahkus Venemaale.

15. veebruaril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1976. aastal sündinud Ukraina kodanik, kellel puudusid piisavad rahalised vahendid ja asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld.

16. veebruaril kontrollisid piirivalvuris Peipsi järvel 1964. aastast Eesti Vabariigi kodanikku, kes oli järvele väljunud mootorsaaniga Yamaha, kuid ei olnud väljumist registreerinud. Mehele määrati rahatrahv.

16. veebruaril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1983. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld.

17. veebruaril kella 14.30 paiku avastasid Narva kordonid piirivalvurid Narva jõel paadi, mis ületas ajutist kontrolljoont Eesti Vabariigist Venemaale ja tagasi. Paadis viibinud 1983. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanik ja 1984. aastal sündinud Eestis elav Vene Föderatsiooni kodanik kutsuti asjaolude selgitamiseks kordonisse. Paati juhtinud Vene Föderatsiooni kodanikule määrati rahatrahv.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargused

15. veebruaril sai politsei teate, et 48-aastane mees varastas Pärnus Laial tänaval asuvast kauplusest alkoholi ja toiduaineid. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

16. veebruaril sai politsei teate, et Pärnus Lehe tänaval tungiti sisse kohvikusse, kust varastati sigarette ja rahasahtel koos sularahaga. Esialgne varaline kahju on ligi 230 eurot.

Kehalised väärkohtlemised

15. veebruaril sai politsei teate, et Pärnus lõi 26-aastane mees oma 45-astast elukaaslast, tekitades talle füüsilist valu ja tervisekahjustuse.

16. veebruaril sai politsei teate, et Pärnus tungis ühise alkoholi tarvitamise käigus 32-aastane mees kallale oma 31-aastasele elukaaslasele, kellele tekitas füüsilist valu ja tervisekahjustuse.

Raske tervisekahjustuse tekitamine

16. veebruaril sai politsei teate, et Pärnus lõi 27-aastane naine ühise alkoholi tarvitamise käigus oma 38-aastast elukaaslast noaga. Kiirabi toimetas viga saanud mehe haiglasse. Politsei pidas 27-aastase naise kahtlustatavana kinni.

Ähvardamine

17. veebruaril sai politsei teate, et Sindis ähvardas 50-aastane mees oma 50-aastast endist elukaaslast.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine

16. veebruaril sai politsei teate, et Raplas vigastati noaga 47-aastase mehe kätt. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 53-aastase mehe. Täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Saaremaa

Vargused

15. veebruaril sai politsei teate, et Kuressaares Ida tänaval varastati lukustamata trepikojast punast värvi jalgratas Trek. Tekitatud varaline kahju on 250 eurot.

15. veebruaril alustati kriminaalmenetlus selles, et Kuressaares tungiti ajavahemikul 13.-16. veebruarini sisse Tallinna tänaval asuvasse kahte keldriboksi ja varastati jalgratas Trek. Tekitatud varaline kahju on 700 eurot.

15. veebruaril alustati kriminaalmenetlus selles, et Kuressaares tungiti sisse Kotkapoja tänaval asuvasse keldriboksi, kust varastati akutrell, kruvikeerajate komplekt, lõiketangid ja muid tööriistu. Vargusega tekitatu varalist kahju ligi 216 eurot.