Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 154 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks raske tervisekahjustuse tekitamine, kaks avaliku korra rasket rikkumist, 66 varavastast kuritegu, sealhulgas 50 vargust (neli eluruumidest) ja kolm sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Lähisuhtevägivalla teateid oli 131. Nädalavahetuse jooksul juhtus neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai viga neli inimest. Liikluses tabati 37 alkoholijoobes sõidukijuhti.

Piirilt väljastati 18 sisenemiskeeldu, tuvastati kolm Schengeni viisaeeskirja rikkumist. Tabati kaks Eestis ebaseaduslikult viibivat inimest ja registreeriti üks riigipiiri ebaseaduslik ületamine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
16. septembril teatati, et Kesklinnas Vana-Viru tänaval toimus kaklus kolme mehe vahel, kiirabi toimetas ühe neist haiglasse. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

17. septembril teatati, et 22-aastane naine lõi Kesklinnas Harju tänaval klaasiga 43-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi.

17. septembril alustati menetlust selles, et Kesklinnas Vana-Viru tänaval löödi 25-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

17. septembril teatati, et 25-aastane naine lõi Kesklinnas Viru väljakul 24-aastast naist ja tekitas talle valu.

17. septembril teatati, et Kesklinnas Vana-Posti tänaval asuvas meelelahutusasutuses toimus konflikt 31-aastase mehe ja 19-aastase naise vahel. Juhtunu asjaolud on täpsustamisel.

17. septembril teatati, et Kesklinnas Vana-Posti tänaval asuvas meelelahutusasutuses löödi 26-aastst meest ja tekitati talle kehavigastusi.

17. septembril teatati, et Lasnamäel P. Pinna tänaval toimus konflikt 36-aastase, 25-aastase ja 24-aastase mehe vahel. Juhtunu asjaolud on täpsustamisel.

17. septembril teatati, et Põhja-Tallinnas Toompuiesteel rünnati 34-aastast meest.

17. septembril teatati, et Kesklinnas Lastekodu tänaval löödi 40-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

17. septembril teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval asuvas korteris toimus konflikt 38-aastase naise ja 33-aastase mehe vahel.

18. septembril teatati, et Kesklinnas Vana-Posti tänaval asuvas klubis lõi 23-aastane mees 25-aastast meest.

18. septembril sai politsei väljakutse Põhja-Tallinna Lõime tänava kortermajja, kus 50-aastane mees oli löönud terava esemega 40-aastast meest. Politseinikud pidasid 50-aastase mehe kinni.

18. septembril teatati, et Lasnamäel Punase tänava kortermajas lõi 35-aastane mees oma abikaasat, 33-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargused
16. septembril teatati, et Kristiines Kuldnoka tänaval lõhuti Volvo aken ja varastati sõidukist jalgratas ja spordikott. Kogukahju 708 eurot.

17. septembril teatati, et 40-aastane mees varastas Lasnamäel Priisle teel majast metalli ja tööriistu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
17. septembril teatati, et Paldiskis Rae tänaval rünnati 74-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

Võltsitud tähtsa isikliku dokumendi hankimine, kasutamine ja kasutada andmine
17. septembril esitas 22-aastane Ukraina kodanik Rae vallas politseinikule kontrolliks võltsitud juhiloa.

Vargused
16. septembril teatati, et Kuusalu vallas murti sisse kuuri, kust varatasti murutraktor. Kahju 2000 eurot.

16. septembril teatati, et Saue vallas on sisse murtud korterisse, kust varastati sularahakarp, mündid topsist ja võtmete kott. Kahju 12 000 eurot.

Piiriturvalisus
18. septembril ei lubatud Tallinna lennujaamas lennule kaht Eesti Vabariigi kodanikku, kuna nad olid joobeseisundis. Mees suundus tagasi koju ja naine toimetati kainestusmajja.

18. septembril koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld 1 aastaks ja 6 kuuks 1979. aastal sündinud Usbekistani Vabariigi kodanikule. Mehel oli Slovakkia viisa alusel õigus siseneda selle kehtivuse perioodil Schengeni viisaruumi kaks korda. Slovakkia viisa kehtivusperioodi jooksul oli mees sisenenud Schengeni viisaruumi viis korda.

18. septembril koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati kolmeks aastaks sissesõidukeeld Kirgiisi Vabariigi kodanikule, kuna ta viibis Schengeni alal ebaseaduslikult 389 kalendripäeva. Ka määrati mehele rahatrahv.
IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
16. septembril teatati politseile, et Tapal Põllu tänaval lõi 35-aastane mees omavahelise konflikti käigus 66-aastast meest. Politseinikud pidasid lööja kahtlustatavana kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab kriminaalmenetlus.

