Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeris Politsei- ja Piirivalveamet 67 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 37 varavastast kuritegu, sealhulgas 25 vargust ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Eestis ei toimunud mitte ühtegi inimvigastustega liiklusõnnetust. Politsei tabas 16 alkoholijoobes sõidukijuhti ning kolm narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 3 piirilt väljastatud sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Kehalised väärkohtlemised
29. juunil teatati politseile vahejuhtumist Roosikrantsi tänaval asuvas parklas, kus 62-aastane meesterahvas tungis kallale 27-aastasele mehele, tekitades talle valu. 62-aastane mees peeti kinni ja toimetati jaoskonda.

29. juunil teatati politseile peretülist Ümera tänaval asuvas korteris, mille käigus lõi 28-aastane mees oma elukaaslast, 27-aastast naist näkku, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Mees peeti politseinike poolt kinni.

29. juunil teatati politseile peretülist Randla tänaval, mille käigus lõi 56-aastane mees 41-aastast naist, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Politseinike saabumise ajaks oli mees korterist lahkunud.

Vargused
29. juunil alustati menetlust selles, et Vene tänaval asuva maja sisehoovist varastati jalgratas Scott Aspect. Kahjusumma 700 eurot.

29. juunil alustati menetlust selles, et Asula tänaval asuva kortermaja trepikojast varastati jalgratas Romet Orkan. Kahjusumma 260 eurot.

29. juunil alustati menetlust selles, et J. Kunderi tänaval asuva kortermaja trepikojast varastati jalgratas Octane One Prone. Kahjusumma 700 eurot.

29. juunil alustati menetlust selles, et Järve tänavalt varastati jalgratas GTKarakoram. Kahju 1572 eurot.

29. juunil alustati menetlust selles, et Uus-Kalamaja tänaval asuva kortermaja trepikojast varastati jalgratas Bergamont. Kahjusumma 800 eurot.

29. juunil alustati menetlust selles, et Männiku teelt varastati jalgratas Trek. Kahjusumma 300 eurot.

Kelmus
Tallinna kesklinnas asuva kortermaja ühistu teatas, et üks Eestis tegutsev pank teatas neile nende kontole sisse häkkimisest. Kontolt võeti 1200 eurot.

Harjumaa

Vargused
29. juunil alustati menetlust selles, et Jüri alevikus varastati rattahoidlast lukustamata jalgratas Scott. Kahjusumma 650 eurot.

29. juunil alustati menetlust selles, et Kehra linnas asuva kortermaja keldrist varastati jalgratas Romet Jolene. Kahjusumma 500 eurot.

29. juunil alustati menetlust selles, et Kostiranna külast varastati treiler ja mootorpaat. Teataja nägi oma treilerit ja paati viimati 2009. aastal. Kahjusumma kokku 10700 eurot.

Juhtumid piiril
29. juunil kontrolliti Tallinna Lennujaamas lennuga Kiievist saabunud kolme Ukraina kodanikku. 1966. aastal sündinud mees, 1986. aastal sündinud mees ja 1990. aastal sündinud naine. Isikutele koostati sisenemiskeelud ja nad lahkusid lennuga Kiievisse.

29. juunil viidi läbi illegaalimenetlused kolme Usbekistani Vabariigi kodaniku suhtes: 1996. sündinud mees, 1996. sündinud mees ja 1996. sündinud mees. Neile koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 30 päeva jooksul ja sissesõidukeeldu ei kohaldatud.

29. juunil viidi läbi illegaalimenetlus 1978. aastal sündinud Ukraina kodaniku suhtes, kes viibis Eestis 29 päeva seadusliku aluseta.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Alaealise kallutamine alkoholi tarvitamisele
29. juunil pidasid politseinikud Tartus bussijaama lähistel kinni joobes 42-aastase mehe, kes olid seal samas pakkunud alaealistele tubakatooteid ja alkoholi. Noorukid olid pakutavast keeldunud. Mees toimetati kuriteos kahtlustatavana arestimajja.

Süütamine
Ööl vastu 25. juunit sai häirekeskus teate, et Tartus Mämmimetsa teel põleb elumaja terrass, kust tuli levis ka elumajja. Päästjad kustutasid põlengu, inimesed viga ei saanud. Juhtu täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaaluurimises.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
29. juunil sai politsei teate, et Rakvere linna tööstushoones tekitas 44-aastane mees 44-aastasele naisele füüsilist valu. Mees on kahtlustatavana kinni peetud.

29. juunil sai politsei väljakutse Tapa linna korterisse, kus 25-aastane joobes poeg lõi oma ema. Mees on kahtlustatavana kinni peetud.

Ida-Virumaa

Ähvardamine
29. juunil teatati politseile, et Mustanina külas ähvardas 31-aastane mees kolme inimest noaga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Vargus
29. juunil alustati kriminaalmenetlus selles, et Kohtla-Järvel varastati Mõisa teel asuvast kauplusest kaupa.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
29. juunil sai politsei teate, et Haapsalus Kopli tänaval löödi 40-aastast meest, kes sai viga.

Vargus
29. juunil sai politsei teate, et Haapsalus Posti tänaval asuvas kaupluses varastati mobiiltelefon Huawei. Vargusega tekitati kahju ligi 800 eurot.

Pärnumaa

Vargus
30. juunil alustati kriminaalmenetlust selles, et Sindis varastati eramu hoovist robot-muruniiduk Honda. Vargusega tekitati kahju ligi 2100 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
26. juunil sai politsei teate, et Pärnus asuvas majutusasutuses ründas 56-aastane mees ettevõttes töötavat 55-aastast naist, kes sai viga.

Raplamaa

Asja rikkumine ja hävitamine
29. juunil sai politsei teate, et Rapla vallas Kabala külas lõhuti tootmishoone katusel asuv piksekaitse kaabel, katuse kattematerjali ja ventilatsiooni katteid. Teoga tekitati kahju ligi 5000 eurot.

Asja omavoliline kasutamine
29. juunil alustati kriminaalmenetlust selles, et 28. juunil kasutas 31-aastane naine Kohilas Kase tänaval omaniku loata 40-aastase mehe kasutuses olnud sõiduautot Mercedes ja põhjustas sellega liiklusõnnetuse. Teoga tekitatud kahju on selgitamisel.