Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 77 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine ja 36 varavastast kuritegu, sealhulgas 27 vargust (eluruumidest kaks) ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti 10 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 10 inimest. Tabati üheksa alkoholijoobes sõidukijuhti ja üks narkojoobes sõidukijuht. Eestist saadeti välja kaks inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Kehalised väärkohtlemised
13. mail teatati, et Kesklinna linnaosas P. Süda tänaval korteris lõi 39-aastane alkoholi tarvitanud mees enda endist elukaaslast, 25-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kelmused
13. mail alustati menetlust selles, et Kesklinna linnaosas helistati 57-aastasele mehele väidetavalt Swedpangast ning küsiti kannatanu pangatunnust ja paluti kinnitada koodid. Kannatanu avastas hiljem, et tema arvelt on varastatud 995 eurot.

13. mail alustati menetlust selles, et aprillikuus leidis 22-aastane naine veebilehelt flegma.com töökuulutuse, kus pakuti firma Everypay AS nimelt kaugtööd finantsülekannete tegemiseks firma klientidele. Naine jättis lehele enda kontaktid, mispeale võttis temaga ühendust väidetavalt Everypay AS esindaja. Naisele selgitati töö sisu ning paluti siseneda internetipanka ja end tuvastada Smart-ID-ga. Seejärel vormistati naise nimele kiirlaen summas 500 eurot ning see summa kanti edasi teisele kontole. Hiljem tehti naise ja tema poja kontodelt veel mitmeid makseid erinevatele kontodele. Kokku tekitatud kahju 771 eurot.

13. mail teatas Põhja-Tallinna linnaosas elav 31-aastane mees, et tema PayPali kontolt on võetud raha summas 299 eurot.

13. mail teatas 43-aastane mees, et tema panga kontolt on tehtud tema enda teadmata hulganisti erinevaid makseid kokku summas 491.22 eurot.

Harjumaa

Kelmus
Kahtlustuse järgi tegi 35-aastane naine 2018. aastast alates Maardu linnavalitsuse sotsiaalabiosakonnale igal kuul taotluse toimetulekutoetuse saamiseks, kuid seda tehes esitas ta valeandmeid. Maardu Linnavalitsusele tekitati rahalist kahju üle 14 000 euro.
Juhtumid piiril
13. mail koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 10 päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeeld üheks aastaks 1980. aastal sündinud Usbekistani Vabariigi kodanikule. Mees viibis Schengeni territooriumil ebaseaduslikult 237 päeva.

13. mail lahkusid lennuga Tallinnast Paphosele kolm Eesti Vabariigi kodanikku, kes rikkusid eneseisolatsiooni nõudeid. Info edastati Terviseametile.
13. mail lahkusid lennuga Tallinnast Istanbuli Venemaa Föderatsiooni ja Türgi Vabariigi kodanik, kes rikkusid eneseisolatsiooni nõudeid. Info edastati Terviseametile.
LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kelmus
Politseile laekus teade, et üks Jõgevamaa proua tutvus kuid tagasi internetis mehega, kes väitis end missioonil olema. Mehe ja naise vahel tekkisid usalduslikud suhted kuniks härra avaldas soovi naisele külla tulla. Selleks oli naisel vaja aga teha korduvaid ülekandeid pea sajatuhande euro ulatuses. Kuivõrd naisel endal sellist summat kuskilt võtta ei olnud, laenas ta erinevatelt teenusepakkujatelt raha juurde. Kahjuks mees aga naisele külla ei jõudnudki ning mõistes, et tegu võib olla pettusega pöördus naine politsei poole. Kelmusjuhtumi üksikasju uurib nüüd politsei kriminaalmenetluses.

Tartumaa

Varguskatse
Ööl vastu 13. maid murti Tartu vallas Tila külas sisse ehitussoojakusse, kuid vargus jäi lõpule viimata käivitunud häiresignalisatsiooni tõttu. Kurjategijad põgenesid ning juhtunu täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
Ööl vastu 13. maid sai politsei väljakutse Valgas Kesk tänavale, kus 41-aastane mees oli rünnanud ja ähvardanud oma elukaaslast. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning juhtunu täpsemaid asjaolusid selgitatakse kriminaaluurimises.

Juhtum piiril
13. mail kella 20.35 paiku avastasid piirivalvurid Peipsi järvest vette lastud nakkevõrgud. Piirivalvurid eemaldasid nakkevõrgud veest ning toimetasid need keskkonnainspektsioonile üleandmiseks kaldale.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
13. mail alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Narvas P. Kerese tänaval maja juures lõi 15-aastane noormees teist noormeest, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Ähvardamine
13. mail sai politsei väljakutse Kohtla-Järvele Vahtra tänavale, kus tekkis sõnavahetus kahe üksteisele võõra mehe vahel. Üks meestest haaras seepeale relvataolise eseme, tegi teise mehe suunas lasu ning põgenes tõukerattal. Keegi viga ei saanud. Politseipatrullid asusid põgenenud meest otsima ning tabasid ta mõnekümne minuti möödudes Kalevi tänavalt. Politsei pidas 27-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ja selgitas, et esialgsetel andmetel kasutati ähvardamisel stardipüstolit. Üksikasju uuritakse edasi kriminaalmenetluses.

Vargused
13. mail alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Kohtla-Järvel varastati garaažiboksist katalüsaatoreid, aku ja teisi esemeid. Kahju on umbes 3000 eurot.

13. mail sai politsei teate, et Kohtla-Nõmmel on ebaseaduslikult puid langetatud ja need omakorda varastatud. Kahju on umbes 500 eurot.

Kelmused
Politseile laekus teade, et 11. mail helistati Viber mobiiliäpi kaudu ühele Narva elanikule ja öeldi, et tema kontol on tehtud kahtlasi tehinguid, mis tuleks kiirelt blokeerida. Selleks paluti mehel sisestada Smart-ID PIN-koodid, mida mees ka tegi. Tegelikult oli tegu kelmiga, kes võttis kannatanu kontolt 640 eurot. Politsei uurib juhtunut kriminaalmenetluses.

13. mail alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et ühele Narva elanikule helistas end pangatöötajana esitlenud inimene, kes küsis naise PIN-koode, mille naine ka helistajale andis, misjärel varastas kelm tema kontolt 1800 eurot. Üksikasju uuritakse edasi kriminaalmenetluses.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
13. mail sai politsei teate, et Türi vallas eramaja juures läks 28-aastane naine kallale oma tuttavale 26-aastasele naisele, kes sai viga.

Pärnumaa

Vargused
13. mail teatati politseile, et varem vargusi toime pannud 51-aastane naine varastas Pärnus Riia maanteel poest tarbekaupa ja kosmeetikatooteid. Politsei pidas naise kahtlustatavana kinni.

13. mail sai politsei teate, et ööpäeva jooksul on Pärnus Paide maanteel sisse tungitud korterisse, kust on varastatud elektrilisi tööriistu. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 320 eurot.

Avaliku korra raske rikkumine
13. mail sai politsei teate, Pärnus õuealal ähvardas 44-aastane mees töönoaga oma tuttavat 54-aastast meest. Keegi viga ei saanud ja politsei pidas 44-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Raplamaa

Vargus
13. mail teatati politseile, et mai alguses on Kehtna vallas Staadioni teel kõrvalhoonest varastatud Makita kaasaskantav raadio, kaks reisikohvrit, telk ja viis magamiskotti. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 330 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.