Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti politsei- ja piirivalveametis 68 teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 34 varavastast kuritegu, sealhulgas 25 vargust. Registreeriti üks inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai üks inimene viga. Tabati kuus alkoholijoobes sõidukijuhti. Eestist saadeti välja kolm isikut, lisaks tuvastati kolm Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
3. mail teatati politseile kaklusest Linnamäe teel korteris, mille käigus tekitas 49-aastane mees kehavigastusi 38-aastasele mehele. Ründaja peeti politseinike poolt kinni.

3. mail teatati politseile peretülist Jõe tänaval korteris, milles said tüli käigus viga 23-aastane mees ja 27-aastane naine.

Kelmus
3. mail alustati menetlust selles, et 22-aastasele naisele helistanu tutvustas end pangatöötajana ja väitis, et naise kontolt üritab keegi raha varastada. Naisele öeldi, et selle takistamiseks peab paigaldama kontole kaitse ning küsiti temalt PIN-koode, mille naine ka andis. Hiljem selgus, et naise kontolt võeti üle 2400 euro.

Vargused
3. mail sai politsei teate, et Kanepi tänaval trepikojast varastati lukustatud jalgratas. Kahju on 390 eurot.

3. mail sai politsei teate, et Tartu maanteel kortermaja hoovist varastati lukustatud jalgratas. Kahju on 600 eurot.

3. mail sai politsei teate, et Mooni tänaval kortermaja trepikojast varastati jalgratas. Kahju on 550 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Valeraha teade
Politsei sai teate, et möödunud kuu algul avastati Jõgeva pangakontoris võltsimistunnustega 10-eurone. Juhtunu uurimiseks alustati menetlust ja rahatäht saadeti ekspertiisi.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
3. mai õhtupoolikul teatati, et Tartus Uuel tänaval korterist kostub naabrite väljuhäälset tülitsemist. Väljakutsele reageerinud politseipatrull tuvastas, et joobes 29-aastane mees oli tüli käigus löönud oma elukaaslast. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetas ta kinnipidamisasutusse. Juhtunu üksikasju uurib politsei kriminaalmenetluses.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
3. mail kella 10 paiku sai politsei väljakutse Valgas Puiestee tänaval korterisse, kus ühise alkoholi tarvitamise käigus oli 59-aastane mees terava esemega löönud talle tuttavat 44-aastast meest. Politsei pidas lööja kuriteos kahtlustatavana kinni ning viis esmalt kainenema. Kannatanu toimetati esmaabiks traumapunkti.

Juhtum piiril
3. mail tõkestasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemise 1984. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
3. mail alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Rakveres korteris lõi 32-aastane naine meest, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
3. mail teatati politseile, et Narvas Tiigi tänaval maja juures ründas mees talle tuttavat 35-aastast meest, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

3. mail teatati politseile, et Narvas Kreenholmi tänaval korteris lõi 36-aastane mees teist meest, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

3. mail teatati politseile, et Kohtla-Järvel Järveküla teel korteris lõi 44-aastane mees talle tuttavat naist, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Ähvardamine
3. mail alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Narvas Rakvere tänaval korteris ähvardas mees talle tuttavat 62-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
3. mail teatati politseile, et Alutaguse vallas varastati puu külge kinnitatud rajakaamera. Kahju on 202 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Arvutikelmus
3. mail alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 63-aastase naisega võttis ühendust mees, kes soovis aidata tagasi saada varem investeeritud raha. Selleks paigaldas naine arvutisse AnyDesk programmi ja ühel hetkel palus mees sisestada Smart-ID koodid, mille järel võttis ta naise nimele laenu ja kandis summa edasi teisele pangakontole. Kahju on 1800 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Juhtum piiril
3. mail avastasid piirivalvurid Narva jõel püügile asetatud kaks tähistamata püünist, mis eemaldati püügilt. Elus kala lasti tagasi vette ja püünised toimetati kordonisse hoiule.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus
3. mail teatati politseile, et viimaste päevade jooksul on Martna osavallas Kabeli külas varastatud ekskavaatorilt võsagiljotiini lõikepea. Esialgsel hinnangul on kahju ligi 6000 eurot.

Pärnumaa

Vargused
3. mail sai politsei teate, et varem vargusi toime pannud 23-aastane mees varastas Pärnus Haapsalu maanteel poest alkoholi. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

3. mail teatati politseile, et viimase kahe päeva jooksul on Pärnus Rehepapi tänavalt territooriumilt varastatud Husqvarna pinnasetihendaja. Esialgsel hinnangul on kahju ligi 4000 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.