Politseis registreeritud sündmused

15.-17. juulini registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 137 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas kolm avaliku korra rikkumist, 44 varavastast kuritegu, sh 33 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid laekus politseile 154. Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Tabati 26 alkoholijoobes sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
15. juulil teatati, et Mustamäel Ehitajate teel korteris lõi 39-aastane mees oma endist elukaaslast, 36-aastast naist näkku. Politseinikud pidasid mehe kinni.

15. juulil teatati, et Kesklinnas Koidu tänaval korteris lõi 49-aastane mees oma elukaaslast, 48-aastast naist näkku. Mees lahkus enne politsei saabumist.

15. juulil teatati, et Lasnamäel Katusepapi tänaval korteris tekkis konflikt elukaaslaste, 45-aastase mehe ja 33-aastase naise vahel. Konflikti käigus said mõlemad osapooled vigastada, ühtlasi olid mõlemad ka alkoholijoobes.

16. juulil teatati, et Nõmmel Pargi tänaval majas ründas alkoholijoobes 39-aastane mees oma endist elukaaslast, 43-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

16. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Telliskivi tänaval ründas seni tuvastamata mees 31-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

17. juulil teatati, et Lasnamäel Raadiku tänaval tekkis kaklus 54-aastase ja 38-aastase mehe vahel, mille käigus said mõlemad viga. Kiirabi vaatas mehed üle.

17. juulil teatati, et Haaberstis ründas 43-aastast naist talle tuttav mees. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Harjumaa

Avaliku korra raske rikkumine
16. juulil teatati, et Maardus lasi 39-aastane mees õhupüssiga hoone akendesse. Politseinikud pidasid mehe kinni.

16. juulil teatati, et Maardus lasi 39-aastane mees maja hoovis relvataolisest esemest paar lasku õhku. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Kehalised väärkohtlemised
15. juulil teatati, et Peetri alevikus korteris ründas 47-aastane mees noaga 33-aastast meest. Kannatanu toimetati haiglasse, kus talle anti esmaabi. Politseinikud pidasid ründaja kinni.

15. juulil teatati, et Lääne-Harju vallas talus tõukas alkoholijoobes 55-aastane mees 49-aastast naist vastu rindkere ja lõi pudeliga oma elukaaslast, 57-aastast naist. Politsei saabudes oli mees lahkunud.

16. juulil teatati, et Maardus korteris tekkis konflikt elukaaslaste vahel. Mõlemal osapoolel tuvastati vigastused, samuti olid mõlemad alkoholijoobes. Konflikti juures viibisid ka alaealised lapsed.

17. juulil teatati, et Kaasiku külas ründas 29-aastane mees ühise alkoholitarvitamise käigus oma sõpra, 36-aastast meest. Politseinikud pidasid ründaja kinni.

Piiriturvalisus
14. juulil viis Põhja prefektuuri ametnik läbi illegaalimenetluse 1994. aastal sündinud Usbekistani Vabariigi kodaniku suhtes, kes saabus Schengeni alale 30. jaanuaril 2021 töötamise eesmärgil, kuid praeguseks hetkeks oli ta viibinud Schengeni riikides ebaseaduslikult 124 päeva. Samuti töötas mees Eestis ebaseaduslikult. Mehele määrati kiirmenetluse otsusega rahatrahv summas 600 eurot. Koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati 3 aastaks Schengeni sissesõidukeeld.

17. juulil teatati Tallinna lennujaama kaotatud/leitud asjade letist, et sinna on toodud lennujaama julgestuse G4S poolt ära antavast pagasist pärit reisikott, millest avastati läbivalgustuse käigus kasteet. Tallinna piiripunkti ametnikud koostöös Maksu- ja Tolliameti ametnikega avasid reisikoti ja avastasid sealt ühe kasteedi, mis on tsiviilkäibes keelatud külmrelv. Koti avamise juures asja omaniku ei viibinud. Vormistati vallasasja läbivaatuse protokoll.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
17. juuli õhtul sai politsei väljakutse Tartus Rahu tänaval maja juures, kus tüli käigus tõukas ja lõi üks mees teist meest, kes sai viga.

