Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 84 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 40 varavastast kuritegu, sealhulgas 27 vargust (kolm sõidukitest ja kolm eluruumidest). Registreeriti kuus inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada seitse inimest. Tabati 18 alkoholijoobes ja kaks narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 324 väärtegu. Registreeriti üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

3. juunil teatati, et Lasnamäel Majaka tänaval löödi 28-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

Juhtumid piiril

3. juunil saabusid Kiievist Tallinna lennujaama kolm Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Meestele väljastati sisenemiskeeld ja nad viibivad lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

3. juunil saabus Moskvast Tallinna lennujaama Tai Kuningriigi kodanik, kellel puudus viisa või elamisluba Eestisse sisenemiseks. Naisele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

3. juunil tegi Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik ettekirjutuse Eestist lahkumiseks Ukraina kodanikule, kes tabati päev varem autoroolist alkoholijoobes. Mehe pikaajaline viisa tunnistati kehtetuks, lisaks sai ta kolmeks aastaks sissesõidukeelu.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Omavoliline sissetung

3. juuni teatati, et Peipsiääre vallas Sipelga külas on sisse murtud eramusse, kust varastati digiboks, raadio ja DVD-mängija. Vargusega tekitatud kahju on 180 eurot.

Valgamaa

Vargus

3. juunil teatati politseile, et Valga vallas Raavitsa küla avalikus parklas seisnud Mercedese veokist on varastatud 350-liitrit diislikütust. Vargusega tekitatud kahju on 460 eurot.

Viljandimaa

Vargus

3. juunil avastati, et Mulgi vallas Morna külast on varastatud maastikuveok Dumper Ausa. Vargusega tekitatud kahju on 13 000 eurot.

Juhtum piiril

3. juuni hommikul avastasid Mustvee kordoni piirivalvurid Praagalt Peipsi järve pool liikuva mootorpaati, mille juht ei olnud piiriveekogule väljumist nõuetekohaselt registreerinud. Piirivalvurid määrasid juhile rikkumise eest 40-eurose rahatrahvi. Lisaks selgitati paadijuhile, et piiriveekogule kaldast enam kui kilomeetri kaugusele minnes tuleb järvele minek registreerida. Seda saab teha veebirakenduses www.piiriveekogu.ee või lähimasse kordonisse helistades.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus

3. juunil teatati politseile, et 30. mail varastati Rakveres Laada tn mobiiltelefon iPhone 6S. Kahju on 350 eurot.

Ida-Virumaa

Vargused

1. juunil varastati Narvas Tallinna mnt asuvas kaubanduskeskuses järelevalveta jäetud mobiiltelefon Samsung Galaxy S9. Kahju on 500 eurot.

Ööl vastu 3. juunit varastati Sillamäel Tööstuse tn pargitud veoautost 300 liitrit diiselkütust. Kahju on 390 eurot.

2. juuni öösel varastati Kohtla-Järvel Pärna tn ehitusobjekti territooriumilt perforaator Dewalt. Kahju on 250 eurot.

3. juunil püüdis Narvas Fama tn asuvast poest 60-aastane mees, kes paneb toime vargusi süstemaatiliselt, varastada kaupa summas ligi neli eurot. Turvamees pidas varga kinni ja andis politseile üle.

Omastamine

3. juunil teatati politseile, et Narvas Puškini tn korterist omastati teler. Kahju on 650 eurot.

Kehalised väärkohtlemised

1. juunil lõi Alutaguse vallas kodus alkoholijoobes 55-aastane mees oma 78-aastast onu, tekitades eakale mehele füüsilist valu ja vigastusi. Lööja on kahtlustavana kinni peetud.

3. juunil tekkis Jõhvis Jaama tn kortermaja trepikojas abikaasade vahel tüli, mille käigus lõi 35-aastane mees 37-aastast abikaasat, tekitades naisele füüsilist valu.

3. juunil tiris Jõhvis Narva mnt maja ees tundmatu mees 10-aastast last kõrvast, tekitades poisile füüsilist valu.

Juhtumid piiril

3. juunil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel jalgsi piiripunkti saabunud 1983. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikku. Mehe ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged ja tal puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi. Välismaalasele väljastati sissesõidukeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

3. juunil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel piiripunkti saabunud 1977. aastal ja 1978. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikke. Meeste ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged, tal puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi. Meestele väljastati sisenemiskeelud ning nad saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargused

3. juunil sai politsei teate, et 76-aastane mees üritas Pärnus Turu tänaval asuvast kauplusest varastada alkoholi, kuid tegu jäi lõpule viimata ja ta peeti turvatöötajate poolt kinni ja anti üle politseile Vargusega tekitati kahju ligi kaks eurot.

3. juunil sai politsei teate, et Pärnus Ranna tänaval asuvalt ehitusplatsilt varastati elektrilisi tööriistu. Vargusega tekitati kahju ligi 1000 eurot.

3. juunil sai politsei teate, et Paikuse alevikus varastati kahest lukustatud ehitusjärgus olevast eramust muuhulgas soojapuhur, dušisegisti, löökdrell ja raadio. Vargusega tekitati kahju ligi 1050 eurot.