Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 78 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 24 varavastast kuritegu, sealhulgas 17 vargust. Registreeriti kolm inimvigastusega liiklusõnnetust, milles sai viga neli inimest. Tabati neli alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 583.

Piiril registreeriti 13 sisenemiskeeldu ning riigist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

26. veebruaril teatati, et Mustamäel Eduard Vilde teel asuvas bussipeatuses lõi tundmatu mees klaaspudeliga 41-aastast meest ning tekitas talle vigastusi.

26. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Süsta tänaval asuvas korteris toimus 54-aastase naise ja 46-aastase mehe vahel konflikt. Selle tagajärjel sai mees vigastada.

26. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Puhangu tänaval lõi 43-aastane mees 50-aastast naist ning tekitas talle vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

26. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Puhangu tänaval lõi 52-aastane naine terava esemega 53-aastast meest ning tekitas talle vigastusi. Mees toimetati haiglasse, naine jaoskonda.

Vargus

26. veebruaril teatati, et Lasnamäel Ümera tänaval asuvast ehitusobjektilt varastati tööriistu. Esialgne kahju on 1320 eurot.

Harjumaa

Ähvardamine

26. veebruaril teatati, et Kose alevikus asuvas korteris ähvardas 29-aastane mees elukaaslast, 27-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Kehaline väärkohtlemine

26. veebruaril teatati, et Kuusalus Kiiu alevikus lõi tuttav mees 54-aastast naist ning 59-aastast meest ja põhjustas neile valu.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised

26. veebruaril kella 18.40 paiku teatati, et Tartus Vaba tänaval ründas joobes klient 31-aastast taksojuhti. Politsei pidas 51-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetas esmalt arestikambrisse kainenema. Taksojuht viga ei saanud.

26. veebruari päeval puhkes Tartus Kesk tänaval kahe tuttava noore naise vahel kähmlus, milles sai viga 15-aastane neiu. Juhtunu üksikasju selgitab politsei edasises uurimises.

26. veebruaril lõi 57-aastane mees Luunja vallas Talli tänava korteris 65-aastast naist. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Juhtumid piiril

26. veebruari ennelõunal tõkestati Koidula maanteepiiripunktis Eestisse sisenemine kuuel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kelle põhjendused reisi eesmärgi ja Eestis viibimise kohta ei olnud usaldusväärsed. Isikutele väljastatud Eesti Vabariigi Schengeni viisad tunnistati kehtetuks ning nad saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

26. veebruaril kontrollisid Lõuna prefektuuri piiriametnikud Võrumaal asuvaid tootmisettevõtteid selgitamaks, kas seal töötavatel isikutel on seaduslik alus riigis viibimiseks ja töötamiseks. Reidil kontrolliti ühte juriidilist ja kaheksat füüsilist isikut eri rahvusest. Kontrollkäigul avastati üks Moldaavia kodanik, kelle lühiajaline töötamine ei olnud enne tööle asumist nõuetekohaselt politseis registreeritud. Menetlustoiminguteks toimetati isik politseimajja.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

Politsei sai teate, et 24. veebruaril löödi Viru-Nigula alevikus 39-aastast meest. Mehel oli tekkinud konflikt inimestega, kes olid pidulikul lipu heiskamisel ning keda häiris autost kostuv vali muusika. Täpsemad asjaolud selguvad kriminaalmenetluse käigus.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

26. veebruaril teatati, et Kohtla-Järvel Sinivoore tänaval asuvas korteris tungis 46-aastane mees kallale 69-aastasele naisele ja 75-aastasele mehele. Politsei pidas kahtlustatava kinni.

26. veebruaril teatati, et Narvas A-A. Tiimanni tänaval lõi 63-aastast naist korduvalt tema tütar. Politseinikud pidasid 40-aastase naise kinni.

Ähvardamine

26. veebruaril teatati, et Kohtla-Järvel Järveküla teel asuvas kaupluses ähvardati 14-aastast neiut.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
26. veebruaril teatati politseile, et Märjamaa vallas ründas 41-aastane mees tuttavat 60-aastast meest ja põhjustas sellega füüsilist valu ja tervisekahjustuse. Politsei pidas ründaja kahtlustatavana kinni.