Vargus
16. septembril teatati politseile, et täpselt tuvastamata ajal on Haljala vallast Põdruse külas asuvast garaažist varastatud ehitusmaterjalidest papprulle. Kahju on kokku 1500 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

16. septembril teatati politseile, et Tapal Eha tänaval asuva maja tagant varastati keti lõhkumise teel lukustatud roller. Kahju on 500 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
18. septembril teatati politseile, et Narvas Energia tänaval asuvas korteris lõi 34-aastane mees 30-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

18. septembril teatati politseile, et Narvas Energia tänaval asuvas korteris lõi 36-aastane mees 57-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

18. septembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Metsapargi tänaval lõi 40-aastane mees omavahelise konflikti käigus 35-aastast meest. Politseinikud pidasid lööja kahtlustatavana kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab kriminaalmenetlus.

18. septembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Sõpruse tänaval tekitas 23-aastane mees füüsilisi vigastusi 21-aastasele naisele. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

17. septembril teatati politseile, et Narvas P. Kerese tänaval tekitas 41-aastane mees füüsilisi vigastusi 48-aastasele naisele. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

16. septembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Kesk tänaval lõi 52-aastane mees omavahelise konflikti käigus 62-aastast meest. Politseinikud pidasid lööja kahtlustatavana kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab kriminaalmenetlus.

16. septembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Aru tänaval tekitati füüsilisi vigastusi 78-aastasele mehele. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab kriminaalmenetlus.

16. septembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Kalevi tänaval tekitati füüsilisi vigastusi 49-aastasele mehele. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab kriminaalmenetlus.

Ähvardamine
Politseile teatati, et 17. septembril ähvardasid tundmatud noormehed Kohtla-Nõmmel elavat 36-aastast naist.

17. septembril teatati politseile, et Narvas Vahtra tänaval ähvardas 52-aastane mees 65-aastast naist tervisekahjustuse tekitamisega.

Vargus
Politseile teatati, et ajavahemikul 16.-17. septembrini varastati Narvas Energia tänavale pargitud sõiduauto Peugeot. Juhtunu täpsemad asjaolud, sealhulgas kahju summa, selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Politseile teatati, et 16. septembril varastati Kohtla-Nõmmel väljaku tänaval asuvast garaažist tööriistu. Kahju on kokku 2560 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Asja rikkumine ja hävitamine
Politseile teatati, et ajavahemikul 16.-17. septembrini kahjustati Narvas Sõtke külas sinna pargitud sõiduautot BMW. Esialge kahju on 5000 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.

Asja omavoliline kasutamine
16. septembril sai politsei teate, et Sillamäel Geoloogia tänavalt ärandati omavoliliselt sõiduauto Honda Civic. Politseinikud leidsid auto hiljem üles ja alustasid juhtunu täpsemate asjaolude välja selgitamiseks kriminaalmenetlust.

Vägivald võimuesindaja vastu
17. juulil lahendas politsei Jõhvis Narva maanteel väljakutset, kus teatati kaklusest. Politseinike saabudes püüdis 52-aastane joobes mees lüüa üht asjaolusid selgitama tulnud politseinikku. Keegi viga ei saanud, mees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni ja toimetati Viru Vanglasse.

Piiriturvalisus

16. septembril tuvastati Narva-1 piiripunktis viisaeeskirja rikkumine kahel Venemaa kodanikul, ühel India, Moldova, Iisraeli ning Kasahstani kodanikul. Neile määrati rahatrahv, kohaldati riiki sisenemise keeld ning koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks seitsme päeva jooksul.

16. septembril tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine 16 Venemaa Föderatsiooni kodanikul ja kolmel Ukraina kodanikul ning Narva-2 piiripunktis kahel Venemaa kodanikul. Tõkestatud isikud ei olnud sõjapõgenikud ning neil puudus seaduslik alus Eesti Vabariiki sisenemiseks, sest isikute reisi eesmärkide kohta antud ütlused olid ebaselged ja neil puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

17. septembril tuvastati Narva-1 piiripunktis viisaeeskirja rikkumine kahel Venemaa kodanikul. Neile määrati rahatrahv, kohaldati riiki sisenemise keeld ning koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks seitsme päeva jooksul.

17. septembril tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine kaheksa Venemaa Föderatsiooni kodanikul ja kolmel Ukraina kodanikul ning Narva-2 piiripunktis viiel Venemaa kodanikul. Tõkestatud isikud ei olnud sõjapõgenikud ning neil puudus seaduslik alus Eesti Vabariiki sisenemiseks, sest isikute reisi eesmärkide kohta antud ütlused olid ebaselged ja neil puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

18. septembril avastasid piirivalvurid, et Narva jõel ületas väikepaat kahe isikuga pardal ebaseaduslikult ajutist kontrolljoont Eestist Venemaale ja tagasi. Paadijuht toimetati menetlustoiminguteks piirivalvekordonisse.

