Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 85 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 43 varavastast kuritegu, sealhulgas 29 vargust ja kaks sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kuu inimest. Tabati viis alkoholijoobes sõidukijuhti. Piiril väljastati kolm sisenemiskeeldu. Registreeriti üks piirirežiimi rikkumine, kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist ning Eestist saadeti välja kaks inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
20. juulil teatati, et Sõle tänaval asuva kortermaja trepikojas läks üks naaber teisele kallale. 69-aastane naine tundis valu. Juhtunu täpsemate asjaolude selgitamiseks alustati menetlus.

20. juulil teatati, et Vana-Rannamõisa teel asuvas majutusasutuses lõi 56-aastane mees 54-aastast naist, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Mees peeti kinni.

20. juulil teatati, et Tallinnas Pärnu maanteel sõitvas liinibussis kaklesid bussijuht ja reisija. 32-aastasel mehel tuvastati kehavigastused ning juhtunu täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks alustati kriminaalmenetlust.

Kelmused
20. juulil alustati menetlust selles, et 23-aastasele mehele helistati ning esitleti end pangatöötajana. Mehele öeldi, et keegi on tahtnud tema kontaktandmeid muuta ning seoses sellega peab mehe konto pangas blokeerima. Mehelt küsiti erinevaid andmeid tema kohta, sealhulgas tema pangakaardi numbrit. Konto blokeerimise kinnitas mees oma Smart-ID koodidega. Peale kõnet helistas mees ise Swedpanka ja sai teada, et tema kontolt on tehtud ülekanne summas 465 eurot ning pangal õnnestus mehele raha tagastada.

20. juulil alustati menetlust selles, et 57-aastasele mehele helistati ning tutvustati end Swedpanga töötajana. Kokku helistati mehele mitmetelt numbritelt mitu korda ning helistajad teadsid mehe ees- ja perekonnanime, küsisid tema isikukoodi nelja viimast numbrit ja panga kasutajatunnust, mille mees ka ütles. Mehele öeldi, et tema nimel on tehtud tehing, mille blokeerimiseks on vaja sisestada Smart-ID paroolid, mida mees ka tegi. Selle tulemusena tehti mehe kontolt ülekanne summas 9000 eurot.

Vargused
20. juulil teatati, et Viljandi maanteel asuva kortermaja eest on varastatud lukustatud jalgratas Fuji Traveler. Kahjusumma 500 eurot.
Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine20. juulil teatati peretülist Viimsi vallas, mille käigus läks 25-aastane mees kallale 20-aastasele naisele, tekitades talle valu. Politsei jõudes oli mees sündmuskohalt lahkunud.

20. juulil teatati, et seni tuvastamata isikud peksid Laulasmaa külas 48-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab kriminaalmenetlus.

Vargused
20. juulil teatati, et Viimsi vallas asuvast restoranist varastati vara väärtuses 584 eurot.

20. juulil teatati, et Rae vallas asuvalt sõiduautolt on varastatud vasak peegel. Kahjusumma 450 eurot.

20. juulil teatati, et Jõelähtme vallas asuvast hoonest on varastatud tööriistu. Kahjusumma ligikaudu 3500 eurot.

20. juulil teatati, et Loo alevikus asuva tankla rattahoidlast varastati jalgratas Merida. Kahjusumma 340 eurot.

Juhtumid piiril
20. juulil saabusid lennuga Kiievist kolm Ukraina kodaniku: 1989. aastal sündinud naine, 1986. aastal sündinud mees, 1986. aastal sündinud mees. Isikutel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning ühel isikul puudusid piisavad elatusvahendid, arvestades riigis viibimise kestust. Isikutele koostati piiril väljastatud sisenemiskeelud ning toimetati Tallinna kordoni patrulli poolt Kinnipidamiskeskusesse kuni tagasilennu võimaluseni.

