Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeval 85 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 42 varavastast kuritegu, sealhulgas 31 vargust. Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Tabati kaheksa alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 227.

Registreeriti kolm piirilt väljastatud sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
14. novembril teatati, et Kristiines Algi tänaval asuvas korteris lõi 46-aastane mees oma abikaasat, 38-aastast naist.

14. novembril teatati, et Lasnamäel Pae tänaval asuvas korteris lõi 36-aastane naine oma endist abikaasat, 33-aastast meest.

14. novembril teatati, et Lasnamäel Raadiku tänaval löödi 18-aastast meest.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
14. novembril teatati, et Tartus J. Kuperjanovi tänava kortermaja keldriboksi juurest varastati tööriistu. Kahju on 1000 eurot.

14. novembril teatati, et Tartus Riia tänava kaubanduskeskusest varastati rohelist värvi Pepe Jeansi nahktagi. Kahju on 300 eurot.

Juhtumid piiril
14. novembri kella 11.20 ajal saabusid Koidula piiripunkti riiki sisenevale suunale kaks eakamat Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel puudusid piiriületuseks kehtivad viisad. Piiripunkti saabunud abielupaarile väljastati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

14. novembril kontrollisid piiriametnikud ühes tööinspektsiooni spetsialistidega Tartu linna ettevõtetes töötavaid inimesi tuvastamaks, kas nende siin viibimine ja töötamine on nõuetekohaselt registreeritud. Kokku kontrolliti 8 juriidilist ja 38 füüsilist isikut erinevatest rahvustest. Kontrollkäigul avastati neli Valgevene ja kolm Ukraina kodanikku, kelle lühiajaline töötamine ei olnud enne tööle asumist nõuetekohaselt politseis registreeritud. Neile kõigile määrati väärteomenetluses rahalised karistused. Lisaks avastasid ametnikud kontrollkäigul, et neist kahel puudus sootuks ka seaduslik alus riigis viibimiseks. Neile koostasid ametnikud lisaks rahatrahvile ka vabatahtliku lahkumise tähtajaga ettekirjutuse.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
14. novembril teatati, et Narva linnas Tallinna maanteel asuvas korteris lõi 38-aastast meest tema isa. Politsei pidas 78-aastase mehe kahtlustatavana kinni ja toimetas ta arestimajja kainenema.

Vargused
14. novembril teatati, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Ritsika tänaval kahjustati sõiduautot Peugeot ja varastati sõiduki rehvid koos valuvelgedega. Kahjusumma on täpsustamisel.

14. novembril teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Ahtme maanteel varastati mobiiltelefon Samsung Galaxy, telefoni kaaned, pangakaart ja juhiluba. Kahju on 715 eurot.

Juhtum piiril
14. novembril avastas Narva kordoni välijuht soojaveekanalil õlireostuse, mis jõudis Mustajõe jõkke ja liikus Narva jõe suunas. Päästeamet paigaldas soojaveekanalile 60 meetri ulatuses absorbeerivaid poome. Reostuse allikat ei õnnestunud tuvastada. Juhtumiga tegeleb edasi Keskkonnainspektsioon.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa
Asja rikkumine ja hävitamine
14. novembril alustati kriminaalmenetlus selles, et ajavahemikul 23. oktoobrist kuni 4. novembrini on Hiiumaal Heltermaa külas lõhutud suvila aknad ja nende kaudu tubadesse visatud roiskunud vedelikku sisaldanud pudelid ja kanister. Teoga pandi toime vara rikkumine, millega tekitati varalist kahju üle 5000 euro.
Järvamaa

Vargus
14. novembril sai politsei teate, et Järva vallas Ervita külas varastati maja eest ettevõttele kuulunud vihmaveesüsteemi rennid ja allavoolutorud. Tekitatud varaline kahju on ligi 1200 eurot.

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
14. novembril sai politsei teate, et Lääne-Nigula vallas lõi 40-aastane naine 38-aastast naist, kes sai viga.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.