18. septembril tuvastati Narva-1 piiripunktis viisaeeskirja rikkumine kahel Venemaa kodanikul ja ühel Kasahstani kodanikul. Neile määrati rahatrahv, kohaldati riiki sisenemise keeld ning koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks seitsme päeva jooksul.

18. septembril tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine 13 Venemaa Föderatsiooni kodanikul, ühel Moldova ja ühel Iisraeli kodanikul ning Narva-2 piiripunktis ühel Venemaa kodanikul. Tõkestatud isikud ei olnud sõjapõgenikud ning neil puudus seaduslik alus Eesti Vabariiki sisenemiseks, sest isikute reisi eesmärkide kohta antud ütlused olid ebaselged ja neil puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Kelmus
Politseisse pöördus Põlvamaal elav naine, kes langes investeerimiskelmide ohvriks. Nimelt helistati naise mobiiltelefonile ning pakuti investeerimisvõimalust, mille peale lasi naine endale luua investeerimiskonto, kuhu mitmete ülekannetega uu vältel umbes 40 000 eurot kandis. Kelmusjuhtumi üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised
18. septembril sai politsei väljakutse Luunja valda, kus 26-aastane mee oli tüli käigus löönud oma elukaaslast. Juhtunu täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

17. septembril teatati, et Tartus Kastani tänava korteris lõi joobes24-aastane mees oli abikaasat. Juhtunu üksikasju uurib politsei kriminaalmenetluses.

16. septembril sai politsei väljakutse Kastre valda, kus 40-aastane joobes mees oli löönud oma elukaaslast. Politsei pidas mehe kinni ning juhtuju täpsemaid asjaolusid selgitatakse kriminaalmenetluses.

Avaliku korra rakse rikkumine
Ööl vastu 17. septembrit tehti pommiähvardus Tartus Riia tänaval asuvale Tartu politseimajale. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni joobes 30-aastase mehe. Lõhkekeha ei leitud ning kõrvalistele inimestele oht puudus.

Piiriturvalisus
Möödunud nädalavahetusel tõkestati Kagu piiripunktides riiki sisenemine viiel Ukraina ja kümnel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kuna neil puudus seaduslik alus riiki sisenemiseks, ka polnud nende ütlused reisi eesmärgi kohta usaldusväärsed, mistõttu väljastati neile sisenemiskeelud ning nad saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

16. septembril kontrollisid piirivalvurid Võrumaal Setomaa valla üht ettevõtete selgitamaks, kas inimesed töötavad ettevõtetes seaduslikult. Tuvastati neli välismaalast, kelle lühiajaline töötamine Eestis ei olnud nõuetekohaselt registreeritud. Ettevõttes töötanud ning seadust rikkunud välismaalased toimetati menetlustoiminguteks piirivalvekordonisse, kus neile kõigile rahatrahv määrati.

16. septembril peeti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel kinni Kasahstani Vabariigi kodanikud, kes olid viibinud Schengeni viisaruumis 10 kalendripäeva seadusliku aluseta. Isikutele kohaldati kolmeks kuuks sissesõidukeeld, neile koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks, misjärel lubati neil riigist lahkuda.

17. septembril kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis riiki siseneda soovinud Ukraina numbrimärgiga Toyota sõidukit ning avastasid, et selle juhi esitatud juhiload on võltsing. Kuna mees oli nõus menetluskulude ja võimaliku karistusena mõistetava rahalise karistuse asendamise maksega riigituludesse, siis kriminaalmenetlust ei alustatud. Ta tasus riigituludesse 350-eurot ning peale esmaseid menetlustoiminguid lubati tal oma teekonda jätkata.

17. septembril kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis riiki siseneda soovinud Moldova numbrimärgiga Nissani sõidukit ning avastasid, et selle juhi esitatud auto registreerimistunnistus on võltsing. Autopass võeti hoiule ning mehe suhtes alustati menetlust. Peale esmaseid toiminguid suundus juht koos masinaga tagasi Venemaa Föderatsiooni.

18. septembril avastasid piirivalvurid, et Luhamaa maanteepiiripunkti saabunud Poola numbrimärgiga veokis ei kasutata sõidumeerikus juhikaarti. Juhile määrati liiklusseaduse rikkumise eest rahatrahv ning ta suundus Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR
Pärnumaa

Avaliku korra raske rikkumine
17. septembril sai politsei teate, et Pärnus Aia ja Karja tänavate ristmikul lõid noormehed 41-aastast meest, kes sai viga. Lööjate isikud on kindlakstegemisel.

Vargus
16. septembril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et augusti lõpus võeti võõraid kütusekaarte kasutades Pärnus Niidu tänaval tanklast diiselkütust. Tekitatud kahju on üle 1220 euro.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.