Vargused
17. juuli öösel tungiti Tartus Laial tänaval sisse kohvikusse, kus vandaalitseti ja varastati umbes 1000 eurot sularaha.

17. juulil avastati, et Tartus Ilmatsalu tänaval korterisse on sisse murtud ning varastatud vanad telefonid ja kuldehted. Kahju on umbes 500 eurot.

Valeraha teade
Politsei sai teate, et Tartus Ülikooli tänaval avastati sularahaautomaadist võltsimistunnustega 500-eurone rahatrahv, mis saadeti ekspertiisi.

Piiriturvalisus
16. juulil avastasid piirivalvurid ajutise kontrolljoone ühe paatkonna ebaseadusliku ületuse Põlvamaal Lämmijärvel. Paati juhtinud 37-aastasele mehele määrati rahatrahv. Mees ise selgitas, et navigatsiooniseade oli kehvasti töötanud ning pealekauba ei teadnud ta, et toodrid, millest ta mööda sõitis, on piirirežiimitähised.

17. juulil kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel 27-aastast Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis 23 päeva seadusliku aluseta, neist ühe päeva Eestis. Mehele määrati rahatrahv, koostati lahkumisettekirjutus ning kohaldati kolmeks kuuks sissesõidukeeld.

IDA PREFEKTUUR
Ida-Virumaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine
16. juuli öösel lõi naine Sillamäel Viru puiesteel korteris noaga selja piirkonda oma abikaasat, kes sai viga. Politsei pidas naise kuriteos kahtlustatavana kinni.

Kehalised väärkohtlemised
14. juuli õhtupoolikul tekkis Kohtla-Järvel Põhja-Alleel korteris tüli, mille käigus lõi mees oma elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

15. juuli õhtul lõi mees Kohtla-Järvel Aia tänaval korteris oma endist elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

16. juuli ennelõunal lõi seni tuvastamata mees Kohtla-Järvel Kalevi tänaval kaupluse juures meest, kes sai viga. Politsei uurib juhtunut kriminaalmenetluses.

16. juuli öösel lõi mees Narvas Tallinna maanteel maja juures oma abikaasat, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

16. juulil südaöö paiku lõi mees Kohtla-Järvel Ahtme maanteel korvpalliväljakul talle tuttavat naist, kes sai viga. Politsei pidas lööja kuriteos kahtlustatavana kinni.

17. juuli õhtupoolikul lõi seni tuvastamata mees Kohtla-Järvel Maleva tänaval rusikaga meest, kes sai viga. Politsei uurib juhtunut kriminaalmenetluses.

17. juuli varahommikul tõukas ja lõi mees Kohtla-Järvel Aruserva tänaval majas oma abikaasat, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

17. juuli öösel väärkohtles mees Sillamäel Kesk tänaval baaris ja baarist lahkudes tänaval oma endist elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
15. juulil sai politsei teate, et Järvamaal Türi vallas löödi 80-aastast naist. Politseinikud pidasid kahtlustavana kinni naise 45-aastase poja.

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
16. juulil sai politsei teate, et Haapsalus löödi 31-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 37-aastase mehe.

Pärnumaa

Avaliku korra raske rikkumine
17. juuli varahommikul sai politsei teate, et Pärnus löödi ööklubis 44-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 42-aastase mehe.

Kehalised väärkohtlemised
15. juulil sai politsei teate, et Pärnus löödi 50-aastast naist.

16. juulil teatati politseile, et Pärnumaal Põhja-Pärnumaa vallas löödi korteris 34-aastast meest.

Vargus
17. juulil teatati politsei, et Põhja-Pärnumaa vallas Rae külas varastati garaažist erinevaid tööriistu. Kahju on kokku ligi 2600 eurot.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
17. juulil sai politsei teate, et Raplas löödi korteris 24-aastast naist.

Vargus
15. juulil teatati politseile, et Raplamaal Kehtna vallas haagissuvila Tabbert 5000 registreerimisnumbriga 036BU koos selles olnud tööriistadega. Kahju on kokku ligi 3000 eurot.