20. juulil viidi läbi illegaalimenetlus 1979. aastal sündinud Tadžikistani Vabariigi kodanikust mehe suhtes, kes viibis Eestis seadusliku aluseta 197 päeva. Talle kohaldati aastane sissesõidukeeld.
LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Vargus
19. juulil avastati, et Põlva vallas Mammaste külas on sisse murtud ehitusjärgus elumajja ja kõrvalhoonesse ning varastatud seif, tööriistu ja teisi esemeid. Kahju on selgitamisel.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
21. juulil sai politsei väljakutse Tartu valda eramusse, kus 39-aastane mees ründas oma 39-aastast elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Vargused
Politseile laekus teade, et Tartu vallas Tabivere alevikus varastati kaupluse laost sigarette. Kahju on ligi 1000 eurot.

Politseile teatati, et Tartus Sõpruse puiesteel trepikojast on varastatud jalgrattad Scott ja Merida. Kahju on selgitamisel.

Viljandimaa

Vargused
20. juuli õhtupoolikul sai politsei teate, et Viljandis Ilmarise tänaval kaupluses küsis üks klient kuldketti näha ning kui selle enda kätte sai, siis põgenes. Vargusega tekitatud kahju on 5495 eurot. Kuriteos kahtlustatava mehe isikut tuvastab politsei käimasolevas kriminaalmenetluses.

Politseile laekus teade, et 16. juulil varastati Viljandi vallas Kaavere külas kõrvalhoonest metalli, 10 liitrit bensiini ja õlleankur. Kahju on 350 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
20. juulil sai politsei väljakutse Kohtla-Järvel Outokumpu tänava kortermajja, kus naabrite vahel tekkis tüli ning viga sai 28-aastane naine. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
20. juulil teatati politseile, et Narvas Tallinna maantee ettevõtte ruumidesse on akna kaudu sisse tungitud ning varastatud kohvimasin. Esialgne kahju on 500 eurot.

Omastamine
20. juulil teatati politseile, et 68-aastase mehe väikelaev on tema tuttava poolt omastatud. Esialgne kahju on 5000 eurot.

Piiriturvalisus
20. juulil avastasid Vasknarva kordoni piirivalvurid, et paat kahe inimesega on Narva jõel ajutisele kontrolljoonele lähemal kui lubatud on. Pardal olnud inimestele määrati 80 eurot trahvi.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kelmus
20. juulil sai politsei teate, et viimase nädala jooksul on 74-aastase mehe pangakaardiga omavoliliselt korduvalt sooritatud erinevaid makseid ning võetud välja sularaha. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 5400 eurot.

Pärnumaa

Kelmused
20. juulil teatati politseile, et nädala eest helistati 25-aastasele mehele ühest pangast ning öeldi, et tema kontole on võetud laenu. Helistaja rääkis vene keeles ja veenis meest enda isikukoodi, panga kasutajatunnust ja pangakonto viimaseid numbreid andma. Lisaks paluti mehel sisestada Smart ID rakenduses PIN1 ja PIN2 koodid, mida mees ka tegi. Seejärel tehti mehe pangakontolt omavoliliselt 860 eurone ülekanne ühele välismaisele pangakontole. Kohe pärast tehingut võttis mees ühendust oma pangaga, kust kinnitati, et nemad ei ole mehele helistanud. Pank tegi koheselt maksetagastuse päringu ning summa laekus mehe kontole tagasi.

20. juulil sai politsei teate, et kaks kuud tagasi võeti ühendust 62-aastase naisega ning julgustati teda investeerima. Vene keelt kõnelenud helistaja palus naisel alla laadida AnyDesk rakendus, mille abil sai ta juurdepääsu naise arvutile ning tegi naise pangakontolt esimese makse investeeringuks. Seejärel loodi naisele ettekujutus, et tema raha kasvab kiiresti ning ärgitati teda uuteks investeeringuteks erinevatest pankadest raha juurde laenama. Naine taotles mitmest pangast laenu ning kogu laenusummat kasutati koheselt uuteks investeeringuteks. Lõpuks soovis naine enda investeeritud raha välja võtta, ent seda talle ei võimaldatud. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 28 800 eurot.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine

20 juulil sai politsei teate, et Ruhnu sadama muuli ääres ründasid kaks seni tuvastamata isikut 38-aastast naist, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

Andra Jundas
PPA pressiesindaja
53 069 928