Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 76 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 43 varavastast kuritegu. Lähisuhtevägivalla teateid oli 24.

Juhtus üks inimkannatanuga liiklusõnnetus. Juhtimiselt kõrvaldati neli joobekahtlusega sõidukijuhti.


PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Vargus
27. veebruaril teatati, et Pirital koduhoovis seisvast autost varastati tulirelv ja sularaha umbes 900 eurot. Juhtumi asjaolud on selgitamisel.

LÕUNA PREFEKTUUR

Viljandimaa

Valeraha teade
Politseile anti teada, et sularahakeskuses avastati võltsimistunnustega 50-eurone paberraha kupüür, mis saadeti ekspertiisi.

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestasid piirivalvurid Kagu piiripunktides Eestisse sisenemise ühel Moldova kodanikul. Tõkestamise põhjus seisnes selles, et inimesel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks ja ta andis reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi. Välismaalasele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaale.

27. veebruaril avastasid piirivalvurid ebaseadusliku piiriületuse Pihkva järvel ühe inimese poolt Eesti Vabariigist Venemaale. Piiri ületanud Eesti kodanik toimetati Värska teenindusse, kus talle määrati rahatrahv summas 160 eurot.

27. veebruaril kontrollisid piirivalvurid Peipsi järvel viibinud inimest, kelle puhul ilmnes, et ta polnud ennast piiriveekogu rakenduses registreerinud. Vestluse käigus selgus, et mees oli proovinud ennast küll registreerida, kuid tehnilise vea tõttu polnud see õnnestunud. Mehel paluti oma asjad korda teha ning talle tehti suuline hoiatus.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
27. veebruaril laekus politseile teade, et Kunda linnas on sissemurtud ukseluku lõhkumise teel garaaži ja varastatud elektrigeneraator, rehvid, gaasiballoon ja arvuti koos printeriga. Vargusega tekitatud kahju on 1700 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
27. veebruaril tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine kuuel Moldova, viiel Gruusia ning kahel Venemaa ja Iisraeli kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.