Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 82 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 38 varavastast kuritegu, sealhulgas 15 vargust. Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaks inimest. Tabati kolm alkoholijoobes sõidukijuhti ja üks narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti 222 väärtegu.

Registreeriti üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine, piirilt väljastati kolm sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja kaks isikut.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

31. jaanuaril teatati, et Nelgi tänava korteris tungiti peretüli käigus kallale 37-aastasele naisele. Politseinikud pidasid kahtlustatavana kinni 50-aastase mehe.

31. jaanuaril teatati, et Pae tänava korteris löödi peretüli käigus 43-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 37-aastase mehe.

31. jaanuaril teatati, et Pae tänava korteris toimus konflikt kahe joobes elukaaslase vahel, mille käigus mõlemad said viga. Politseinikud viisid joobes ja agressiivse 37-aastase naise kainenema.

31. jaanuaril teatati, et Madara tänava eramus rünnati peretüli käigus 34-aastast naist. Politseinikud pidasid kahtlustatavana kinni 44-aastase mehe.

31. jaanuaril teatati, et Paasiku tänaval tekkis konflikt kahe naabri vahel, mille käigus ründas 83-aastane naine võtmekimbuga 61-aastast naist. Kannatanu viidi kiirabiga tervisekontrolliks haiglasse. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja viisid ta politseijaoskonda.

31. jaanuaril teatati, et Pae tänaval ründas tundmatu mees 33-aastast meest noaga. Kannatanu viidi tervisekontrolliks haiglasse. Lööjaid tabada ei õnnestunud.

31. jaanuaril teatati, et Kopli tänava korteris löödi ühise alkoholitarvitamise käigus 61-aastast naist noaga. Kannatanu viidi haiglasse. Politseinikud pidasid kahtlustavana kinni 60-aastase mehe.

Vargused

31. jaanuaril teatati, et Lehe tänaval tungiti sisse ehitusjärgus majja. Kahju on selgitamisel.

31. jaanuaril teatati, et Narva maanteel unustas avaldaja pangaautomaadi juurde sülearvuti Asus. Kahju on 1700 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeval ei laekunud politseile Lõuna-Eestis teateid märkimisväärsetest kuritegudest.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

31. jaanuaril teatati, et Narvas Rahu tänaval asuvas korteris löödi 19-aastast neiut.

Vägivald võimuesindaja vastu

31. jaanuari hommikul kella 6 paiku viskas 31-aastane mees Narvas Energia tänaval asuva ühiselamu koridoris patrullpolitseinikku haamriga. 41-aastane politseinik viga ei saanud. Patrull viibis sündmuskohal seoses väljakutsega peretülile. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

Juhtumid piiril

31. jaanuaril saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1994. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kes viibis Schengeni territooriumil seadusliku aluseta kümme päeva, neist ühe päeva Eestis. Mehele määrati rahatrahv ning ta lahkus Venemaale.

31. jaanuaril saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1967. aastal ja 1997. aastal sündinud Kirgiisi Vabariigi kodanikud, kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Nad andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Piiril väljastati sisenemiskeelud, nende viisad tunnistati kehtetuks ning nad saadeti tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Omavoliline sissetung

31. jaanuaril sai politsei teate, et Pärnus Mai tänaval tungiti akna avamise teel sisse korterisse. Lõhkumise ja vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Vargus

31. jaanuaril sai politsei teate, et Pärnus Papsaare külas siseneti rõduukse klaasi lõhkumise teel elumajja ja varastati sealt 3000 eurot. Koos rõduukse lõhkumisega tekitati varalist kahju 3200 eurot.

Kehaline väärkohtlemine

31. jaanuaril sai politsei teate, et Lääneranna vallas tungisid seni tuvastamata mehed kallale 21-aastasele mehele, kes sai viga.

Raplamaa

Vargus

31. jaanuaril sai politsei teate, et Hageri külas varastati kinnistul asuvatelt traktoritelt üle 100 liitri diiselkütust ja kaks akut. Samuti teatati, et samal kinnistul asuvalt veoautolt Volvo varastati aku. Tekitatud varaline kahju on ligi 650 eurot.