Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 158 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 84 varavastast kuritegu, sealhulgas 50 vargust. Registreeriti üks inimvigastusega liiklusõnnetus, milles sai vigastada kaks inimest. Tabati kaks alkoholijoobes sõidukijuhti. Piiril väljastati sisenemiskeelde üks ja Eestist saadeti välja kaks inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
26. mail teatati politseile, et Mustamäel Mustamäe teel lõi 44-aastane mees rusikaga enda elukaaslast, 37-aastast naist. Politsei pidas mehe kinni.

26. mail teatati politseile, et Kesklinnas Pirita teel olevas majutusasutuses tekitati kehavigastusi 40-aastasele mehele. Kiirabi viis mehe haiglasse. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad menetluses.

Vargused
26. mail teatati politseile, et Haaberstis Tanuma tänaval varastati lukustamata kuurist öö jooksul trimmer ja mootorsaag. Kahju on 1000 eurot.

26. mail teatati politseile, et Haaberstis Paldiski maanteel asuvas ostukohas varastas 31-aastane naine teleri. Kahju on ligikaudu 1000 eurot. Politsei pidas naise kinni.

Juhtumid piiril
26. mail viidi läbi illegaalimenetlus 1974. aastal sündinud Ukraina kodanikust mehe suhtes, kes oli Eestis viibinud seadusliku aluseta 18 päeva. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja määrati sissesõidukeeld neljaks kuuks.

26. mail saabus Tallinna lennujaama Ukraina kodanikust mees, kes pidanuks 28. maini olema eneseisolatsioonis. Juhtunust teavitati terviseametit.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
26. mail sai politsei teate, et Pärnus lõi seni tuvastamata isik 32-aastast naist, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.
Looma julm kohtlemine

26. mail teatati politseile, et Saarde vallas leidis 38-aastane mees hoovist oma kassi, keda oli õhupüssist tulistatud. Looma vigastused olid nii rasked, et ta tuli eutaneerida.

Kelmus
26. mail alustati kriminaalmenetlust selles, et märtsis leidis 35-aastane mees välismaiselt internetileheküljelt endale sobiva sõiduauto ning võttis ühendust müüjaga. Mees tasus nii auto eest kui muude nõutud maksete eest. Autot mees siiani kätte saanud ei ole. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 19 660 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
26. mail õhtul lõi alkoholijoobes 30-aastane mees Jõgeval Piiri tänava pargis 30-aastast meest terava esemega selga ja vahele läinud 22-aastast naist kätte. Kannatanud toimetati Tartu ülikooli kliinikumi, kust naine peale esmaabi andmist kodusele ravile lubati. Politsei pidas lööja kuriteos kahtlustatavana kinni. Juhtunu täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Tartumaa

Kelmus
26. mail pöördus politsei poole Tartus elav mees, kelle sõnul on tema isikuandmeid kasutades võetud erinevatest kohtadest kiirlaene ning sõlmitud järelmaksulepinguid. Kelmusjuhtumiga tekitatud kahju on ligemale 13 000 ning selle täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus
21. mail varastati Tartus Vaksali tänava rattaparklast halli värvi Aben Racer jalgratas. Kahju on 350 eurot.

Viljandimaa

Vargus
26. mail peeti Viljandis Tallinna tänava kaupluses kinni mehed, kes varastasid poest 300 euro väärtuses alkohoolseid jooke. Kuriteos kahtlustatavad mehed toimetati asjaolude selgitamiseks jaoskonda. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Vargused
26. mail sai politsei teate Kohtla-Järvel Põhja allee kauplusesse, kust 44-aastane mees varastas ligikaudu 45 euro eest erinevaid tooteid. Kaupluse turvamees pidas mehe kinni ning andis üle politseile.

26. mail sai politsei väljakutse Narvas Kreenholmi tänava kauplusesse, kust 58-aastane mees varastas alkoholi. Süstemaatiliselt vargusi toime pannud mees peeti politsei poolt kinni.

Kelmused

26. mail sai politsei teate, et ühele Narva elanikule helistas võõras inimene, kes ütles, et naise kontol on tehtud kahtlaseid tehinguid, mis tuleks peatada. Naisele selgitati, kuidas neid tehinguid peatada. Kui naine oli selgituste järgi käitunud, siis selgus, et tema nimele on võetud järelmaks 6500 euro ulatuses.

26. mail teatas 19-aastane mees politseile, et tema teadmata ja nõusolekuta on kasutatud tema isikuandmeid ning vormistatud Jõhvis Pargi tänava kaupluses mobiiltelefoni ost järelmaksuga. Kahju on 800 eurot.

26. mail sai politsei teate, et Narvas elavale naisele saadeti tundmatult numbrilt SMS, kus teatati, et väidetavalt on naise sugulased hädas ja selleks, et neid aidata, on vaja jagada enda pangaandmeid. Naine saatis oma andmed ning naise nimele vormistati ligikaudu 1243 euro ulatuses laene.

Juhtumid piiril
26. mail kell 02.42 tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine 1958. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused.

26. mail kell 20.20 tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine 1973. aastal sündinud Ukraina kodanikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused.

26. mail kell 22.40 esitas Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1984. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik veoautode terminalis võltsitud veoauto kui ka haagise tehnoülevaatuse sertifikaadid. Talle väljastati sisenemiskeeld, mehe kinnipidamine asendati maksega riigituludesse ja tema Eesti viisa tunnistati kehtetuks.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.