Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti politsei- ja piirivalveametis 85 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 41 varavastast kuritegu, sealhulgas 27 vargust. Tabati kolm alkoholi- ja kuus narkojoobes sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
15. oktoobril teatati, et Mustamäel E. Vilde teel ründas 25-aastane mees oma endist elukaaslast, 23-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
15. oktoobril teatati, et Kesklinnas Kevade tänavalt on varastatud tõukeratas väärtusega 600 eurot.

Kelmused
15. oktoobril alustati menetlus juhtumis, kus 33-aastasele kannatanule loodi vale ettekujutus tegelikuest asjaoludest, lubades võimalust maakleri vahendusel kaubelda kasumiga kauplemisplatsvormidel. Kannatanu võimaldas tuvastamata isikutele kaugjuurdepääsu oma arvutile AnyDesk programmi vahendusel ja teostas nende juhendamisel enda kontolt kaardimakseid kogusummas 9430 eurot. Tegelikult rahalisi vahendeid välja võtta ei saa ja nõutakse aina erinevaid juurdemakseid erinevatel ettekäänetel.

15. oktoobril alustati menetlus juhtumis, kus 40-aastasele naisele helistati näiliselt panga telefoninumbrilt ja paluti läbi PIN-kalkulaatori sisestada oma PIN-koodid. Tegelikult oli tegu kelmidega, kes kandsid kontolt edasi 5900 eurot.

Harjumaa

Vargus
15. oktoobril teatati, et Laitse külas murti sisse soojakusse, kust varastati erinevat tehnikat, tööriistu ja kütusepaak. Kahju 1350 eurot.

Juhtum piiril
15. oktoobril viis Põhja prefektuuri ametnik läbi illegaalimenetluse 1989. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodaniku suhtes, kes viibis Schengeni riikide territooriumil 42 päeva seadusliku aluseta. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeeld kolmeks kuuks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised
15. oktoobril sai politsei väljakutse Tartus Jaama tänavale, kus joobes 36-aastane mees oli löönud oma õde. Politsei pidas mehe kinni ning toimetas esmalt arestikambrisse kainenema. Naine meedikute abi ei vajanud.

15.oktoobril puhkes Tartus Rahu tänava korrusmajas tüli 33-aastase mehe ja tema elukaaslase vahel. Tüli päädis rüselusega, milles naine viga sai. Politsei pidas mehe kinni ning toimetas arestimajja, naise viisid korrakaitsjad esmaabiks traumapunkti.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine
15. oktoobril sai politsei teate, et Viljandi vallas löödi 35-aastast meest. Mees pöördus tervisekontrolliks traumapunkti ning juhtunu täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus
Oktoobrikuu algul avastati, et Viljandi vallas Mustla alevikus on seisva Volkswageni küljest varastatud sidurikoda. Kahju on selgitamisel.

Juhtum piiril
15. oktoobril kella 21 ajal pidas Saatse kordoni piirivalvetoimkond Setomaa vallas Lutepää külas kinni Eestis seadusliku aluseta viibiva Venemaa Föderatsiooni kodaniku, kes asjaolude selgitamiseks kordonisse toimetati.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
15. oktoobril teatati politseile, et Rakvere vallas varastati maja juurde pargitud autolt lisakaugtuled. Esialgne kahju on umbes 1000 eurot.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
15. oktoobril teatati politseile, et Narvas ründas eramus 48-aastane mees oma abikaasat, tekitades talle füüsilist valu. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

15. oktoobril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Puru tee korteris lõi 39-aastane mees teist meest, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Ähvardamised
15. oktoobril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Olevi tänava korteris ähvardas 33-aastane mees teist meest.

15. oktoobril teatati politseile, et Kohtla-Järvel ähvardas eramus 45-aastane mees oma abikaasat. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Vargused
15. oktoobril teatati politseile, et Jõhvis Narva maantee garaažist varastati akutrell, lihvimismasin, keevitusaparaat ja muid tööriistu. Vargusega tekitati kahju 1400 eurot.

15. oktoobril teatati politseile, et Toila valla garaažist varastati rehve, kaks ketaslõikurit, autoakud ja värvipüstol. Esialgne kahju on 1100 eurot.

15. oktoobril teatati politseile, et Toila valla garaažist varastati torude kinnitused ja muid esemeid. Esialgne kahju on umbes 330 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Kehaline väärkohtlemine
15. oktoobril sai politsei teate, et Hiiumaal tõukas 44-aastane mees oma 38-aastast endist abikaasat, kes kukkus ja sai viga.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
15. oktoobril sai politsei teate, et Tori vallas eramajas lõi 26-aastane mees oma 30-aastast elukaaslast.

15. oktoobril sai politsei teate, et Pärnus korterelamus lõi 32-aastane mees oma 48-aastast elukaaslast, kes sai viga.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
15. oktoobril alustati kriminaalmenetlust selles, et nädala alguses lõi 43-aastane mees Rapla vallas korteris oma 39-aastast elukaaslast.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.